Nusipirkau pasaulį

Išaušo dar vienas gražus rytas. Vingiuota upės vaga tyliai slenka rūkas. Kažkur toli čiulba paukštelis. Dar vėsu. Tingiai suurzgia kaimynų šuo. Tik mintys apsuptos dvejonių debesies. Neramu. Šiandien juk labai svarbi diena. Laukia daug susitikimų, daug sutarčių reikės pasirašyti. Pinigais jau pasirūpinta. Su broliu finansinę naštą pasidalinome pusiau. Bet vis savęs klausiu ar verta ar apsimoka? Galiausiai apsisprendžiam.

Po keliu dienų mūsų kambario lentynoje atsirado besisukanti, apvali planeta – pasaulis. Jis didelis. Matosi kalnų snieguotos viršūnės, vandenynai, tankūs miškai. Jaučiu net gaivų vėjelį dvelkiantį nuo jo. Neturiu nei žiūronų nei teleskopo. Bandau prisiliesti. Staiga dingsta grindys, nieko nebematau, nieko nebegirdžiu. Rodos kybau ore. Ausyse pradeda zvimbti, garsas stiprėja. Tą švilpesį pradedu jausti. Aš krentu! Paneriu į tankius debesis, užsimerkiu. Nežinau kaip, bet atsimerkęs pajuntu, kad guliu tankioje žolėje, o mane stebi keisčiausi padarai. Bet aš kažkodėl jaučiuosi saugiai. Greičiausiai tai dėl ekrano, kuris skiria mane nuo tų padarų ir viso pasaulio – WoW pasaulio.

Šiandien su jumis pasidalinsiu įspūdžiais . Atsakysiu į daugelį naujokus kamuojančių klausimų. Tokiu būdu mėginsiu aprašyti vieną populiariausių žaidimų pasaulyje World of Warcraft (toliau WoW).

Straipsniai 1 reklama

Pirkimo subtilybės

Žaidimas pasaulyje yra žaidžiamas jau daugiau nei 2 metus, tad per juos WoW’e daug kas pasikeitė, atsirado daug patobulinimų ir kitokių atnaujinimų. Tad dabar perkate tikrai geresnį žaidimą nei jis buvo išleidimo dieną prieš tuos minėtus metus. Patį žaidimą galite įsigyti vos ne bet kurioje kompiuteriais ar buitine technika prekiaujančioje įmonėje.

Kadangi jau išėjo žaidimo papildymas „The Burning Crusade”, originalusis WoW atpigo dvigubai ir dabar kainuoja apie 70 litų. Minėto papildymo pirkti nereikia mat jis leidžia tik keliauti į naujas žemes bei žaisti už dvi naujas rases.

Yra kelios WoW žaidimo versijos: JAV ir Europos. Pastarąją nusipirksite Lietuvoje. Ji bus anglų kalba, tačiau jei mokate prancūzų, vokiečių ar ispanų, galite gauti ir šių kalbų versijas.

Žaidimo dėžutėje be penkių kompaktinių diskų rasite ir žaidimo instrukciją. Iš esmės joje gana išsamiai yra aptartas visas žaidimas, tad atsakymų ieškoti čia. Ši instrukcija yra svarbi mat ant jos viršelio yra priklijuotas registracijos numeris, kurio reikės registruojantis europinėje žaidimo svetainėje wow-europe.com.

Diegimas ir atnaujinimas

Žinodamas, kad atnaujinimai gali užimti daug vietos, o internetas ne pats greičiausias, tad prieš pirkdamas žaidimą, nusprendžiau atsiųsti visus reikalingus europinės versijos atnaujinimus. Juos radau wowwiki.com/… svetainėje. Siuntinio dydis buvo daugiau nei 500 mb. Atnaujinimus siunčiausi nuo 2.0.X versijos iki naujausios, nes būtent tokia žaidimo versija dabar yra parduodama.

Taigi grįžęs namo su nauju žaidimu rankose jį įrašiau ir atnaujinau. Na ką jausmas fantastiškas. Viskas veikia iš karto, jokių gedimų, jokių „krakų”. Tiek metų žaidžiu, o tai galima sakyti pirmas už savus pinigus pirktas legalus žaidimas. Bent jau tuo MMO yra gerai, nes verčia legalizuotis.

Renkamės serverį

Prieš pradedant žaisti reikia pasirinkti serverį. Nors jų yra daug, išsirinkti nebus sunku. Svarbiausia žinoti serverių rūšis. Žaidime dalis rasių priklauso blogio (Horde) kitos gėrio (Alliance) pajėgoms. PVP serveryje tarp jų kovos vyksta be jokių apribojimų. Tad pamatę elfą bėgate nuo jo ir pasislepiate arba puolate su visais turimais ginklais ir įgūdžiais. Tuo tarpu kovos tarp tavosios sąjungos narių vyksta dvikovos režime (duel). T.y. kitas žaidėjas turi duoti sutikimą dvikovai. Šį serverį pasirinkau aš. Man rodos tai linksmiausias ir logiškiausias variantas, nes NORMAL serveryje priešininkus gali kviesti tik dvikovai. Taip prarasite daug linksmybių.

Pavyzdžiui žaisdami už medžiotoją (HUNTER) pamatę priešą, jam negalėsite paspęsti spąstų, pasislėpti kur už didelio medžio ir laukti kol jis įklius. Žaisdami už žudiką (ROGUE) ir būdami nematomi negalėsite nieko nenutuokiančio priešininko nudurti iš nugaros. Trečioji serverių rūšis yra RP. Tai tas pats NORMAL serveris, tik taisyklės įpareigoja elgtis ir šnekėti ne kaip „Jonas” grįžęs iš mokyklos, bet kaip įpykęs orc’as mėginantis iškepti gardų kepsnį. Egzistuoja dar RPPVP serveriai, tai RP ir PVP serverių mišinys. Kaip suprantu jose galioja RP serverio taisyklės, bet yra galimybė kautis prieš kitus žaidėjus.

Kadangi serverio rūšį jau išsirinkote, belieka surasti patį serverį. Jie yra skirstomi pagal žmonių kiekį. Siūlau rinktis rekomenduojamą (recommended) serverį. Čia bus mažiau žmonių, bet daugumą jų bus naujokai kaip ir jūs. Taip bus didesnė tikimybė rasti draugų, kurie norės keliauti po WoW pasaulį kartu. Pasirinkę pilną serverį (FULL), pasirinksite seniausią serverį. Jame rasite labai daug žmonių tačiau dauguma jų bus didelio lygio. Tad bus sunkiau rasti tokių naujokų kaip ir tu. Na jei nei vienas variantas netinka, galite rinktis serverį kur žaidžia labai mažai (LOW) arba vidutiniškai (MEDIUM) žmonių.

Pirmasis personažas

Aš susikūriau Tauren Shaman’ą mat norėjau kažko netradicinio. Tauren’as tai bulius vaikščiojantis ant dviejų kojų, o shaman’as tai taip vadinama hibridinė profesija, mat ji turi puolamuosius burtus (magas), gydymo burtus (gydytojas) bei gali mosuotis dvirankiais kirviais ir dėvėti sunkius šarvus (nuo 40 lygio) (karys). Kiekviena rasė turi tam tikrų išskirtinių savybių, tačiau jos nėra labai svarbios, tad jei jums patinka sulaužyti žandikauliai bei baltuojantys kojos kaulai, rinkitės undead rasę. Kitaip sakant rasė – išvaizdai, o profesija – patinkančiam žaidimo būdui.

Turėkite omenyje, kad žaidime kiekvienas personažas kokį be pasirinktumėte turės ir teigiamų ir neigiamų savybių. Tad rinkitės jums labiausiai patinkantį, tokį už kurį norėsite žaisti. Reikia tik šiek tiek pafantazuoti. Jei norite kautis pirmosiose eilėse, būkite karys, jei mėgstate iš tolo svaidyti ugnies kamuolius, rinkitės magą, jei kovos lauke mėgstate padėti draugams, būkite gydytoju. Galbūt norite mokėti pavirsti į aršią mešką ar panterą ? Tada būkite druid’u. Jei norite šaudyti iš lanko ir gebėti prisivilioti augintinius, rinkitės medžiotoją.

Žaidimas

Susikūrus personažą belieka įžengti į naują pasaulį. Trumpai jį aprašant ir apibendrinant galima pasakyti – fantastika. Tai vienas iš tų retesnių žaidimų kai viskas padaryta labai gerai. Kur bebūtum ar laukuose ar dykumoje ar miške visur jausis puikiai padaryta atmosfera. Tiesiog pajusi tose vietose vyraujančią nuotaiką. Atsimenu priartėju prie pagrindinio Tauren’ų miesto. Jis aukštai kalnuose, sugroja gerai parinkta muzika. Didingas vaizdas. Buvau apsilankęs numirėlių mieste ir jo apylinkėse – nejauku viskas paskendę rūkę, miške dar tamsiau ir niūriau. Pamačiau ir žmonių didžiausią miestą. Jame industrinis kvartalas pilnas dwarf’ų darbininkų. Jie tiek visko daug gamina, kad visa miesto dalis yra paskendusi smoge. Girdisi tik dirbtuvių garsai. Jie kala, lydo ir t.t. Mačiau kaip atrodo iškirstas miškas, kuriame vaikšto baisios pjūklais apsiginklavusios mašinos, net vorų karalienės namus.

Iš kitų žaidimų WoW išsiskiria apipavidalinimo paprastumu. Čia visų objektų tekstūros (paviršius) yra tarsi iš animacinio filmo. Šis labai originalus žingsnis žaidimą padarė labai spalvingu. Spalvos ryškios, aiškios, galbūt dėl to taip puikiai yra perteikiama visa žaidimo nuotaika. Beje tokios sistemos pasirinkimas užtikrina, kad žaidimą galės žaisti ir senesnius kompiuterius turintys žmonės. Tik nepagalvokit, kad žaidimas yra negražus. Viskas atlikta puikiai, o dar ta įvairovė.

Taigi žaidimo išvaizda puiki, o kaip gi jo turinys – svarbiausia detalė ? Juk kažin ar eitumėte į visiškai naujai suremontuotą muziejų, jei žinotumėte, kad ekspozicija tapati. Tai didžiausia visų MMO žaidimų bėda. Pasaulis didelis ir gražus, bet jame nėra ką veikti. Šiuo atveju WoW yra kitoks. Jame yra daug galimybių įvairių žaidimo variantų. Kitaip sakant žaidėjas nėra verčiamas daryti vieno ar kito, jis visada gali pasirinkti. Tai galioja net personažo išvaizdai. Jei norite, galite būti cyber-techno-panku su šautuvu rankose. Tai bus originalu, o kas svarbiausia neiškris iš konteksto mat WoW pasaulis yra padarytas su humoru. Tokių siurprizų žaidime bus. Tai nedidelės, bet vertingos smulkmenos, kurios labai pagyvina visą žaidimą. Daug naujovių rasite ypač jei esate žaidęs kitus mmo žaidimus. Pamatysite, kad WoW’e daug kas yra protingiau įgyvendinta. Visų tų smulkmenų vardinti neapsimoka mat jas rasite patys. Tuo tarpu aš paaiškinsiu kelis svarbius dalykus, kurie pagelbės naujam žaidėjui.

  • Žaisdami iš priešų ar už quest’us gausite daug daiktų. Žaidimo pradžioje jų pavadinimai bus baltos spalvos. Tai paprasti daiktai. Jei jų nereikia, juos galite drąsiai parduoti į parduotuvę. Gerų daiktų pavadinimai bus žalios, retesnių mėlynos spalvos, tad logiška, kad pastarieji bus brangiausi. Jei jums tokio daikto nereikia, ieškokite aukciono. Tai žaidimo prekybos sistema. Įdedate daiktą, parenkate pardavimo laiką, pradinę kainą ir jei norite kainą už kurią kitas žaidėjas ta daiktą galės nusipirkti iš karto. Jei nežinote už kiek parduoti, paieškokite aukcione to paties daikto arba analogo kainos. Taip uždirbsite daugiau pinigų.
  • Žaidimo žemėlapyje yra tik didelių teritorijų ribos. Naujos vietos jame atsiras jas aplankius. Į kiekvieną miestą pirmiausia teks nueiti pėsčiomis. Jame mėginkit surasti „taksi” vairuotoją. Tai bus pirmas punktas, o kai aplankysite kitą miestelį ir jame rasite tokį patį „taksi” vairuotoją, turėsite du punktus tarp kurių nebereikės bėgioti, nes galėsi skraidyti ant didelio šikšnosparnio ar liūto su sparnais. Tai įspūdinga šio žaidimo dalis mat skrisdamas visas žemes stebi. Matosi bėgantys žaidėjai, kompiuterio valdomi personažai (NPC) bei iš visai kitos perspektyvos pamatai anksčiau aplankytas teritorijas.
  • Kiekvienas žaidėjas gauna teleportacijos akmenį. Su juo galite grįžti į savo namus. Namus pasirenkate apsilankę miesto užeigoje (INN) ir paprašę prekeivio, kad čia norite išsinuomoti laisvą vietą.
  • Žaidime galite pasirinkti dvi bet kokias profesijas. Jų yra dvi grupės. Pirma skirta žolelių, metalo, odos ar kailių rinkimui. Antroji grupė yra skirta gėrimų, ginklų, šarvų ir kitų apdarų gamybai bei daiktų gerinimui, suteikiant magiškų savybių. Galite pasirinkti dvi gamybos profesijas. Tokiu būdų gamybai reikalingas medžiagas teks pirkti iš kitų žaidėjų. Jei esate medžiotojas. Dėvėti galite tik lengvus šarvus pagamintus iš odos, tad geriausia būtų rinktis odos gavimo ir jos apdirbimo profesijas. Taip iš surinktų meškų kailių galėsite pasigaminti šarvus.
  • Yra dar trys papildomos profesijos, kurias mokintis galite laisvai. Tai žvejybą, maisto, tvarsčių gamyba. Tarkim jei esate karys, galite išmokti maisto gamybą, taip iš surinktos mėsos galėsite pasigaminti sočius pietus, kuriuos valgydamas greitai atstatysite jėgas.
  • Be tradicinių PVP kovų World of Warcraft turi arenas, kuriose galite kautis grupėse po 2, 3 ar 5 žmones, bei kovos laukus, kuriuose kaunamasi kaip GuildWars žaidime maždaug 10 prieš 10 žaidėjų. Šiose kovose uždirbate garbės taškus, kuriuos vėliau galite iškeisti į labai gerus daiktus.
  • Pasirinkę klasę (magas ir pan.), gaunate atitinkamus įgūdžius (skills). Jie yra perkami iš trenerių miestuose. Tad pasiekę naują lygi galite keliauti į miestą pažiūrėti ar atrakinote naujus įgūdžius, kuriuos galite nusipirkti už pinigus. O jei pinigų trūksta – pirkite labiausiai patinkančius, kitus visada galėsite nusipirkti vėliau.
  • Žaidime labai svarbi yra talentų sistema. Nuo 10 lygio kas viena lygi gausite po talento tašką. Kiekviena profesija turi tris talentų medžius. Tarkim karys turi puolimo, gynybos ir įtūžio talentų medžius. Kiekviename medyje gerinate išmoktus įgūdžius (skill’us). Tad turėdami daugiau pinigų galite išmokti visus įgūdžius, tačiau nevisus juos pagerinsite mat gerinimui kaip minėjau gaunate tik vieną talento tašką kas lygį nuo dešimto. Visų taškų užtenka vos vienam medžiui pilnai ištobulinti, tad jei norite daugiau teks paaukoti dali medžio. Tad jei esate karys ir gerinate vien puolimo medį jūsų smūgiai bus labai skausmingi, kitaip sakant priešui darysite daug žalos, bet negerindami apsaugos medžio susilpninsite savo gynybą. Tad rinkitės tai kas jums patinka, gerinkite tik vieną medį arba ieškokite balanso. Jei žaidimo eigoje liksite nepatenkinti jūsų pasirinkimu visada galėsite už tam tikrą pinigų sumą talento taškus paskirstyti iš naujo.
  • Mieste kiekvienas sargybinis gali parodyti, kur kas yra. Tad neklaidžiokite, o susiraskite sargybinį.

Grįžtant prie turinio. Kiekvienam žmogui skirtingi dalykai rūpi. Kaip supratote pasaulis yra sukurtas tyrinėjimui ir kovoms, tačiau čia vietą ras net „maksimalistai”, susirandate klaną ir iki 60lvl vien po požemius lakstote. Na tiesa pasakius juose visiem verta apsilankyti mat ten tūno stipriausi WoW priešai, tad žinoma ir atlygis atitinkamas. Žaidime kiekvienas quest’as tai atskira, nedidelė istorija. Tarkim žmogus turi keršto planą. Jam reikia sudedamųjų dalių dinamitui, o kai jas surenki, esi siunčiamas pažaisti su degtukais. Pasirodo planas nepavyko ! Reikia imtis rimtesnių priemonių… Taigi neteks rinkti quest’ų, kurių sunkiausia beje ir vienintelė užduotis būtų nugalabyti 1000 gyvačių.

WoW pasaulis yra tikrai magiškas. Jame ne vien elfai ir orkai gyvena. Čia daug goblinų, kurie savo inžineriniais stebuklais yra pasiruošia užkariauti pasaulį. Lygumose karaliaujantys kentaurai, ar kalnuose gyvenantys ugnies demonai. Tokios vietos yra labai įdomios tuo labiau, kad jose gali rasti paslėptą skrynią su lobiu. Galite paskraidyti dirižabliais, paplaukioti laivais. Bėgdamas akies krašteliu pamatai priešą, saugiai pasislepi už kalvos, aktyvuoji tolimos regos įgūdį, perkeldamas savo „akis” į vietą kur matei priešą ir saugiai stebi. Pasirodo jis ne vienas. Laikas planuoti puolimą.

Pabaigai

WoW yra tikrai puikus žaidimas. Nesitikėjau tiek daug smagių dalykų jame. Jei nori išmėginti MMO žaidimus siūlau pradėti nuo šio. Nieko panašaus, kokybiškesnio ir įdomesnio šiandien tikrai nerasite. Tik nepamirškite vieno. Šis žaidimas neturi pabaigos, tad ją sugalvoti turėsite patys.


Svarbiausia informacija apie žaidimą svetainėje wikipedia.org/….
Atnaujinimų archyvas adresu wowwiki.com/….
Oficiali žaidimo svetainė wow-europe.com.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *