Goda atostogauja, bet išvažiuoja į Londoną studijuoti menų. Ji dažniausiai jaučiasi „savo vietoje“, tačiau pasaulį dažnai mato ir jaučia kitaip, negu daugelis aplinkinių.

„Prie mokyklos sistemos Lietuvoje nepritapau, nors gaudavau gerus pažymius. Tarkim, istorija. Niekada nepagaudavau prasmės, nei „kalant“, nei bandant suprasti. Buvo sunku, bet norėjosi tikėti, kad viskas prasmę turi.

Geriausi įspūdžiai liko iš matematikos, nes pasitaikė fantastiška pedagogė. Visus „užvesdavo“ į azartą. Blogiausi įspūdžiai iš praktikantų mokytojų, kurie patys nesupranta, kodėl jie į tą pedagoginį universitetą stojo.

Visada linkusi į artimus santykius su nedaugeliu draugų „be ribų“. Labiausiai šioje realybėje nepriimtinas grynas individualizmas. Nuo mažens buvau auklėjama, kad Vakarai – siektinas idealas, o Lietuvoje nieko gero. Vidinių dramų, kai pamačiau Anglijos realybę, neišgyvenau. Pradžioje sužavėjo nuolatinės šypsenos ir mandagumas, bet greitai pastebėjau, kad čia tik butaforija. Neverta iš tų žmonių tikėtis to, ko jie neturi.

Maistas ir sveikata – vienas nuo kito neatsiejami dalykai, bet kritiškas požiūris į nesveiką mitybą kažkodėl priskiriamas sąmokslo teorijoms.
Panašiai su skiepais. Visuomenė pagauta į farmacininkų spąstus.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
„Mūsų Gretas“ – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga „Kaisakas“, LT477300010078090515, aukojant rašyti „auka Mūsų Gretų veiklai“.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
24
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.