Žurnalo “Playboy” skaitytojai pirmieji galės įvertinti nebaigtą paskutinį rusų kilmės amerikiečių rašytojo Vladimiro Nabokovo kūrinį “Tikroji Laura”- leidinio steigėjas Hughas Hefneris susitarė su rašytojo sūnumi išleisti kelias ištraukas gruodį iki oficialaus knygos pardavimo.

Daug metų V.Nabokovo sūnus Dmitrijus vis sakė, kad, kaip to norėjo tėvas, romanas niekada nebus išspausdintas: “Mano pareiga jį sunaikinti”.

“Būna akimirkų, kai aš galvoju, kad vis dėlto reikia klausyti savo tėvo. Tačiau kaip gaila atimti visiems laikams iš pasaulio šį kūrinį”, – sako Dmitrijus, graužiamas abejonių, kaip teisingai pasielgti.

Pats V.Nabokovas sakė neapkenčiąs minties”, kad skaitytojai pamatys darbą, kurį jis “užbaigė galvoje, bet ne popieriuje”.

Tačiau pavasarį Dmitrijus persigalvojo ir pradėjo ieškoti leidėjo.

Teises išleisti knygą gavo leidykla “Knopf”. Tada sužinojusi apie sandorį su “Knopf” žurnalo “Playboy” literatūros redaktorė Amy Grace Loyd pradėjo derybas.

V.Nabokovo agentas iš pradžių nesutiko suteikti pirmosios publikacijos teisės vyrų žurnalui, po to norėjo, kad “Playboy” pateiktų siūlymą dar net neskaitęs knygos, bet A.G.Loyd nepasidavė, nes, pasak jos, ji tikėjo V.Nabokovo genijumi ir manė, kad reikalas to vertas.

Literatūros redaktorė priminė senus žurnalo ir rašytojo ryšius: 1964 metais, kaip buvo išleista “Lolita”, V.Nabokovas davė interviu žurnalui, o 1969 metais “Playboy” išspausdino ištraukas iš jo veikalo “Ada”.

Sandoris buvo suderintas birželį, jo detalės nežinomos, bet, pasak A.G.Loyd, didesnės sumos už penkių tūkstančių žodžių ištrauką žurnalui “Playboy” mokėti dar niekada neteko.

Žurnalo gruodžio numeryje, kuris pasirodys ant prekystalių lapkričio 10 dieną, iš “Tikrosios Lauros” bus išspausdintos ištraukos, kurias sudarys penki tūkstančiai žodžių.

Pati knyga išeis po to praėjus maždaug savaitei.

V.Nabokovas pradėjo rašyti “Tikrąją Laurą” 1975 metais, o 1977 metais mirė nespėjęs baigti knygos.

Views All Time
Views All Time
2117
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!