Balandžio 12 d. Ukrainos kariuomenė gali provokuoti Donbaso sukilėlius atsakomąjai ugniai, pažeidžiant Minsko susitarimus.

Politikos analitikas Jurijus Radovičius iš Ukrainos pateikiamų įvykių suvestinių pastoviai randa įvairių detalių apie Lietuvos instruktorių „nuotykius“ šiame dviejų broliškų šalių – Ukrainos ir Rusijos – konflikte.

Panašu, kad 2018 m. balandžio 12 d. ten ruošiamas didelis karinis konfliktas. Ministras S. Skvernelis į konflikto zoną nuvežė televizinius ryšius slopinanačią aparatūrą. Kijeve gi susirinkę ir NATO atstovai, ir Ukrainos sąjungininkai šiame Ukrainos – Rusijos konflikte. O Lietuvai šiame dideliame kariniame spektalyje paskirtas išskirtinis vaidmuo. O pralaimėjimo atveju – gėdingas “ atpirkimo ožio“ scenarijus…

Apie visa tai – pateikia savo nuomonę politikos analitikas Jurijus Radovičius.

Views All Time
Views All Time
37
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.