Penktadienį Vilniaus aerouosto išvykimo salėje buvo iškilmingai paskelbti ketvirtojo tarptautinio aviacinės fotografijos konkurso, kurį organizavo laikraštis „Aviacijos pasaulis“, rezultatai. Į iškilmes susirinko garsūs aviacijos pasaulio žmonės, foto menininkai, šiaip smalsūs skrydžio laukiantys keleiviai. Renginyje, kuri jaukiai ir šiltai vedė aktorius Romas Ramanauskas, dalyvavo ir Biržų aviacijos veteranų sąjungos atstovai.

Konkurse dalyvavo 90 autorių, pristačiusių per 100 fotografijų. Be lietuvių darbus atsiuntė Latvijos ir Japonijos foto menininkai. Baigiamajame konkurso etape – aerouoste atidarytoje aviacinės fotografijos parodoje – eksponuojama 70 fotografijų, 58 iš jų – Lietuvos autorių darbai. Daugelyje jų – asmeninė ar draugų patirtis, verčianti sustoti ir pamąstyti, nors trumpam pamiršti kasdienybę, mintimis ir jausmais atsidurti dar nepatirtose erdvėse, kurios, lakūnai žino, dažnai būna nesvetingos.

Kino ir foto kritikas Skirmantas Valiulis, vienas iš vertinimo komisijos narių, apžvelgdamas konkursinius darbus sakė, kad aviacinė fotografija žadina mūsų jausmus, verčia svajoti. Be jau minėto Skirmanto Valiulio, darbus vertino Nacionalinės premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas bei Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Absoliučiai geriausiomis fotografijomis pripažintos japono Yashiro Sasaki fotografijos, prizininkais tapo keletas lietuvių.

Geriausios ankstesniųjų trejų konkursų fotografijos patalpintos šiais metais išleistame foto albume „Ore, iš oro, žemėje“. Šių metų konkursinių darbų paroda, kaip ir ankstesniosios, keliaus po Lietuvą ir vasaros vidury, tikėkimės, užsuks į Biržus.

Views All Time
Views All Time
1865
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!