PJS – technologijos: DSSS ir FHSS

Tiesioginio nuoseklumo (DSSS). Ši metodą galima pavaizduoti tokiu būdų. Visas naudojamas plačiajuostis dažnis į kelių skaičių kanalų hierarchiją pagal standartą 802.11 jų turi būti 11. Kiekvienas informacijos bitas tampa pagal iš anksto nustatyta algoritmą vienas iš 11 “čipų”. Atskiro “čipo” intensyvumas artimas foniniam, nors dėl krūvio perduodamo bito vaizdavime informacijos gavėjo stotyje po dekodavimo pagal atgalini algoritmą atsistato pirmines reikšmes perduoto informacijos bito. Kitos poros gavėjas – siuntėjas gali nauduoti kita algoritmą kodavimo-dekodavimo, be to algoritmų kiekis praktiškai neapribotas.

Pirmas matomas šio metodo privalumas – perduodamos informacijos apsauga nuo hakerių. ”Svetimas” DSSS-radio, naudojant savo unikalų algoritmą, negalės teisingai dekoduoti informaciją nuo iš siuntėjo. Kitas privalumas anksčiau pažymėtas, tai 11-kartinis perdavimo pertiklumas, kas leidžia vesti informacijos apsikeitimą signalais labai žemose energijos lygmenyse. Iš to išplaukia labai svarbi DSSS-įrenginių savybė: jie praktiškai nesudaro trikdžių paprastiems radijo įrenginiams (siaurajuosčiams didelio galingumo), kurie priima plačiajuostį signalą kaip triukšmą leistinose ribose. Savo ruožtų, siaurajuosčiai įrenginiai netrukdo plačiajuosčiams, nes jų signalai “triukšmauja” kiekvienas siaurame kanale ir ne gali pilnai užtildyti plačiajuostį signalą.

Dažnių peršokimų metodas. Koduojant FHSS-metodu visa juosta kuri atiduota dažnių perdavimams skirstoma į pakanalius (pagal standartą 802.11 jų yra 79). Kiekviena laiko momentą siuntėjas naudoja tik viena iš 79 kanalų, peršokant iš vieno į kita per tam tikrą laiko tarpą, neviršijant 20 ms. Šie peršokimai vyksta sinchroniškai pas siuntėją ir gavėją iš anksto užregistruotuose pseudoatveju nuoseklumu, žinomi abiem. Aišku, kad nežinant nuoseklaus persijungimo, gauti signalą neįmanoma. Kita pora siuntėjo-gavėjo turi nauduoti kita nuoseklaus pseudoatvejo persijungimo dažnius.

Straipsniai 1 reklama

Dažnių peršokimo metodas, taip pat kaip ir aprašytas anksčiau tiesioginio nuoseklumo metodas, garantuoja konfedencialumą ir tam tikrą apsaugą nuo trukdžių perduodant informaciją. Paskutinis tampa įmanomas dėl to, kad jei ant kokio nors iš 79 pobanalių perduodamas paketas nepriimamas, gavėjas išduoda žinutę ir šio paketo perdavimas kartojamas ant vieno iš esančių pokanalių. Iš kitos pusės, naudojant dažnių peršokimo metodą skirtingai nuo tiesioginio nuoseklaus transliavimo metodo kiekvienas pokanalis dirba dideliame galingume, liginant su paprastu siaurajuosčių įrenginių galingumų, perdavimas pagal aprašytą atlikimą jau gali paveikti jį artimus diapazonų perdavimus.

Views All Time
Views All Time
2157
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 82 = 83