| |

Meno terapija

Meno terapija pagrįsta supratimu, kad mūsų kūriniai gali mums padėti suvokti, kas mes esame, išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime išreikšti žodžių pagalba. Ji net tik teikia mums didelį malonumą ir estetinį pasitenkinimą, bet skatina savęs pažinimą, ugdo mus kaip asmenybes, lavina jautrumą. Ir, kas svarbiausia, gydo kūną ir sielą. Tapyba, piešimas, lipdymas, taip pat šokis, muzika ir kitos meninės išraiškos formos – tai tikrai efektuvūs komunikacijos būdai. Erichas Fromas pasakė, kad menas – tai vienintėlė universali kalba, kurią sukūrė žmonija. Ji tokia pati visose kultūrose ir religijose. Kiekvienas žmogus – menininkas. Kūryba ne tik pagerina komunikaciją ir ekspresiją, bet sustiprina mūsų pasitikėjimą savimi, suteikia pilnatvės jausmą. Meno terapija pagrista supratymu, kas mūsų kuriniai gali mums padėti suvokti, kas mes esame, išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime išreikšti žodžiu pagalba. Ji net tik teikia mums didelį malonumą ir estetinį pasitenkinimą, bet skatina savęs pažinimą, ūgdo mus kaip asmenybes, lavina jautrumą. Ir, kas svarbiausia, gydo kūna ir sielą. Tapyba, iešimas, lipdymas, taip pat šokis, muzika ir kitos meninės išraiškos formos – tai tikrai efektuvus komunikacijos būdai. Erichas Fromas pasakė, kas menas – tai vienintėlė universali kalba, kurią sukurė žmonija. Ji tokia pati visose kulturose ir religijose. Kiekvienas žmogus – menininkas.

| |

Žmogaus kūno sveikatos atstatymas ir tolimesni sveikos gyvensenos būdai

Juozas K. užsiima žmonių sveikatos problemų šalinimu septynių netradicinės medicinos gydymo būdų pagalba ir teigia, jog tik tokie metodai gali padėti mums atstatyti ir toliau palaikyti savo sveikatą ir nuotaiką. Juozas savo laiku kandęs dabartinių gydymo mokslų, bet nusivylė jais ir metė, nes suprato, jog tik vaistais neišgydysi. Vėliau aktyviai sportavo, apsigynė bokso ir sambo imtynių sporto meistro vardus ir svajojo apie sportininko karjerą. Tačiau gyvenimas pakrypo kita linkme. Kurį laiką Juozas dirbo vidaus organuose. Vėliau ėmė fotografuoti turistus, gamtos vaizdus. Su pirmąja žmona buvo atidaręs gintaro parduotuvę, pats gamindamas gintarinius suvenyrus. Nenusisekus pirmajai santuokai, trukusiai net 25 metus, Juozas vedė antrą kartą. Manualinė terapija, kuria užsiiminėjo jo antroji žmona, radikaliai pakeitė jo gyvenimą. Tuo metu Juozas negalėjo pasigirti gera sveikata. Per nelaimingą atsitikimą peršautos kojos kelio jis negalėjo sulenkti, kentė skausmus, atsiradusius per sportinės karjeros laikus patirtas traumas, negalėjo normaliai ir visko valgyti be specialių vaistų, kamavo migrena ir stiprūs juosmens ir sąnarių skausmai. Jo žmona, manualistė, padėdavo tik laikinai ir skausmai vėl atsinaujindavo. Štai tada jiedu sujungė 7 terapijas ir kartu atidarė gydomojo masažo kabinetą. Žmonės čia plūste plūdo. Daug žinių jam suteikė žmona, tačiau Juozas stengėsi jas gilinti ir plėsti savarankiškai, studijuodamas Rusijos, Kinijos, Japonijos ir JAV specialistų gydymo metodus.

| |

Vakuuminė terapija ir jos poveikis žmogaus organizmui

Metams bėgant žmogaus organizme, ypač jeigu nesilaikoma pačių elementariausių sveiko gyvenimo būdo taisyklių, sutrinka įvairios gyvybinės sistemos. Arterijose ir venose cirkuliuoja 20% kūne esančio kraujo. Kiti 80% kraujo randasi smulkiausiose kraujagyslėse – arteriolėse ir venulėse. Pirmiausia nustoja funkcionuoti būtent jos. Metabolizmo produktai nebepašalinami iš organizmo ir prasideda jų kaupimasis minkštuosiuose audiniuose. Organizmas “užsiteršia”. Labai pavojinga, kai šios kraujagyslės nustoja funkcionuoti, nes sustoja ir normali organų veikla. Teršalų šalinimas iš minkštųjų audinių labai sudėtingas procesas, o vakuuminės terapijos dėka tai atliekama kuo puikiausiai. Vakuumas sudaro unikalias sąlygas dozuotai išsiplėsti paviršiniams ir giluminiams kūno skysčių tekėjimo kanalams. Taip labai aktyviai mankštinami limfos ir kraujo takai ir “pažadinami” jau nebedirbantys odos kraujo kapiliarai. Suaktyvinama tarpląstelinių skysčių cirkuliacija. Tokiu būdu pagreitėja kraujo, limfos ir tarpląstelinių skysčių cirkuliavimas ne tik odoje, bet ir giluminiuose audiniuose, sausgyslių struktūrose, o kartu ir refleksiškai su jomis surištuose vidaus organuose. Tada atsiranda galimybė iš organizmo pašalinti nuodingus medžiagų apykaitos produktus. Kai apykaita normalizuojasi, suaktyvėja ir organų veikla. Su šlapimu ir prakaitu sparčiai pradeda šalintis metabolizmo produktai iš kūno. Atsiradęs odos niežėjimas parodo, kad per atsivėrusias poras prasidėjo toksinų šalinimas.

| |

Kompresinė terapija

Kompresinė terapija (KT) – tai specialus limfodrenažinio masažo metodas, skirtas limfos ir veninės kraujotakos apytakai gerinti. Jis naudojamas esant įvairios kilmės limfos arba veninio nepakankamumo stazėms gydyti, taip pat celiulito gydymui, kūno apimčių formavimui. Tai puiki prevencinė priemonė, turintiems nusiskundimų dėl kraujotakos sutrikimų (lėtinio kojų nuovargio, skausmo, patinimų). Kompresinė terapija atliekamas specialiu Lympha Press aparatu. Ant kojų ir pilvo (arba viršutinės kūno dalies) užvelkamas prietaisas, panašus į dideles pūstas kelnes (arba švarkelį), sudarytą iš 12 kamerų. Didelio slėgio oro bangos ritmiškai „stumia“ limfą iš galūnių, pašalindamos skysčių perteklių ir šlakus ir tuo pačiu suteikdamos neapsakomą lengvumo jausmą bei tikro masažo malonumą. Slėgio stiprumas, pasiskirstymas ir programa nustatoma kiekvienam individualiai, priklausomai nuo paciento sveikatos, amžiaus, procedūros tikslo. Grožio procedūroms, celiulitui mažinti, audinių struktūrai gerinti, kartu su kompresine terapija yra naudojamos specialios profesionalios kosmetikos priemonės. Jų dėka efektyviai skaidomos poodinės riebalinės sankaupos, gerinama regeneracija ir atstatoma jungiamojo audinio struktūra. Kompresinė terapija detoksikuoja audinius, šalina susikaupusius skysčius, aktyvina kraujotaką. Toks kompleksinis poveikis padeda puoselėti kūno grožį, mažinti probleminių vietų apimtis, pagerinti kraujotaką.

| |

Egzistencinė terapija

Egzistencinės terapijos tikslas – padėti žmogui – sveikam ir sergančiam – suprasti savo gyvenimą, jo kūrimo būdus, jame slypinčius paradoksus ir dilemas bei atrasti prasmingos ateities kūrimo kelius. Egzistencinę terapiją apibūdina du svarbiausi dalykai. Pirma, žmogaus kaip būties-pasaulyje arba kaip nenutrūkstamo gyvenimo proceso samprata. Ypač pabrėžiamas žmogaus susietumas su savo gyvenimo kontekstu (pasauliu). Pati psichoterapija nukreipta ne tiek į asmenybės keitimą, kiek į savo gyvenimo gilesnį bei platesnį supratimą. Antra, žmogaus gyvenimas siekiamas suprasti analizuojant jo sąveiką su universaliaisias egzistenciniais veiksniais, kurių svarbiausi yra šie: būties jausmas; laisvė, jos ribos bei atsakomybė už ją; gyvenimo baigtinumas arba mirtis; nerimas; kaltė; laikas; prasmė ir beprasmybė. Egzistencinė terapija remiasi egzistencine ir fenomenologine filosofija. Egzistencinės terapijos mokymo programa parengta prof. R.Kočiūno ir vykdoma Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute, įkurtame 1995 m. Ji susideda iš pradinio, bazinio kurso, trunkančio 1,5 metų (486 val.) ir profesionaliojo lygio kurso, kurio trukmė 2 metai (582 val.). Programa skirta psichologams, psichoterapeutams, gydytojams bei socialiniams darbuotojams, besidomintiems psichologiniu konsultavimu ir psichoterapija. Priimant mokytis pirmenybė teikiama praktikuojantiems psichoterapiją arba psichologinį konsultavimą.

| |

Magneto – terapijos taikymas

Magneto-terapija – tai visų pirma natūrali terapija, nesusieta su jokiomis sudėtingomis procedūromis. Tai pati paprasčiausia, pati pigiausia, pati neskausmingiausia ir pati patikimiausia terapija iš visų žinomų. Naudojant magneto-terapiją nereikia gerti vaistų, leisti jų į organizmą švirkštais ir pan. Vienintelis naudojamas instrumentas yra magnetas. Magneto sudaromas laukas yra visiškai nepavojingas, jis laisvai ir neskausmingai pereina per odą, audinius ir kaulus. Magnetinė terapija yra ypač paprastai taikoma, bet tuo pat metu kur kas patikimesnė, nei daugelis kitų gydymo būdų. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad žmogaus kraujas ir raumenys reaguoja į magnetinį lauką ir tai teigiamai veikia medžiagų apykaitą ląstelėse, stimuliuoja žmogaus gyvybinę energiją. Įrodyta, jog elektromagnetai ir pastovūs magnetai ypač efektyvūs atstatant prarastą energiją ir stiprinant imuninę sistemą, kas savo ruožtu padeda išgydyti daugelį ligų ir panaikinti skausmą. Gydant kintančių magnetinių impulsų pagalba (KMI), kaip pažymi amerikiečių mokslininkai, naudojami magnetiniai impulsai, sukuriami pastovia elektros srove, skirtingai nei terapija, kintančios srovės pagrindu. Pastovios srovės impulsai pirmiausia padeda gydant kremzlių disfunkcijas ir todėl efektyvūs gydant degeneracinius sąnarių pokyčius. Greičiausiai, tokie impulsai yra kur kas artimesni natūraliems procesams, vykstantiems kremzlėse, nei kintamos srovės impulsai.

| |

Magnetų poveikis žmogaus organizmui

Iki šių laikų buvo manoma, kad žmogaus organizme nėra magnetinių receptorių, būdingų atskiroms gyvūnų rūšims. Bet prieš kelis metus Kalifornijos technologijos instituto mokslininkams pavyko aptikti mikroskopiško dydžio magnetines daleles žmogaus smegenyse, ypač smegenų žievėje. Jos tokios smulkios, kad ilgą laiką nepavyko jų surasti net sudėtingiausios aparatūros pagalba. Taip pat jau nustatyta, kad žmogaus kraujas ir raumenys irgi silpnai reaguoja į magnetinį lauką ir tai teigiamai veikia medžiagų apykaitą ląstelėse, stimuliuoja žmogaus gyvybinę energiją. Nustatyta, kad pagrindinis mus veikiantis magnetizmo šaltinis – Žemės magnetinis laukas – per paskutinius 500 metų susilpnėjo maždaug dvigubai ir toliau silpnėja vidutiniškai 5% kas šimtą metų. Tai skatina mūsų gyvenamoji aplinka: gelžbetoniniai daugiaaukščiai namai, kuriuose praleidžiame vis daugiau laiko izoliuoja mus nuo jau ir taip silpno Žemės magnetinio lauko. Pagal vieną iš teorijų, magnetizmo trūkumas gali sukelti visą aibę liguistumo požymių, varginančių vis daugiau žmonių. Daktaras Kioši Nakagava šį reiškinį pavadino magnetinio lauko deficito sindromu. Nustatyti sindromą ir tikslią diagnozę nėra paprasta, kadangi simptomai būdingi ir kitiems susirgimams: hipertonijai, diabetui arba ataksijai (judesių koordinacijos sutrikimas). Ligos sindromas ir diagnozė gali būti tiksliai nustatyti tik užfiksavus teigiamą reakciją į gydymą magnetų terapija.

| |

Magneto terapija – jokio kenksmingo poveikio

Vienoje Olandijos tyrimų laboratorijų mokslininkai patalpino varlę į 160 000 Gausų stiprumo magnetinį lauką, kuriam veikiant ji beveik kybojo ore. Jų ataskaitoje teigiama, jog varlė kuo puikiausiai jautėsi ir pabaigus eksperimentą prisijungė prie likusiųjų biologinės laboratorijos gyventojų. Magnetinis laukas veikė varlės kūno atomus, kurie reagavo į šį poveikį sudarydami priešingos krypties jėgą. Šių jėgų sąveikos pasekoje varlė beveik „skraidė“. Tuo pat metu varlės kūne neįvyko jokių fizinių pokyčių, nes magnetinis laukas veikė jos kūno atomus, bet nepadarė jokių pakenkimų ląstelių struktūrai. Nuo 1978 metų Jungtinių Amerikos Valstijų Vaistų ir maisto produktų administracija (U.S Food and Drug Administration) rekomenduoja elektromagnetinių aparatų naudojimą, ypatingai kaulų lūžių atvejais, skausmo sumažinimui įvairių susirgimų atvejais ir pan. Kraujo apytakos pagerėjimas ir padidėjęs deguonies išsiskyrimas iš hemoglobino pastebimas tiek veikiant pastoviems, tiek kintamiems magnetiniams laukams. Pastovūs magnetai tiek pat efektyvūs, kaip elektromagnetai ir yra visiškai nekenksmingi. Japonijos sveikatos apsaugos ministerija rekomendavo terapeutiniam taikymui naudoti magnetinius aparatus, kurių galia ne mažesnė nei 500 Gausų. Klinikinių tyrimų rezultatai rodo, jog 500 Gausų – tas minimumas, kuris būtinas gydomojo efekto pasiekimui.

| |

Pirmasis Europoje delfinų terapijos centras

“Dešimčiai metų esame sudarę projektą, pagal kurį delfinų terapiją įdiegtume kaip vieną iš kompleksinių reabilitacijos metodų. Pirmiausia ši terapija būtų taikoma vaikams, turintiems rimtų sveikatos sutrikimų, kadangi Lietuvoje, skirtingai nei suaugusiesiems, reabilitacinio gydymo jiems nėra. Pasaulyje delfinų terapija yra taikoma JAV. Sevastopolyje (Ukraina) šios procedūros atliekamos Juodojoje jūroje. Klaipėdoje įkūrus delfinų terapijos centrą, Lietuva būtų vienintelė šalis Europoje, kurioje būtų taikomas šis neįprastas, tačiau itin efektyvus reabilitacijos metodas. Atvertume kelius Skandinavijos ir mus supančioms šalims. Tai būtų didžiulės investicijos, todėl savaime atpigtų ir paslaugos”, – sakė Jūrininkų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vadovė Nijolė Šostakienė. Delfinų terapija taikoma ne tik sergantiesiems cerebriniu paralyžiumi, turintiesiems psichikos sutrikimų, žmonėms, patyrusiems stuburo traumas. Ja gydomi ir narkomanai. Praėjusią savaitę “Vakarų ekspresas” rašė, kad Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus Aloyzo Každailio iniciatyva Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius ketina pateikti prašymą Lietuvos žemės ūkio ministerijai dėl Žuvininkystės departamentui priklausančios nenaudojamos žemės privatizavimo, perleidžiant ją Jūrų muziejui ir delfinariumui. Jei šis prašymas būtų patenkintas, Smiltynėje, t. y. šiauriniame kopgalyje, būtų padarytas ne tik pramogų ir poilsio parkas, bet ir įkurtas delfinų terapijos centras.

| |

Holistinės terapijos – kas tai?

Ar pastebėjote, kokia gera nuotaika apima užsukus į kvepalų parduotuvę? Arba kokį pojūtį teikia iš virtuvės sklindantis malonus kvapas? Jau nekalbant apie kvepiančių gėlių lauką… Visa tai yra susiję su aromaterapija. Aromaterapija – viena iš populiariausių holistinių terapijų, kurios pamažu tampa žmonių, besirūpinančių savo sveikata, kasdienėmis palydovėmis. Kas tai yra holistinės terapijos? Holistic – iš graikų kalbos kilęs žodis. Holos reiškia „visas“. Dar Hipokratas manė, kad žmogaus kūno struktūra, funkcijos, protas ir dvasia yra nedalomi, o ligos ir negalavimai atsiranda, kai pažeidžiamas kūno vientisumas. Taikant holistines terapijas, gydomas individualus žmogus, o ne atskira organizmo dalis. Gilinamasi į žmogaus visumą – kūną, protą ir emocijas, o ne tik į ligos simptomus. Ieškoma negalavimo priežasties – galbūt tai netinkama gyvensena, blogi įpročiai, stresas. Dabar plačiai pripažinta, kad daugybė ligų turi psichologinį pagrindą. Mes gyvename nuolat apimti streso, nebegalime atsipalaiduoti. Skubėdami ir spręsdami nesibaigiančias problemas nualiname savo organizmą. Mes varginame save ta pačia kūno padėtimi ilgą darbo dieną, per mažai sportuojame, valgome „greitą maistą“, nemokame taisyklingai kvėpuoti… Taip išbalansuojame organizmą: vieni raumenys per daug apkraunami, kiti visai nedirba, pakrypus stuburui, pasislenka organai, sutrinka kraujo ir limfos apytaka, todėl laiku nepašalinami toksinai ir labai susilpnėja imuninė sistema.