Įspūdžių paieškos lydint gidui

Moksleivių atostogos gerokai pakoregavo kelionių agentūrų maršrutus

Daugeliui turizmo ir kelionių firmų moksleivių pavasario atostogos – nemažas darbymetis: norinčiųjų aplankyti užsienio šalis ar pakeliauti po Lietuvą šiemet buvo gerokai daugiau nei ankstesniais metais. Tačiau ne visos agentūros moksleiviams siūlė vienodą kelionių „asortimentą”. Kai kuriems tėvams ar mokytojams, panorusiems vaikams per jų atostogas padovanoti savaitės trukmės kelionę, ją susirasti buvo keblu.

Kelionė keltu – patraukliausia

Straipsniai 1 reklama

Tarp Kauno moksleivių ir pedagogų ypač populiarios „Kauno grūdos” siūlomos kelionės. Pasak vadybininkės Rasos Balčiūnaitės, per pavasario atostogas į įvairias Europos šalis moksleivius išvežė 17 autobusų. Vienos moksleivių grupės važiavo į Vengriją, kitos į Austriją-Vengriją, dar kitos rinkosi kelionę maršrutu „Krokuva-Slovakija”. Trimis autobusais moksleiviai išvažiavo į Čekiją. „Anksčiau buvusios labai populiarios kelionės į Heidės parką Vokietijoje arba Disneilendą Prancūzijoje šįsyk nebuvo labai paklausios – ten išvažiavo tik po vieną mokinių autobusą, – pasakojo pašnekovė. – Šiose šalyse ketiname ieškoti naujų maršrutų”.

Moksleiviai pamėgo firmos organizuojamą mažąjį Baltijos kruizą – kelionę į Stokholmą, Taliną, Rygą. Galimybė dvi dienas keliauti keltu, pabuvoti kurortiniame Jūrmalos vandens parke daugeliui paauglių atrodo patraukli.

Su „Kauno grūdos” autobusais per atostogas svetur išvažiavo pasižvalgyti ir mokytojai: V.Kudirkos vidurinės mokyklos pedagogai išsirengė į Beniliukso šalis, J.Urbšio ir Šančių vidurinių mokyklų pedagogai – į Prancūziją. Pasak R.Balčiūnaitės, firma su keliais Lietuvos švietimo centrais yra sudariusi sutartis, kurios ir leidžia sulaukti daugiau klientų. „Bet tai nereiškia, kad pedagogai ar mokiniai privalo važiuoti būtinai su mumis. Jos renkasi tas firmas, kuruos joms atrodo patraukliausios”, – teigia vadybininkė.

Vaikams taikytos nuolaidos

S.Lozoraičio vidurinės mokyklos moksleivių grupė išvažiavo į 5 dienų kelionę po 3 šalių sostines – Prahą, Vieną ir Budapeštą. Išvyką organizavusios UAB „Kauno ugnelė” komercijos direktoriaus Remigijaus Kertenio teigimu, šis maršrutas tarp moksleivių vienas populiariausių – jis sudomino ir kelių Vilniaus bei Klaipėdos mokyklų auklėtinius. „Moksleiviams padarėme šimto litų nuolaidą, penkių dienų kelionė vienam mokiniui kainavo po 399 litus, – pasakojo pašnekovas. – Vaikai 3 naktis nakvoja viešbutyje, gauna pusryčius, jiems skirta nemažai ekskursijų”. Firmos atstovas sakė, kad visoms kitoms reikmėms dar reikia turėti apie 40 eurų. Žinant šią aritmetiką darosi aišku, kad ne kiekvieno vaiko tėvai gali leisti savo atžalą į tokią kelionę.

Tarp moksleivių buvo populiari ir kelionė į Slovakiją ir Krokuvą – į šią kelionę išvyko keletas autobusų. „Vyturio” vidurinės mokyklos 43 mokinius pedagogai išsivežė į Krokuvą ir Osvencimą. Kiekvieno keliauninko tėvams teko pakloti po 240 litų. Jei mokytojas veža 10-ies mokinių grupę, jam kelionė nieko nekainuoja.

R.Kertenio teigimu, yra tėvų, kurie per atostogas išgali savo vaikams pasiūlyti ir gerokai komfortiškesnes keliones – pavyzdžiui, 3 savaitgalio dienų viešnagę Paryžiuje, Londone ar Romoje. Šios kelionės lėktuvu kaina – 1300 litų. Tokių keliautojų, pasak komercijos direktoriaus, per mokinių atostogas šiemet irgi gerokai padaugėjo.

Mokiniai buvo užmiršti

„Kauno dienai” viena skaitytoja pasakojo: „Apsilankiusi Jaunimo kelionių centre nusivyliau, nes įdomesnės kelionės man su paaugliu sūnumi firma negalėjo pasiūlyti. Nustebau, kad atostogaujantiems mokiniams nieko neorganizuojama. O juk centras skirtas būtent jaunimui”, – pasakojo moteris.

Pasak Jaunimo kelionių centro Kauno regiono rinkodaros projektų vadovės Letos Ramanauskienės, iki šiol iš tiesų kelionės buvo organizuojamos tik studentams, o mokiniai buvo užmiršti. „Suprasdami, kad negalime jų skriausti, moksleiviams parengėme naują projektą „Keliauk, pažink, dalykis, tobulėk.” Dabar jį pristatome mokyklose, stengiamės išklausyti mokytojų pageidavimus, kokių kelionių jie norėtų, – sakė L.Ramanauskienė. – Pedagogai ypač nori įdomesnių kelionių po Lietuvą, stengsimės atsižvelgti į jų prašymus”.

UAB „Kauno piligrimas” kelionių organizavimo direktoriaus Juozo Pėkio teigimu, bendrovė specialių kelionių moksleiviams neorganizuoja – jie gali važiuoti su kitais įvairiais maršrutais keliaujančiais turistais. „Verbų sekmadienį buvo nemažai norinčiųjų praleisti Romoje, dabar grupę žmonių į Italijos sostinę išleidome švęsti Velykų. Bet moksleivių su tėvais tarp jų buvo tik vienas kitas”, – pasakojo J.Pėkis. Jis sakė, kad dalis pedagogų domėjosi firmos siūlomomis kelionėmis į Prahą, Paryžių, Alpių šalis. Kadangi pageidavo važiuoti tik ne didesnės kaip 10-ies mokinių grupės, teko juos „peradresuoti” kitoms firmoms.

Tėvų sutikimas yra būtinas

„Santaros” gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Beniušienė mano, kad pedagogai nesiryžta vežti vaikų į tolimesnes keliones, nes bijo atsakomybės. „Per šias atostogas į užsienį neišvažiavo nė viena klasė, nors po Lietuvą mokiniai važinėja gana daug. Be to, kelionės pakankamai brangios, ne visi tėvai išgali už jas sumokėti”, – sakė pedagogė.

Jei vaikai nepilnamečiai, tėvai turi gauti notaro patvirtintą sutikimą vaikus kartu su mokytojais išleisti į užsienį. Kauno 7-ojo notarų biuro notarės Juditos Valevičienės teigimu, prieš mokinių pavasario atostogas šių klientų gerokai padaugėjo – vien šiame biure teko patvirtinti apie 30 tokių tėvų prašymų. „Jei vaiką į užsienio kelionę vežasi abu tėvai, jokio notaro patvirtinimo nereikia. Jei tai daro vienas iš tėvų, sutikimą turi duoti kitas sutuoktinis”, – sakė J.Valevičienė. Jos teigimu, dėl šios procedūros tėvai į notarą daugiausiai kreipiasi prieš Kalėdas ir vasaros pradžioje.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *