Dažnai būna taip, kad žmonės atsisako švietėjišką darbą dirbti kartu, nes juos neigiamai veikia arba kalbančių žurnalistų (politikų) apranga, išvaizda. Kitu atveju juos nervina kai kurie motyvuojantys, deklaratyvūs šūkiai. Tarkim, PressJazz tinklapyje dominuoja šūkis Rasizmui – NE. Tai – klasikinis liberalus šūkis, pirminėje jo atsiradimo fazėje reiškęs protestą prieš juodaodžių engimą ir diskriminaciją, kuriuos vykdė baltieji. Tačiau šiandien jau vyksta atvirkščiai – pilna atvejų, kada diskriminuojama būtent baltoji rasė. Atsisakyti tokio šūkio – reikštų pritarimą baltosios rasės diskriminacijai, prievartinei imigracijai.

Panašiai atsitiko su vaivorykštės spalvų deriniu, kurį kažkada pasiėmė homoseksualai. Ši spalvų gama taip sutapatinta su homoseksualizmo reiškiniu, kad jos panaudojimas normalių žmonių jau tapo nepriimtinu. Tokiu būdu normalūs žmonės patys save paverčia „nenormaliais“ marginalais, o ligoniai – paverčiami gyvenimo norma.
Todėl vienintelis kelias pasveikti nuo šios masinės psichozės – atsikratyti emocinių pliūpsnių, kurie atsiranda dėl mus nervinančių šūkių, spalvų, apsirengimo ar išvaizdos.

Mokykimės išgirsti, kas sakoma. O ne „kas pasakė“.

Views All Time
Views All Time
68
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.