„Microsoft” sprogdintojai plinta po pasaulį

Microsoft sprogdintojai plinta po pasaulį

Internete pradėjęs plisti virusas per savaitę, įvairių šaltinių vertinimais, apkrėtė nuo 400 tūkstančių iki pusantro milijono kompiuterių.

„Blaster” (angl. sprogdintojas, kiti viruso vardai – „LoveSan”, „MSBlaster”) virusas plinta automatiškai, panaudodamas naujas, maždaug prieš mėnesį aptiktas klaidas „Microsoft” operacinėse sistemose „Windows 2000”, „Windows XP”, „Windows NT” ir „Windows 2003 Server”. Šios klaidos leidžia ne tik užkrėsti kompiuterį, bet ir atlikti su juo bet kokius veiksmus.

Pakliuvęs į pažeidžiamą kompiuterį, virusas per internetą iš anksčiau apkrėstų kompiuterių atsitempia programas, padedančias jam toliau plisti ir pradeda internete ieškoti kitų pažeidžiamų kompiuterių.

Kai kuriais atvejais virusas paprasčiausiai „nulaužia” aukos kompiuterį. Šis virusas plinta ne elektroniniu paštu, todėl elektroninio pašto antivirusiniai filtrai yra bejėgiai.

Vis dėlto atnaujintos antivirusinės programos šį virusą gali aptikti ir sunaikinti.

Apkrėstiems kompiuteriams nurodyta rugpjūčio 16 dieną užpulti „Microsoft” tinklapį dideliu fiktyvių paklausimų srautu ir taip sutrikdyti jo darbą. Viruso programos kode įrašyta frazė: „Billai Gatesai, kodėl tu tai leidi? Baik uždirbinėti pinigus ir taisyk savo programas!”

Būtent prieš mėnesį, liepos 16-ąją, „Microsoft” paskelbė savo sistemų klaidas ir išleido pataisymus, kuriuos galima rasti adresu http://www.microsoft.com/security/

Apkrėstų kompiuterių skaičius, antivirusinės kompanijos „Symantec” duomenimis, yra 400 tūkstančių kompiuterių, o „Network Associates” vertinimais, tokių kompiuterių gali būti 1,2 milijono.

„Symantec” skelbia tik apkrėstų interneto adresų skaičių. Iš tikrųjų vienas adresas gali reikšti ir visos kompanijos kompiuterių tinklo adresą, todėl apkrėstų kompiuterių gali būti gerokai daugiau. Be to, daugelis interneto vartotojų gauna naujus interneto adresus kiekvieną kartą prisijungdami.

CERT kompiuterių saugumo centro analitikų nuomone, apkrėstų kompiuterių skaičius gali būti apie 1,4 milijono. Gaunama informacija dar neleidžia tvirtai pasakyti, ar viruso aktyvumas auga, ar silpsta.

Saugumo sistemų ekspertai įspėja, kad internete gali pasirodyti ir kur kas pavojingesnės „Blaster” viruso kopijos. Šiuo metu jau plinta dvi naujos „Blaster” versijos, internete cirkuliuoja ir programa apgavikė, siūlanti apsaugą nuo „Blaster” viruso, tačiau iš tikrųjų įdiegianti į kompiuterį kenkėjišką programą, suteikiančią galimybę apgavikui valdyti svetimą kompiuterį.

Pati „Microsoft” apsisaugojo nuo sprogdintojo atakos – ji nutraukė ryšį į savo tinklapį, kurį rugpjūčio 16 dieną turėjo užpulti viruso apkrėsti kompiuteriai. Vartotojai šiuo tinklapiu galėjo naudotis ir toliau, kadangi jiems buvo padarytas „aplinkkelis”.

„Microsoft” kompanija patvirtino, kad dirba su teisėsaugos institucijomis stengdamasi aptikti asmenį ar grupę asmenų, sukūrusius ir paleidusius į pasaulį šį virusą.

Apsauga nuo „Blaster”, kaip ir kitų virusų, yra elementari – reguliariai atnaujinti antivirusinę programinę įrangą, taip pat reguliariai ištaisyti saugumo spragas, pasitaikančias „Microsoft” programose. Informacija apie naujus virusus ir saugumo spragas yra operatyviai pateikiama programų įrangos gamintojų, taip pat informacijos saugumui skirtuose tinklapiuose.

Views All Time
Views All Time
4669
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 + = 23