Plačiajuostis signalas (PJS) ir standartas 802.11

PJS-buvo sukurta kaip priemonė mažinti trukdžius informacijos perdavimo kodavime naudojant mažo galingumo signalus.

Perduodant informaciją PJS metodų naudojamą daug platesne dažnio juosta, negu paprastai. Sudaryti du skirtingi PJS-moduliacijų principai: tiesioginio nuoseklumo (Direct Sequence Spread Spectrum-DSSS) ir dažnių peršokimų (Frequency Hopping Spread Spectrum-FHSS).

Kaip jau buvo minima, PJS aprūpina duomenų perdavimo kodavimą. Priimti perdavimą gali tik tai tas, kurio įrenginiai “nukreipti” ji tam tikrą duomenų perdavimo kodavimo algoritmą. Be to PJS aprūpina aukšta duomenų apsaugą nuo trukdžių atliekant persiuntimą. Kaip buvo aukščiau rašyta, išplaukia logine išvada apie tai, kad PJS leidžia dviem ar daugiau siuntėjams esantiems arti vienas kito dirbti viename dažnio diapazone be trukdžių.

Straipsniai 1 reklama

Negalima nepažymėti, kad PJS-technologijų plačiam pripažinimui daro įtaka jos nedidelės kainos jas masiškai gaminant. Visos šios technologijos sudėtingumas susideda mikroschemų specializavime, o jų kaina pramoninėje gamyboje nedidelė. Kiti komponentai, įeinantis į PJS technologiją, elektronika ir antenos, dėl mažo perduodamų signalų galingumo tampa pigesni ir paprastesni jos gaminant, negu tie, kurie naudojami siaura juostinėje technologijoje.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *