Gintaras Beresnevičius, eseistas, religijotyrininkas

I. Jausmų puoselėjimas, mintys apie mylimą žmogų – prabanga ar būtinybė?

Jausmų puoselėjimas gana kankinantis užsiėmimas, jei jie neveši, iš to nieko gera nebus, o jei veši savaime, ką ten puoselėti. O mintys apie mylimą žmogų trukdo atlikti visuomenines funkcijas ir kovoti už Lietuvos gerovę bei integraciją į Europos Sąjungą; mintys apie mylimą žmogų yra sunkios, jos užgniaužia žmogaus laisvę, jos graužia dantimis, tokių minčių apsėstas žmogus nieko negali veikti, tik žiūrėti į televizorių, į telefoną arba eiti vartoti alkoholinių gėrimų. Taip ir prasigeria. Tad iš tų minčių apie mylimą žmogų nieko gera, jos pavojingos sveikatai – ir emocinei, ir fizinei, kenkia karjerai, verslui ir kepenims. Taigi jei nori tapti šlykščiu alkoholiku, daug galvok apie mylimą žmogų.

II. Mėgstate flirtą?

Mėgstu, nemėgstu – darbas vyro toks. Bet koks bendravimas su moterimi, ar ji ministrė, ar padavėja, negali apsieiti be flirto elementų, kitaip moteris bus įžeista ir nepatenkinta, vėl sakys, kad vyrai nejautrūs ir niekšai, ir apskritai… Žinoma, flirtas – labai diferencijuotas dalykas, bet be jo nevyksta joks dialogas, joks bendravimas su moterimi, kad ir koks būtų rafinuotas, užslėptas, savitikslis ar tikslingas, flirtas egzistuoja kad ir dėl to, jog vyras po teisybei visada nieko prieš. O kiekviena moteris turi koketės, vilioklės savybių, kurios lieka neužganėdintos, jei vyras neflirtuoja.

O jeigu tiesiai atsakyti – nemėgstu. Nes tai slogi pareiga, darbas ir vargas.

III. Teko nusivilti?

Ir dar kiek, ir gerai, kitaip – gyventi būtų nuobodoka.

IV. Ar tiesa, kad fizinis artumas svarbesnis vyrui – moteris labiau vertina emocinį ryšį, saugumo jausmą?

Čia perlenkta, sakyčiau. Moterims fizinis artumas irgi svarbus, o vyras taip pat turi emocijų, ir dar kokių. Manau, kad visa tai jungia du žmones – ir fizinis ryšys, ir emocinis. O tai, kas moteriai yra saugumo jausmas bendraujant su vyru, vyrui tikriausiai – pilnatvės jausmas, be moters jis pats nėra saugus nei laisvas emocijoms, nei juolab – fiziniams ryšiams.

V. Ar drovitės atvirai kalbėti apie intymų gyvenimą?

Su moterimi, su kuria guliu lovoje, nesidroviu visiškai, o kitos tai palaikytų seksualiniu priekabiavimu. Apie intymų gyvenimą, kiek mano patirtis „neša”, nekalbama, kol neiškyla problemų. Jis tiesiog gyvenamas. Ir tam tikrų paslapčių turi būti, turi likti.

VI. Pasitikite savimi, kaip vyru, – tai būtina gyvenimo sėkmės sąlyga?

Pasitikiu, bet nemanau, kad tai būtina gyvenimo sėkmei. Yra visokių gyvenimų, kad ir vienuoliškas, dvasinis. Yra ir kitokių malonumų nei seksas, o vyriškas džiaugsmas ką nors atradus, sukūrus, nuveikus, uždirbus yra tikras vyriškas džiaugsmas. Patinas ir vyras ne visada sutampa, taip būna maždaug dvidešimt valandų per parą, ne daugiau. Na, žinoma, greta vyro būti ir likti dar ir patinu – visai neprastas dalykas. Moterys yra gražios. Ir jas mylėti gražu, gera, didinga. Beigi estetiška – kiekviena moteris ne tik estetiškai atrodo, ji tokia ir yra. Tokią estetikos sankaupą pamylėti yra ne tik intelektualu ir sveika, bet ir patartina.Taip vyrai plečia savo estetinį akiratį.

VII. Pirmoji seksualinė patirtis…

Tęsinys žurnale “Moteris”

Views All Time
Views All Time
2677
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!