Nelegalus programinės įrangos naudojimas internetu

Jo formos gali būti įvairios, įskaitant parduodamų kompiuterių programų reklamas interneto puslapiuose – pokalbių grupėse, naujienų grupėse, aukcionuose.

Nelegalus programinės įrangos naudojimas internetu yra sparčiausiai plintanti nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma. Taip yra todėl, kad, pirmiausia, visame pasaulyje sparčiai daugėja žmonių, besinaudojančių interneto paslaugomis. Antra, nesudėtingas naudojimasis interneto paslaugomis skatina įvairių technologijų plėtrą, o drauge tobulėja ir nelegalaus programinės įrangos naudojimo internetu formos. Trečia, ši nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma nelaikoma itin rizikinga. Skirtingai nei nelegalią programinę įrangą platinant fiziniu būdu, internetu nelegalios kompiuterių programos į kompiuterius patenka ne iš žmogaus rankų, ir labai dažnai – dėl nežinojimo.

Dažniausi nelegalaus programinės įrangos naudojimo internetu būdai yra: (i) nelegalių kompiuterių programų kopijų persiuntimas bei įdiegimas; (ii) nelegalios produkcijos, pristatomos paštu ar kitomis tradicinėmis priemonėmis, reklamavimas; (iii) kodų ar kitų kompiuterių programų apsaugos priemonių siūlymas ar perdavimas.

Straipsniai 1 reklama

Elektroninių skelbimų lentelių piratavimas – tai neteisėtas kompiuterių programų atgaminimas ir platinimas internetu, kai individualaus kompiuterio savininkas leidžia kitiems vartotojams prisijungti prie savo kompiuterio ir nusikopijuoti kompiuterių programas į savo kompiuterius.

Puslapiai, skirti užsakymams elektroniniu paštu
Užsakymo elektroniniu paštu puslapiai yra paprasti interneto puslapiai, kuriuose siūloma neteisėtai atgamintus programinės įrangos produktus atsiųsti elektroniniu paštu. Tam dažnai naudojami aukcionų puslapiai (Internet auction sites).

Nelegalaus programinės įrangos naudojimo internetu formos ir metodai:

Tiesioginis įdiegimas (atgaminimas), kai asmuo, kontroliuojantis interneto puslapį, leidžia įdiegti programinę įrangą iš šio puslapio;

Vadinamieji „įsilaužėlių” puslapiai, kai „įsilaužėliai” įveikia programinės įrangos gamintojų prie savo produktų pridedamas specialias apsaugos priemones, apsunkinančias piratinę veiklą;
„cracks” – tai „įsilaužimo” programos, kuriomis pakeičiama kompiuterio programos apsauga, kad ta programa būtų galima naudotis pasibaigus jos bandomajam laikotarpiui arba naudoti tas kompiuterio programos funkcijas, kuriomis naudotis gali tik licencijas turintys vartotojai. Tokie pakeitimai yra neteisėti. „Įsilaužimo” programų arba programų versijų, kurios buvo pakeistos tokiu būdu, pirkti arba įdiegti negalima;

Tiesioginis tiekimas, kai siūloma pirkti produktus, kurių dar neparduoda gamintojas (!)

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *