Lietuva ir Lenkija nori keistis archyviniais dokumentais

Lietuvos archyvų departamentas ir Lenkijos generalinė archyvų valdyba nagrinės galimybę keistis originaliais archyviniais dokumentais. Toks sprendimas yra įtvirtintas Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo išsaugojimo reikalų ekspertų grupės pasirašytame protokole.

Kaip pranešė Kultūros ministerija, ekspertų grupė Vilniuje posėdžiavo nuo pirmadienio iki trečiadienio.Tai jau antrasis grupės posėdis, pirmasis vyko šių metų pradžioje Varšuvoje.

Kaip BNS sakė kultūros viceministrė, Lietuvos delegacijos vadovė Ina Marčiulionytė, tokios galimybės reikalingos tam, kad Lietuvos ir Lenkijos archyvarai galėtų pasikeisti archyviniais dokumentais, kurie saugomi vienoje šalyje, tačiau yra svarbesni ir labiau reikalingi kitos šalies archyvarams.

Straipsniai 1 reklama

Pasak viceministrės, Lenkijos įstatymai leidžia perduoti originalius archyvinius dokumentus, tuo tarpu Lietuvos įstatymai dabar nenumato tokios galimybės, galima perduoti tik archyvinių dokumentų kopijas. Lenkija, I.Marčiulionytės žiniomis, originaliais archyviniais dokumentais keičiasi su Čekija ir Vokietija.

Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo išsaugojimo reikalų ekspertų grupė trečiadienį pasirašytame protokole taip pat numatė, kad Lietuvos archyvų departamentas ir Lenkijos generalinė archyvų valdyba inicijuos daugiašalį archyvų ekspertų susitikimą dėl Radvilų archyvų projekto, kuriame dalyvautų ne tik Lietuvos ir Lenkijos, bet ir Rusijos, Ukrainos bei Baltarusijos atstovai.

Per mėnesį šalys įsipareigojo pateikti po tris publikacijas kultūros istorijos srityje, rekomenduojamas išversti į lietuvių ir lenkų kalbas.

Ekspertų grupė susitarė keistis specialistais bei papildyti ekspertų grupę bibliotekininkystės ir kraštovaizdžio specialistais. Taip pat nuspręsta išnagrinėti galimybę bendrai inventorizuoti bibliotekų dokumentaciją, ją publikuoti, nustatyti kilmę ir mikrofilmuoti.

Kitame ekspertų posėdyje, kuris vyks Lenkijoje 2002 metų balandžio mėnesį, sutarta pasiūlyti objektus, iš kurių bus pasirinktas vienas ir 2002 metais bus vykdomas kaip bendras tyrimo ir restauravimo projektas.

Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo išsaugojimo reikalų ekspertų grupė buvo įsteigta remiantis Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių Kultūros paveldo apsaugos įgaliotinių bendradarbiavimo sutartimi, pasirašyta 1999 metais.

Views All Time
Views All Time
271
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

59 − 52 =