Advokatas profesorius Stanislovas Tomas yra įmonių registro vadovas Sarko saloje, kuri yra ir ofšorinė valstybė. Jo, kaip advikato specializacija – tarptautinės žmogaus teisės ir ofšorai, todėl jo ir paprašėme daugiau papasakoti apie ofšorus.

Astana – naujausia ofšorinė zona Azijoje. Čia 0 mokesčių, o bandant pritraukti klijentus, teisinė sistema nukopijuota nuo London Sičio (įskaitant ir teisėjus – užsieniečius, kurių atrankai Kazachstano prezidentas neturi jokios įtakos). Kazachstanas turi pretenzijų artimiausiu metu tapti viena iš 50-ies sėkmingiausių pasaulio valstybių, ir daro tvirtus žingsnius ta linkme.

Beje, panašiai elgėsi ir Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas, kuris tuščioje vietoje įkūrė Vilnių ir siekdamas pritraukti amatininkus bei pirklius, atleido juos nuo mokesčių.

Yra labai egzotiškų ofšorinių valstybių, kaip Volisas ir Futūna. Čia tris karalystes valdo trys karaliai Prancūzijos Respublikos sudėtyje. Arba Šv. Bartolomėjaus sala, kur norintys gyventi piliečiai banko sąskaitoje turi turėti mažiausiai 500 000 eurų.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, siūlome paremti:
“Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”.
Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
45
Views Today
Views Today
2
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.