„Aukso karvė“ – bendra pressjazz.TV ir ekspertai.eu laida, skirta didžiajai korupcijai (valstybės papirkimui).

Pirmosios, įžanginės laidos svečias – Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius. Laidos vedėjas Audrius Nakas.

Nemažai žmonių įsivazduoja, kad korupcija yra tada, kada kažkas, kažkokiam valdininkui duoda kyšį grynais pinigais, kaip kažkada kažkas davė dėžutėje pinigų vienam garsiam liberalui.

Tačiau tai pati primityviausia korupcijos forma, vadinama mažąja korupcija.

Didžiojoje, politinėje korupcijoje jokie grynieji pinigai nefigūruoja. Viskas daroma teisiškai tvarkingai ir teisėtai. Finansai didžiojoje korupcijoje įsisavinami be menkiausių pažeidimų ir skaidriai. O prokurorai tokiais atvejais visada lieka bejėgiai…

Bejėgiai todėl, kad patys prokurorai tėra tik tos pačios didžiosios korupcijos svarbia vykdomąja dalimi.

Nežabotas valstybės papirkimas (didžioji korupcija) – pagrindinė Lietuvos nesėkmės priežastis.

Būtent apie tokius didžiosios korupcijos atvejus – nuo nedidelio VEKS portalo iki didelės SGD nepriklausomybės, nuo lito sunaikinimo iki viešo šlapinimosi ant Lietuvos Konstitucijios ir bus laida „Aukso karvė“.

Šaltinis:
http://www.ekspertai.eu/-aukso-karve-intro/


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti:
„Mūsų Gretas“ – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga „Kaisakas“, LT477300010078090515, aukojant rašyti „auka Mūsų Gretų veiklai“.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
27
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.