Kazimieras Juraitis kalbina Leoną Klimavičių ir Romą Balevičių.

Respektabilioje Kauno vietoje, Vičiūnuose, mero Visvaldo Matijošaičio, Jūratės ir Česlovo Norvaišų kaimynystėje stovi verslininko Leono Klimavičiaus ir jo žmonos Janinos namas. 400 kv. m modernus pastatas pušų apsuptyje, oranžerija, pirtis, pavėsinė. Namo savininkas L. Klimavičius sako: „Mano namą okupavo nuomininkai.“

Rengdamasis išvykti į JAV, L. Klimavičius namą Vičiūnuose ketino parduoti. Ieškodamas pirkėjų jis ir susipažino su I. ir R. Navickais. Juos kaip pasiturinčius verslininkus pristatė nekilnojamojo turto brokeris.

2014-aisiais buvo sudaryta nuomos sutartis. Ją L. Klimavičius sudarė su I.Navickienės bendrove „R-Oil Company“. 2016 m. balandį sutartis papildyta priedu, kad savininkas leidžia UAB „R-Oil Company“ namą Kiškių g. 28 pernuomoti, nuomininkui prisiimant visus įsipareigojimus.

Buvo sutarta, kad, be komunalinių mokesčių, nuomininkai mokės apie 5 000 litų per mėnesį, pasikeitus valiutai, suma tapo apytikriai 1 500 eurų.

L. Klimavičiaus teigia, jis nuomos pinigų neregėjo jau seniai, o nuomininkų skola su delspinigiais, jo skaičiavimu, jau perkopė 10 tūkst. eurų ir toliau auga. „Man netelpa galvon, kaip galima ciniškai naudotis svetimu būstu, nemokant nuomos, auginti skolas už komunalinius mokesčius ir jaustis padėties šeimininkais“, – kalbėjo L.Klimavičius.

Vienas įspūdingiausių šios istorijos epizodų įvyko rugpjūčio pabaigoje, kai netekęs kantrybės L. Klimavičius paprašė UAB ESO išjungti jo name elektrą. Jis, nesulaukęs nuomos pinigų, neseniai buvo gavęs pranešimus, kad nuomininkai už dujas skolingi 1 265,52 euro, už elektrą – 42,86 euro.

Teismo keliu I. ir R. Navickai pasiekė, kad elektros tiekimą ESO atnaujintų, o 2 500 eurų sumą jie nutarė traktuoti kaip išlaidas, dėl kurių galima porą mėnesių nemokėti nuomos. L. Klimavičius kreipėsi ir į prokurorus, ir į Kauno policiją. „Manau, kad mano namą užgrobusių ir vengiančių atsiskaityti nuomininkų elgesys yra nusikalstamas“, – sakė JAV gyvenantis verslininkas.

„Šiuos žmones, kurie okupavo mano namą ir, naudodamiesi mano turtu, kūrėsi respektabilų įvaizdį, nors jų deklaruojama gyvenamoji vieta yra Kauno rajone, bute Girionių kaime, traktuoju kaip mano nuosavybės užgrobėjus, kurie nori išvengti sumokėti susidariusias skolas. Tai ir bandysiu įrodyti teisme“, – pareiškė L.Klimavičius.

Visa istorija aprašyta čia:

Views All Time
Views All Time
46
Views Today
Views Today
1
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.

0 0