Visuomeninės televizijos LRT laidoje „Dienos tema“ Rasa Juknevičienė, tarpparlamentinės NATO asamblėjos prezidentė, pranešė, kad dėl „kažkokių veikėjų“ Jurijaus Subotino ir Kazimiero Juraičio ji kreipsis į VSD. Mat Rasos Juknevičienės brolis Gintaras Urbonas, kuris geležinkleliais transportuoja naudotus automobilius per Rusijos teritoriją – niekaip nesusijęs su tos šalies spec. tarnybomis. Rasa Juknevičienė leidžia suprasti, kad Rusija – demokratinė valstybė. Strateginė Rusijos įmonė, valdanti geležinkelius, automobilių transporto vagonus matyt skirsto skaidriai, viešųjų pirkimų tvarka, ir jokios spec. tarnybos tam jokios įtakos neturi.

O Jurijus Subotinas, kurį mini Rasa Juknevičienė, teigia priešingai. 2018m. liepos 16 d. PressJazz televizijos laidoje „blog’erio Kazimiero Juraičio laikas“ jis tvirtina, kad strategines Rusijos įmones kontroliuoja spec. tarnybos, kad jis ( Jurijus Subotinas) asmeniškai supažindinęs Rasos Juknevičienės brolį Gintarą Urboną su įtakingais žmonėmis ir dėka to, kad Rasa Juknevičienė ten „savas žmogus“, jos brolis Gintaras Urbonas į geležinkelių valdybą pateko ne per mėnesį, kaip privalu užsieniečiams, ir net ne per savaitę, kaip dera rusams, o per…3 dienas!

Visą Kazimiero Juraičio pokalbį su Jurijumi Subotinu, kurį VSD žada apsųsti gerb. Rasa Juknevičienė, galima pamatyti čia:
https://www.youtube.com/watch?v=vhVGywFvnYc


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
„Mūsų Gretas“ – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga „Kaisakas“, LT477300010078090515, aukojant rašyti „auka Mūsų Gretų veiklai“.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
19
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.