Justina Gafurova iš „Vakaro žinių“ telefonu pakalbino Kazimierą Juraitį, kodėl gi jo neleidžia į Seimą?

Pagrindinė priežastis ta, kad š.m. kovo 26 d. 10 val. Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) pristatė metinį grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą už 2017 metus.

Kazimieras Juraitis, atstovaudamas PressJazz televiziją, paklausė nesuderintą klausimą: kas teikia informaciją apie Rusijos grėsmes Lietuvai?

Antrojo operatyvinio tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) direktorius plk. Remigijus Baltrėnas atsakė, kad „sąjungininkai“.

Tada Kazimieras Juraitis paklausė, kodėl apie tas grėsmes nėra jokios informacijos internetinėje erdvėje? Nes tuomet gaunasi, kad
– arba sąjungininkai teikia dezinformaciją;
– arba Rusija sterilizuoja internetinę erdvę nuo nepageidaujamos informacijos.

Į tai plk. Remigijus Baltrėnas atsakė, kad Lietuva sąjungininkais pasitiki, ir leido suprasti, kad niekas jų teikiamos informacijos netikrina.

Už tokius Lietuvos nacionaliniam saugumui itin svarbius klausimus Kazimieras Juraitis neįleidžiamas į LR Seimą nei kaip žurnalistas, nei kaip LR Seimo nario Zbignev Jedinskij visuomeninis padėjėjas.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
„Mūsų Gretas“ – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga „Kaisakas“, LT477300010078090515, aukojant rašyti „auka Mūsų Gretų veiklai“.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
31
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.