Trys nepriklausomybės Akto Signatarai – Audrius Butkevičius, Bronislovas Genzelis ir Zigmas Vaišvila bandė patekti pas LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad Popiežiaus vizito išvakarėse nutrauktų šmeižto kampaniją prieš a.a. kardinolą Vincentą Sladkevičių. Signatarai vadovavosi LR Signatarų Statuso įstatymu, kuriame sakoma, jog Lietuvos Respublikos atkūrėjai Nepriklausomybės Akto Signatarai į bet kokią valstybės instituciją gali patekti be eilės. Nors apie savo vizitą Daliai Grybauskaitei jie pranešė beveik prieš mėnesį, į Prezidentės rūmus jų neįleido vadovybės apsaugos pamainos vadas Linas Poškus.

Pasak profesoriaus Bronislovo Genzelio, Dalia Grybauskaitė nekenčia visų ir visko, kas savo buvimu primena jos pačios praeitį, o būtent: kai Nepriklausomybės Akto signatarai atkūrinėjo Nepriklausomą Lietuvą, Dalia Grybauskaitė buvo priešingoje barikadų pusėje. 1991 m. ji tarnavo TSRS atstovybėje JAV, kas iki šiolei yra Rusijos Valstybės paslaptis.

Panašu, kad popiežių Lietuva sutiks su šmeižikiška provokacija: a.a. kardinolas Vincentas Sladkevičius neva dirbo su KGB, nors pati Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos Tyrimo Centro vadovė teresė Birutė Burauskaitė patvirtino, kad tai netiesa! Nežiūrint akivaizdaus melo, informacija iš oficialaus tinklalapio nepašalinta.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
“Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
34
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.