Žygis per kompiuterius – bendrų resursų beieškant…

Sveiki. Šis straipsnis labiau skirtas pradedantiesiems kompiuteriniams „chuliganams“ – labiau patyrusiems jis, greičiausiai, nebus didelė naujiena. Papasakosiu apie patį paprasčiausią, mano manymu, patekimo į svetimą kompiuterį būdą. Tam mums prireiks IP diapazono skanerio, pvz., Essential NetTools 3.0 arba Xspider 6.30.

Paleidžiam Essential NetTools 3.0. Pirmiausia reikia apsispręsti, koks bus mūsų skanuojamų IP diapazonas. Imamės ViewLocal IP Addresses skyrelio ir ieškome savo IP – tarkim, kad jis yra 138.247.252.12. Paleidžiame NBScan ir, kaip pradinį diapazoną, įrašome 138.247.252.1; jį užbaigę 138.247.252.255, spaudžiame START mygtuką. Programa pradės skanuoti mūsų tikrinamam diapazonui priklausančius kompiuterius.

Po kelių minučių skaneris mums pateiks krūvą rastų kompiuterių, bet prieš daugelį jų didelėmis raidėmis bus užrašyta „NO“. Apie šiuos kompiuterius geriau pamiršti. Imkimės tų, ties kuriais puikuojasi YES užrašas. Tačiau ir čia ne viskas taip paprasta. Atkreipkite dėmesį į tinklo kortų MAC Address parametrus – jei jų numeriai prasideda 00, atmetame ir juos. Kodėl? Ogi todėl, kad tokie skaičiukai dažniausiai žymi kiek geriau apsaugotas Windows 2000, Linux ir kt. operacines sistemas. Ieškokime tokių skaičių, kaip: 44:45:52:51… , nes už jų „slepiasi“ Windows 95, 98, Ме operacinės sistemos.

Straipsniai 1 reklama

Radę tokį dalyką, dešiniuoju pelės mygtuku spaudžiame ant kompiuterio pavadinimo ir pasirenkame Open Computer. Gali būti, kad iš pradžių jūsų kompiuteris „pasikabins“ 3-4 minutėms, po kurių atvers Explorer naršyklės langą – tokį patį, kokį gautume, paspaudę „My Computer“. Ieškome disko C – būtent jame dažniausiai susikaupę visi vitaminai. Kai kurie [omeny turiu „kietesnius“ skaitytojus : )) ] diską C gali pervadinti savo Nick‘u, lūzeriai – savo vardu (nepamirškite savo telefono numerio).

Todėl, jei nerandate „C“ disko, o kažką panašaus į „Petras Petraitis“, verta peržiūrėti ir tokį diską. Jei, „atidarius“ kompiuterį, jame neradote nė vieno jus dominančio aplanko, iškart pereikite prie kito kompiuterio.

Radote gerą resursą? Puiku! Uždarome Explorer ir pereiname į Shares skyrių. Jo lange įvedame rasto kompiuterio adresą, pvz.: 138.247.252.92С. Tai – jo IP ir C diskas, kurį mes jau matėme, atvėrę aukos kompiuterį. Local drive lange pasirenkame bet kurią disko raidę – tai bus laikinai prijungto aukos kompiuterio diskas. Spaudžiame „Mount“ mygtuką. Kompiuteris vėl gali užsnūsti keletą minučių, joms praėjus, turėtumėm pamatyti užrašą „connection succesfull“.

Jis reiškia, kad susijungimas atliktas sėkmingai, tačiau gali būti, kad pamatysime užrašą, pranešantį apie neteisingą slaptažodį. Jis reiškia, kad C diskui priskirtas slaptažodis, tokiu atveju galima pasinaudoti X-Intruder programa arba pereiti prie kito kompiuterio.

Po viso šito atveriame FAR manager/Total Commander.

Kompiuterio resursai – prieš jūsų akis.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *