Nauji modemų standartai: vizijos ir realybė

Gavęs eilinį spaudos kiekį, matau – išleisti nauji modemų standartai V.92 ir V.44. Ir iš karto, tikriausiai, iškyla klausimai. Ar pateisins jie, kaip buvo žadėta, plačiajuostį ryšį už komutuojamo ryšio kainą mums, tikriesiems vartotojams? Ar bus pasiruošę IPT serveriai juos priimti, jei taip, tai kada tai įvyks? Po konsultacijų su eile specialistų iš tinklo standartų ir naujų technologijų srities, vaizdas daugiau ar mažiau pasidarė prašviesėjo – pasidarė aišku, ko iš tikro galima tikėtis iš šitų standartų, o kas yra tiesiog reklama.

Tačiau iš pradžių šiek tiek apie pačius standartus.

V.44 standartas

Straipsniai 1 reklama

Šis standartas pasižymi efektyvesniu duomenų suspaudimu. Jis pakeis V.42 protokolą, orientuotą daugiausiai į ASCII tekstą. Specialistų nuomone, naudojant standartinius saitus, tokius kaip amazon.com, protokolas V.44 pralaidumą maždaug du kartus. Web puslapiuose galima išlošti dar daugiau greičio. Čia, kaip pažymi Cisco Systems, efektyvus greitis naršant, viršija 100 kbitų/s kliento kryptimi.

Žinoma, tai dar ne plačiajuostis ryšys, tačiau padaryti kai kurie priartėjimai.

Kiek padidėja naujo standarto dėka darbo su Internetu efektyvumas? Tai priklauso nuo daugybės faktorių, o pirmiausiai – nuo pačiu telefono linijų kokybės. Vis dėlto, apie „plačiajuostį ryšį už komutuojamo kainą“ , ko gero, kalbėti dar kol kas anksti. Plačiajuostis ryšys, kaip sutaria dauguma specialistų, prasideda nuo mažiausiai 128 kbitų/s.

V.92 standartas

Pirmoji nauja funkcija, realizuota V.92 standarte, Modem on Hold, kaip pažymima spaudoje „vartotojui suteikia galimybę atsakyti į įeinančius skambučius nenutraukiant ryšio su Internetu“. Iš tikrųjų, stebuklų nebūna, ir trūkis, be abejo, atsiras. Tiesa, po to atstatyti ryšį pavyks žymiai greičiau naujos funkcijos Quick Connect pagalba. Tačiau apie viską iš eilės.

Iš tikro, funkcija Modem on Hold atrodo visiškai patraukli. Juk, sutikite, mes dažnai atsiduriame tokioje situacijoje, kada, siųsdami iš Interneto didelį failą, galime praleisti kokį nors svarbų įeinantį skambutį. Kai kuriems mano pažįstamiems vakare iš viso tapo nebeįmanoma prisiskambinti. Arba štai antras variantas – tarkim, jūs jau pusę valandos siunčiate iš Interneto didelį failą, o žmonai prireikė skubiai paskambinti. Ką daryti? Kaip išsaugoti taiką šeimoje? Štai čia funkcija Modem on hold ir ateina į pagalbą.

Koks funkcijos Modem on Hold vaidmuo? Faktiškai, tai bandymas standartizuoti Internet Call Waiting technologiją, kurios darbui reikalingos atitinkamai suprogramuotos skaitmeninės stotys. Tačiau, kadangi du trečdaliai telefonų stočių Maskvoje analoginės, tai daugumai vartotojų ši paslauga neprieinama.

Įsivaizduokite, kad jūs dirbate Internete, o draugas bando jums prisiskambinti. Abi stotys, tarp kurių vyksta sujungimas, – analoginės. Jūsų stotis, nieko neįtardama, pastebi, kad linija užimta ir siunčia pranešimą atgal, t.y, ten iš kur atėjo užklausa. Ir ta analoginė stotis, neturinti jokio interfeiso su jūsų IPT prisijungimo serveriu, siunčia abonentui signalą „užimta“.

Norint, kad ši technologija būtų realizuota, vartotojas turi būti prijungtas prie skaitmeninės stoties, kuri, savo ruožtu, turėtų susisiekimą su prisijungimo serveriu. Tada, gavusi signalą „užimta“ skaitmeninė telefono stotis nepersiųs jo atgal, o užklaus serverį apie linijos būklę. Jei paaiškės, kad tuo metu liniją naudoja registruotas Interneto vartotojas, stotis praneš, kad yra skambinama ir duos pasirinkti – priimti skambutį ar tęsti darbą Internete.

Gali būti, kad jei vartotojas nuspręs atsakytį į skambutį ir pakels ragelį, tai ryšys nutrūks. Tačiau tokiam atvejui V.92 technologijoje realizuota Quick Connect funkcija, kurios dėka modemas atsimena linijos būklę prieš paskutinį skambutį. Padėjus ragelį ryšys atstatomas žymiai greičiau todėl, kad nebereikia gaišti laiko suderinant parametrus tarp modemų. Abonento ir serverio modemai „susikalba“ pusantro – du kartus greičiau. Tačiau nemanykite, kad, pradėjus siųsti didelį failą, galima atsipalaiduoti ir paplepėti su draugu, o po to pratęsti procesą nuo „pertraukimo vietos“ tarsi nieko nebūtų buvę – tai neįgyvendinta.

Analoginiai modemai – kas toliau

Reikia pažymėti, kad analoginių modemų rinka nesustabdomai auga ir naujų standartų priėmimas, be abejo, paskatins ją plėstis toliau. Nepaisant greitaeigio ryšio technologijos pasirodymo, pagal prognozes 2004 m. vis tiek virš 60% vartotoju pasaulyje dirbs su analoginiais modemais, 7% – kabeliniais, 24% – HDSL modemais, o likę 9% pereis pagrinde prie bevielio ryšio.

Na, o Rusijoje, pirminiais specialistų duomenimis, apie 98% Interneto vartotojų turi komutuojamą ryšį ir naudojasi analoginiais modemais. Be to, skirtingai nuo JAV ir Vakarų Europos šalių, rinkos, kurios potencialiai orientuotos į komutuojamą ryšį, dar iki galo neišsemtos. Todėl, nepriklausomai nuo to, ar bus priimti modemai su naujais standartais ar ne, kiekis, norinčių naudotis įprastinėmis telefono linijomis jungiantis prie Interneto, didės.

Tačiau ir Amerikoje iš 60 mln. registruotų interneto vartotojų tik 4.5 turi greitaeigį ryšį.

Michail Glinnikov

Views All Time
Views All Time
1916
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

59 − 58 =