Tarptautinių teismų sprendimų nevykdymas gali padaryti didelių bėdų Lietuvos reputacijai.

Kaip žinoma, atsakingos mūsų valstybės valdžios institucijos Jungtinių tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) šių metų liepos 26 d. Baigiamųjų išvadų net nepristatė valstybine lietuvių kalba nei visuomenei, nei advokatams, nei prokurorams, nei teisėjams, nors tai labai aiškiai savo dokumente padaryti nurodė pats JTŽTK.

„Valstybė turėtų stiprinti pastangas informuoti ir šviesti visuomenę, advokatus, prokurorus ir teisėjus apie Paktą ir jo Fakultatyvų protokolą“, – rašoma JTŽTK dokumente.

Jau buvo skelbta, kad Užsienio reikalų ministerija yra informavusi, kad lietuvių kalba JTŽTK dokumento plačiau neviešins ir Lietyuvos visuomenės, advokatų, prokurorų bei teisėjų nešvies (apie tai buvo informuota publikacijoje „Problema: mūsų šalies politikai ir visuomenė labai prastai informuojami apie svarbius tarptautinius sprendimus Lietuvai“).

Kokią žalą Lietuva gali patiri nevykdydama tarptautinių įsipareigojimų išsamiai yra papasakojas Teisingumo ministerijos Atstovavimo EŽTT skyriaus vedėjas Donatas Murauskas (apie tai buvo skelbta publikacijoje „Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso“).

Dėl šios problemos į Seimą ir Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimasis į Seimą ir Respublikos Prezidento rinkimų būsimus dalyvius yra kreipęsi ir signataras Zigmas Vaišvila bei Audrius Nakas (apie tai plačiau publikacijoje „Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimasis į Seimą ir Respublikos Prezidento rinkimų būsimus dalyvius“).

„PressJazz.TV“ žurnalistas Kazimieras Juraitis pabandė sužinoti, ką šiuo klausimu galvoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, žaliasis valstietis Vytautas Bakas.

Tačiau politikas nepanoro išsakyti savo nuomonės (arba jos tiesiog neturi), todėl patarė kreiptis į Teisingumo ministeriją arba Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą.

Išgirdęs klausimą – ar tarptautinių sprendimų nevykdymas nėra grėsmė nacionaliniam saugumui – V. Bakas tepasakė, kad turi eiti ir išskubėjo į Seimo posėdį.

http://www.ekspertai.eu/nsgk-pirmininkas-atsisako-komentuoti-tarptautiniu-teismu-sprendimu-lietuvai-nevykdyma/


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
“Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
19
Views Today
Views Today
2
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.