Juozas Maksimavičius kalinamas neteisėtai, – tvirtina advokatas prof. Stanislovas Tomas. 2018 05 10

Juozas Maksimavičius kalinamas neteisėtai, – tvirtina advokatas prof. Stanislovas Tomas.

Jei jis būtų paklausęs manęs,– būtų laimėjęs ne 25, bet 20 įkalinimo metų, – pasakoja advokatas. Žmonės painioja Strasbūro ir Liuksemburgo teismus, nelabai supranta tarp jų skirtumą. Stasbūro teismas lyg ir populiaresnis. O iš tiesų taip nėra, šie teismai neltgiaverčiai. Tai vienas nuo kito nepriklausomi teismai. Liuksemburge yra Europos Sąjungos Teisingumo Teismas, kurio sprendimai absoliučiai privalomi visoms ES bendrijos narėms, ir dažnai būna palankesni, nei Strasbūro (Europos Žmogaus Teisių Teismas) sprendimai. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad EŽTT Strasbūre sprendimai galioja išplėstiniame rate Europos šalių, tarp kurių yra ir tokios šalys, kurios neįeina į ES (Gruzija, Armėnija, Rusija, Ukraina ir pan.).

Liuksemburge ESTT nagrinėja išimtinai ES bendrijos bylas. Kaip ir Strasbūre, remiamasi precedentais. Juozo Maksimavičiaus atveju Strasbūro teismas pasinaudojo precedentu – Vinter prieš Jungtinę Karalystę bylos nuosprendžiu.

Liuksemburgo ESTT priimtų sprendimą, kuriame būtų skiriama 20 metų laisvės atėmimo maksimali bausmė. Tokią taktiką kovoje už savo teises pasirinko ir buvęs Liberijos prezidentas Čarlzas Teiloras.Neabejoju, kad bylą jis laimės.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
„Mūsų Gretas“ – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga „Kaisakas“, LT477300010078090515, aukojant rašyti „auka Mūsų Gretų veiklai“.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
73
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.