| | |

Liberalų ir centro sąjungos pirmininko Artūro Zuoko kalba LiCS tarybos posedyje

Liberalų ir centro sąjunga bei aš asmeniškai daugybę kartu reikalavome, kad būtų ištirtos Darbo partijos ir lyderio V.Uspaskicho sąsajos su Europos Sąjungos skiriamų lėšų skirstymu. Mūsų, o ne teisėsaugos institucijų dėka buvo atskleistas buvusio ūkio ministro viešų ir privačių interesų konfliktas Maskvos istorijoje. Prisiminkime garsiąją “Jangilos” bei kitas tos pačios teisėsaugos neištirtas nesumokėtų mokesčių valstybei bylas. Prokuratūrai ir kitoms teisėsaugos institucijos tokie tyrimai atrodė nereikalingi. Dabar ima aiškėti, kodėl. Tiksliau būtų pasakyti, kad ir anksčiau numanėme, kodėl įtarimai, jog Darbo partijos lyderis vykdo neteisėtus veiksmus, nesusilaukia teisėsaugininkų dėmesio. Apie tai ką rašo šiandien laikraščiai ar rodo televizijos nėra jokia naujiena, naujiena tik tai , kad teisėsaugos atskiri asmenys praregėjo. Tai, sakyčiau didysis šio pavasario praregėjimas, nors jau esame nustebinti ne vienu aukšto pareigūno praregėjimu. Tokie teisėsaugos veiksmai, kuriuos reikia, nors ir pavėluotai, bet pasveikinti, tapo įmanomi, tik tada, kai Darbo partijos lyderis neteko, nusikaltėlių terminais kalbant, aukštų pareigūnų bei su jais susijusių teisėsaugininkų ,,stogo‘‘.

| | |

Atviras riedutininkų klubo narių laiškas Vilniaus merui

Klubas „Ketvirtadienio nakties karštis“ atstovauja riedutininkams, kurie renkasi neagresyvų važiavimą su riedučiais. Mums nesvarbu triukai, kurie gali atnešti žalos aikščių ir šaligatvių plytelėms, granitiniams kraštams ir pan. Todėl policijos pareigūnų siūlomos riedlenčių ir riedutininkų aikštelės aukščiau minėtose miesto vietose mums yra visiškai netinkamos. Mūsų klubo nariai supranta, kad žiniasklaidai sukoncentravus dėmesį į grupę paauglių, propaguojančių agresyvaus stiliaus važinėjimą, šešėlis krito ir ant kitų su riedučiais besivažinėjančių žmonių, nekeliančių jokios grėsmės miesto turtui bei aplinkinių saugumui. Jaučiame, kad mūsų teisės yra varžomos ir, kaip Lietuvos piliečiai, turime teisę į nuomonę. Riedučių ratukai yra padaryti iš gumos, todėl kaltinimai, kad guma gali padaryti žalą akmeniui ar granitui, kuriuo grįsta Katedros aikštė, skamba absurdiškai. Žinoma, jei minėtą potvarkį išleidę valdininkai turėjo omenyje žalą, kuri galbūt taps akivaizdi tik po šimtmečių, tada iš Katedros aikštės turėtų būti vaikomi ne vien riedutininkai, bet ir dviratininkai bei pėstieji. Batų padai ir dviračių ratai pagaminti iš gumos kaip ir riedučių ratai.

| | |

A. Zuokas sveikina STT pagaliau supratus, jog dėl Gariūnų turgavietės priimtas korupcinis sprendimas

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas sveikina Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovą, kurio vadovaujama institucija pagaliau suprato ir įvertino tai, jog valstybinės svarbos objekto statuso suteikimas Gariūnų turgavietei buvo neskaidrus bei korupcinis veiksmas. “Vilniaus miesto Tarybos nariai dar praeitų metų liepą kreipėsi į STT ir daugelį kitų atsakingų institucijų su prašymu nuodugniai ištirti šį reikalą, o Seimo Antikorupcijos komisija neigiamai Vyriausybės sprendimą įvertino dar prieš tris mėnesius. Tai, kad STT pareigūnai Gariūnų turgavietės pripažinimą valstybinės svarbos objektu pagaliau įvertino kaip korupcinį veiksmą, ne tik patvirtina sostinės Savivaldybės tarybos narių nuomonę šiuo klausimu, bet ir teikia vilčių, kad STT pagaliau imsis tirti realius korupcinius veiksmus, o ne kurpti istorijas apie menamus nusikaltimus,” – sako A. Zuokas. – “Turėdamas omenyje vakar dienos LR Prezidento Valdo Adamkaus metiniame pranešime išsakytas pastabas dėl vangių reakcijų į signalus apie korupciją aukščiausiuose šalies valdžios sluoksniuose, reikalausiu STT vadovo, kad tiksliai informuotų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narius ir mane asmeniškai apie tolesnę tyrimo dėl Gariūnų turgavietės eigą.”

| | |

52 proc. gyventojų mano, kad A.Zuokas turėtų atsistatydinti

Kiek daugiau nei pusė – 52 proc. – Lietuvos gyventojų mano, kad Artūras Zuokas po Prezidento Valdo Adamkaus paraginimo turėtų atsistatydinti iš Vilniaus mero pareigų, rodo “Baltijos tyrimų” rugpjūčio 17-23 dienomis atlikta viešosios nuomonės apklausa. Palyginti su vertinimais prieš du mėnesius, taip manančių sumažėjo 9 procentiniais punktais. Kiek daugiau nei dešimtadalis – 12 proc. – apklausos dalyvių teigė, kad A. Zuokas neturėtų pasitraukti iš mero pareigų. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų neturėjo tvirtos nuomonės šiuo klausimu – 24 proc. atsakė, kad jiems tai nerūpi. Prieš du mėnesius taip atsakiusių buvo 5 procentiniais punktais mažiau. Rugpjūtį 12 proc. respondentų visai neatsakė į šį klausimą. Kad A. Zuokas turėtų atsistatydinti iš Vilniaus mero pareigų, labiausiai įsitikinę Naujosios sąjungos (socialliberalų) rėmėjai – 68 proc. bei Liberalų demokratų partijos rinkėjai – 63 proc. Tam pritarė ir didesnė dalis Tėvynės sąjungos – 60 proc., Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos – 56 proc., Darbo partijos – 53 proc. bei Lietuvos socialdemokratų partijos – 51 proc. rinkėjų.

| | |

Šešiems liberalcentristams gresia pašalinimas

Liberalų ir centro sąjungoje (LCS) suspendavusiems penkiems Seimo nariams, taip pat narystę Vilniaus savivaldybės tarybos frakcijoje sustabdžiusiam Algirdui Griciui gresia pašalinimas iš partijos. Tokį sprendimą gali priimti pirmadienį vakare Vilniuje posėdžiausianti LCS valdyba. “Manau, kad valdyba gali priimti tokį sprendimą. Vilniaus skyriaus prezidiumas jau yra pasiūlęs taip pasielgti su A.Griciumi. Jų situacija yra panaši”, – BNS sakė LCS pirmininko pavaduotojas Žilvinas Šilgalis, kalbėdamas apie narystės suspendavimą viešai paskelbusius parlamentarus. “Darydami viešus pareiškimus jie pažeidė partijos tarybos ir valdybos sprendimą, jog nuomonių skirtumus arba vidinius nesutarimus partijos nariai turi išsiaiškinti partijos viduje”, – pažymėjo Ž.Šilgalis.

| | |

A.Zuoko šalininkai Vilniaus taryboje ieško paramos

Prieš galimą konservatorių sprendimą išeiti iš Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos mero Artūro Zuoko šalininkai ėmė ieškoti kitų frakcijų paramos. A.Zuoką remiančios frakcijos “Už Vilnių, kuriame gera gyventi visiems” atstovai trečiadienį pasiūlė prie koalicijos prisijungti Nepriklausomai pilietinei frakcijai, vienijančiai du rusų ir vieną lenkų tautybės tarybos narį. Tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. Kol kas neaišku, ar Nepriklausoma pilietinė frakcija priims pasiūlymą prisijungti prie koalicijos. Tikimasi, jog dėl prisijungimo frakcija apsispręs šią savaitę. Narystę sostinės valdančiojoje koalicijoje sustabdžiusi Tėvynės sąjunga nurodė savo frakcijos nariams iki šio penktadienio pasitraukti iš visų politinių postų savivaldybėje, tačiau, partijos pirmininko A.Kubiliaus teigimu, konservatoriai kol kas iš koalicijos visiškai nepasitraukia.

| | |

E.Gentvilas: A.Zuokas nusišluostė rankas į Prezidento mundurą

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, grįžęs vadovauti Liberalų ir centro sąjungai, nusišluostė rankas į Prezidento mundurą, įsitikinęs partijos valdybos narys europarlamentaras Eugenijus Gentvilas. Be to, liberalcentristų vadovybė, nusprendusi pašalinti Seimo narį Kęstutį Glavecką, esą pradėjo taikyti dvigubus standartus, kurie, pasak E.Gentvilo, dabar leidžia gerokai atviriau reikšti savo nuomonę apie lyderius. “Manau, kad A.Zuokas nusišluostė rankas į Prezidento mundurą, – Eltai antradienį teigė europarlamentaras. – Jis iškraipė Prezidento mintis. Atseit Prezidentas kažkada išreiškė nepasitenkinimą jo ir Viktoro Uspaskicho konfliktu, dabar šio nebėra, tai nebėra ir prasmės reaguoti į Prezidento žodžius”.

| | |

G.Steponavičius: A.Zuoko žingsnis – ciniškas

Artūro Zuoko grįžimas vadovauti Liberalų ir centro sąjungai yra ciniškas žingsnis, nepadėsiantis nei sutelkti partijos kolegų, nei sustiprinti visuomenės pasitikėjimo šia politine jėga. Taip Eltai antradienį teigė Liberalų ir centro sąjungos bei Seimo vicepirmininkas Gintaras Steponavičius, komentuodamas išvakarėse paskelbtą ir partijos valdybos patvirtintą lyderio sprendimą. “A.Zuoko sugrįžimas į pareigas yra dar vienas pakankamai ciniškos politikos pavyzdys. Toks veiksmas nepadės telkti partijos kolegų ir juo labiau kelti reitingų”, – kalbėjo parlamentaras. Pasak Seimo vicepirmininko, tai buvęs vienasmenis partijos vadovo sprendimas. “Daugelis jo šalininkų buvo ganėtinai nustebę. Aiškių motyvų, kodėl tai reikia daryti anksčiau, kai spaudimas jam po Viktoro Uspaskicho atsistatydinimo nesumažėjęs, o priešingai – padidėjęs, nėra. Mano supratimu, pauzė iš jo pusės nutraukta realiai per anksti”, – samprotavo G.Steponavičius.

| | |

A.Zuokas sugrįžo vadovauti partijai

Vilniaus meras Artūras Zuokas pirmadienį vykusiame Liberalų ir centro sąjungos (LCS) valdybos posėdyje netikėtai pareiškė atstatantis įgaliojimus sąjungos pirmininko poste. “A.Zuokas atėjo, pasakė, jog atstato savo įgaliojimus, ir valdyba tam pritarė”, – BNS sakė LCS pirmininko pavaduotojas Algis Čaplikas. “Pasitarus su partijos kolegomis, priimtas ryžtingas sprendimas toliau vadovauti partijai”, – BNS apie savo įgaliojimų atstatymą sakė pats A.Zuokas. Anksčiau A.Zuokas buvo pareiškęs, jog sustabdo įgaliojimus iki rugpjūčio 15 dienos. Tokį sprendimą jis priėmė po viešos prezidento Valdo Adamkaus kritikos. LCS lyderio teigimu, jis buvo kritikuotas dėl konfliktų su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu, o pastarajam pasitraukus iš posto, ši istorija “nebeturi prasmės”.

| | |

E.Gentvilas: Darbo partija šiuo metu yra geresnėje situacijoje nei liberalcentristai

Viktorui Uspaskichui atsistatydinus iš ūkio ministro posto ir Seimo narių, jo vadovaujama Darbo partija atsidūrė kur kas geresnėje situacijoje, nei dabar yra Liberalų ir centro sąjunga, kurios lyderis Artūras Zuokas atsisako trauktis. Taip Eltai ketvirtadienį teigė Liberalų ir centro sąjungos valdybos narys, europarlamentaras Eugenijus Gentvilas. “Mano įsitikinimu, V. Uspaskichas buvo nesusipratimas, bet jis pasitraukė. Jo žmonės liko Vyriausybėje, partijai liko galimybė kvėpuoti ir dirbti. Darbo partija dabar yra geresnėje padėtyje, nes nebeturi spręsti savo vado problemų. Jis neleido partijai spręsti asmeninių problemų, o mes esame priversti tai daryti”, – kalbėjo politikas. Anot jo, A. Zuokas laikinai sustabdė savo kaip Liberalų ir centro sąjungos pirmininko įgaliojimus, kad partija “turėtų ramybę ir galėtų spręsti savo reikalus”, tačiau atokvėpio esą nėra, o susikoncentruoti rimtiems dalykams partijai neleidžiama.