Penktadienį, liepos 9 d. Trakų pilyje žiūrovai išvys naujai režisuotą spektaklį „Barbora Radvilaitė“, skirtą paminėti karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Naujasis spektaklis, pateisindamas Renesanso laikotarpį, iš kamerinio virs spalvingu reginiu, – teigiama pranešime spaudai.

Spektaklio prodiuserės Laimos Bingelytės teigimu, nauja režisūra – tarsi naujas “Barboros Radvilaitės” rūbas, leisiantis pamatyti spektaklį kitokiu kampu.

Vytenio Pauliukaičio režisūros dėka “Barbora Radvilaitė” įgavo daugiau renesansiško autentiškumo, kurį suteikia religinės vokalinės muzikos ansamblis ,,Giesmių tarnai”, Renesanso muzikos ir šokių ansamblis ,,Banchetto musicale” bei Vilniaus dvikovės sporto šakų mokyklos fechtuotojai.

Pagrindinį “Barboros Radvilaitės” vaidmenį atliks aktorė Eglė Aukštakalnytė, spektakliui parvykusi iš Kenijos. Jos įkūnyta herojė naujame spektaklyje traktuojama naujai – Barbora praranda dalį lyrizmo, nes kovoja ne tik už meilę, bet ir savo vietą visuomenėje.

“Grušo Barbora – ne tik graži, bet ir protinga moteris – nusimananti politikoje, matanti jos užkulisius, suvokianti intrigas”,- sako spektaklio režisierius V. Pauliukaitis, idėją atnaujinti spektaklį brandinęs beveik metus.

Naujame spektaklyje Radvilos Juodojo vaidmenyje debiutuoja Vytautas Grigolis, Bonos – Violeta Podolskaitė, Gydytojo – Vladas Radvilavičius. Likusius vaidmenis atliks šiame pastatyme nuo pat pradžių vaidinantys aktoriai Vytautas Rumšas, Rimantas Bagdzevičius, Jolanta Dapkūnaitė, Audrius Chadaravičius, Donatas Banionis bei Povilas Budrys.

V.Pauliukaičio režisuoto spektaklio kūrimą parėmė “Lietuvos telekomas”. “Tokie projektai, kaip šis, ne tik parturtina mūsų kultūrinį gyvenimą, bet ir reprezentuoja Lietuvą svečiams”, – sako “Lietuvos telekomo” Visuomeninių projektų sektoriaus vadovės Laima Velionaitė.

Views All Time
Views All Time
2937
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!