Advokatas, profesorius Stanislovas Tomas laimėjo garsiausią Lietuvoje prezidento R.Pakso bylą prieš Lietuvą. Nuo tada prasidėjo Lietuvos teisėsaugos karas prieš teisininką. Prieš kelis metus Lietuvoje pasirodė keletas reportažų ir straipnių, kuriuose teigiama, jog Stanislovas Tomas ne advokatas, abejota jo moksliniais vardais ir pan…

Stanislovas Tomas – dviejų universitetų profesorius, poliglotas (moka ir rašo 15 kalbų). Jis mėgsta gyventi nykštukinėse egzotiškose valstybėse. Advokato licenziją jau turi keliose užsienio valstybėse. Taip daro todėl, kad pralaimėjusi stambią bylą valstybė sunkiau galėtų jam keršyti, kaip tą padarė Lietuva.

O Lietuvoje jam atimta teisė gauti advokato licenziją formaliai už tai, kad po interviu Alfa.lt po jo pavarde buvo parašyta “advokatas”. Pasak Lietuvos advokatų kolegijos, jis turėjo pasirašyti “Advokat”, nes R.Paksą gynė su galiojančia Padniestrės advokato licenzija. Nors Lietuvių kalbos komisija tokį sprendimą ginčyja, Lietuvos advokatų kolegija buvo nepalenkiama. Bet pasak advokato, profesoriaus Stanislovo Tomo, turėjimas advokato licenzijos Lietuvoje kenktų jo profesinei karjerai. Nes jo nuomone Lietuva civilizuotų šalių bendrijoje yra visiškame dugne teisingumo ir teisinės sistemos sėkmingumo prasme. O lyginti įvairių šalių teisines sistemas šis unikalus teisininkas kompetencijos tikrai turi pakankamai.

Dabar advokatas, profesorius Stanislovas Tomas ruošia Lietuvos pensininkų bylą prieš Lietuvą dėl orios pensijos (kas sudaro 60 procentų nuo vidutinio atlyginimo).

Views All Time
Views All Time
92
Views Today
Views Today
1
0 0
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.