Sony atskleidė detales apie PSP

Sony atskleidė detales apie PSP

Žaidimams skirtas nešiojamas grotuvas, kurį rinkai Sony pasiūlys šiais metais, turės gan sudėtingą procesorių.

Pasak Masanobu Okabe, Sony specialistą, skaičiusį pranešimą Stenfordo universitete surengtoje Hot Chips konferencijoje, 333 MHz PlayStation Portable procesorius turės įdiegtą grafikos palaikymą, specializuotą video, perkonfigūruojamą skaičiavimams skirtą branduolius ir 4 MB vidinės atminties. Įrenginys bus aprūpintas 4,3 colio įstrižainės displėjumi ir galės nuskaityti 1,8 GB talpos Sony Universal Media Disc formatu įrašytus optinius diskus.

Visų šių funkcijų sujungimas į vieną mikroprocesorių gali sumažinti naudojamos energijos kiekį ir įrenginio dydį. Procesoriaus maitinimo įtampa – 0,8-1,2 V. Padidintas integracijos lygis jau anksčiau buvo pagrindiniu PlayStation 2 kompiuteriuose naudojamų procesorių bruožu.

Straipsniai 1 reklama

Sony vadovai įrenginį pavadino PlayStation Portable, nes jame suderintos žaidimų ir multimedia funkcijos. Įrenginys pramintas “21-ojo amžiaus Walkman’u”.

Namų vartojimui skirtų žaidybinių konsolių rinkos lyderis su įrenginiu į rinką iš pradžių planuoja įeiti Japonijoje, o po to ir JAV, tačiau kompanijai teks konkuruoti su augančiu pačių įvairiausių 3D įrenginių skaičiumi. Iki šiol šioje rinkoje dominavo savo Game Boy grotuvą sukūrusi Nintendo, bet neseniai Nokia taip pat išleido analogišką įrenginį, o Samsung į pasaulį žada paleisti žaidimams skirtą telefoną.

Ponas Okabė pranešė, kad Sony įrenginio ir įdiegtų procesorinių modulių darbą valdantis mikroprocesorinis PSP branduolys sukurtas MIPS R4000 konstrukcijos pagrindu. MIPS procesoriai taip pat naudojami PlayStation 2 ir garsiajame Sony Qiro robote, jų atsiradimas siejamas su pirmiausia Silicon Graphics serveriams kurtomis konstrukcijomis.

Trečiosios kartos – Sony PlayStation 3 – žaidimų konsolė bus kuriama Cell procesoriaus pagrindu. Šis procesorius giminingas serveriams skirtai IBM Power procesorių šeimynai.

Pusė iš 4 MB integruotos PSP procesoriaus atmintinės tiesiogiai sujungta su pagrindiniu procesoriumi, kita – su mediaprocesorių moduliais, tai tapo įmanoma atskiros procesoriaus magistralės dėka. Tiesioginis ryšys tarp procesoriaus ir atmintinės padės užtikrinti nenutrūkstamą duomenų srautą, – pažymėjo ponas Okabė.

Ankstesnėse prezentacijose Sony taip pat pademonstravo 8 MB integruotos atmintinės turintį procesorių.

Grafinis PSP modulis sustiprintas specialia Sony technologija, skirta sulyginti grafinių paviršių nelygumams (vad. “antialiasing” – red. pastaba).

Perkonfigūruojamas procesoriaus branduolys, vadinamas Virtual Mobile Engine (VME), sumąstytas taip, kad pagrindinė mikroshema priklausomai nuo apkrovos gali keisti konfigūraciją, prireikus atjungdama didelių sąnaudų reikalaujančius skaičiavimų procesus (tokia galimybė taip pat įdiegta Xilinx ir kitų gamintojų procesoriuose). Kai nėra naudojami, grafinis, VME ir video moduliai gali nepriklausomai vienas nuo kito atsijungti.

Kaip ir integruotas grafinis branduolys, VME veikia 166 MHz taktiniu dažniu. Sony VME branduolį pradėjo diegti praėjusias metais – tada jis buvo dedamas į nešiojamus Network Walkman muzikinius grotuvus.

Ponas Okabė taip pat paminėjo, kad procesorius bus kuriamas pagal 90 μm technologiją.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *