Kiber-mūšiai

hacker 25 Straipsniai.lt

1997-ųjų kovo 5-ąją jay Dyson įsiminė labai gerai. Tądien Hagis (Hackers against Geeks in Snowsuits šmirinėjo po kai kurių NASA kompiuterių „root” katalogus įgaudamas dalines tinklo valdymo galimybes. Jis NASA tinklapį pakeitė atsišaukimu: „Visi, kurie pelnosi iš Interneto, bus mūsų ateinančios skaitmeninio terorizmo eros auka. Ji užbaigs Interneto komercializaciją”.

Ir tąkart Daisonas padarė pirmąją klaidą – atsikirto įsiveržęs į Hagis svetainę įrašydamas: „Tesate netikusių vaikėzų šaika!” Būtent tai įžiebė per 2 metus trunkantį mūšį kiber- erdvėje: 37 m. amžiaus Daisono prieš „u4ea” ir „tr0ut” (kurie išsišifruoja kaip „Euphoria” ir „Trout”). Hakeriai dažnai laikomi savotiškais kompiuterių revoliucijos herojais – taip, jie įsilaužia, bet jie nepakenkia. Tik taip buvo ne šiuo atveju!

Į porelė įsilaužė į dviejų ISP kompiuterius, kad galėtų prieiti prie Daisono. Jie sudirbo jo namų verslą, sukiršino su žmona iki pat skyrybų. Internete su Daisonu jie darė, ką norėjo ir niekas negalėjo jų sustabdyti. Supratęs, kad „kankinimai” nesiliaus, Daisonas nusprendė jų imtis pats: „Aš žvelgiu į jų [aliktus destrukcijos pėdsakus ir vis dar nieko nežinau apie juos. Bet žinau, kad išmuš ir mano valanda”.

Straipsniai 1 reklama

Jis su kompiuteriais pirmąkart susidūrė būdamas 6-ių, kai tėvas vieną vakarą nusivedė jį į IBM ir parodė „mainframe”. 1995-ais Daisonas pradėjo dirbti NASA. Jo „nickname” buvo „įniršęs bulius”: „Kartą užkibęs negaliu sustoti” – sako Jay save vadindamas „baltąja skrybėle”, kuri kovoja su įsilaužimais ir praneša programuotojams apie saugumo spragas.

Neatrodo, kad Hagis yra piktavalis. Jis pralaužė „Yahoo”, „Slashdot”, „Greenpeace” ir „Rootshell” svetaines, kuriose reikalavo išlaisvinti Keviną Mitniką.

Daisonas pabandė įtikinti Hagis, kad NASA www svetainė nėra jam tinkamas taikinys antikomercinei nuostatai parodyti – ir kad jam geriau būtų pulti komercines svetaines. Tačiau Hagis atsakė Daisonos asmeninės svetainės antpuoliu joje įrašydamas: „Jūs, vaikinai, esate elitas”. Daisonas atstatė www puslapį, tačiau įsibrovėlis pakeitė jo katalogo failus, kurie tvirtino: „Jūs užmokėsite už savo kvailumą”. Daisonas atrėžė: „Ar tik nenorite uždrausti laisvą žodį?”.

Tada hakeriai dviem savaitėms nusmigdė ISP (Nyx), kuris Daisonui teigė Interneto prieigą. Jie paleido „poison pill” naikinančią viską tinkle.

Daisonas naršė hakerių pokalbių svetaines ir el.pašto konferencijas klausinėdamas, kur galima rasti „u4ea” ir „tr0ut”. Jis nesikreipė į policiją, tačiau nusipirko ginklų: 9 mm „Intratec” pistoletą, 0.45 šautuvą ir 0.357 „Magnum”.

1997 m. rugsėjį Hagis atakavo „Yahoo” ir Daisonas bijojo, kad kita auka gali būti jis. Ir iš tikro po 3 mėn. Jo namų ir namų verslo telefonai buvo atjungti, nes kažkas užsakė jų atjungimą. Tada „u4ea” ir „tr0ut” smogė į Daisonos žmonos, Katleen, www svetainę palikdami žinutę: „Visa Daisono šeima užmokės už Big Jay klaisas”.

Tai ją išgąsdino. O 1998-ųjų sausį hakeriai įsilaužė į kitą Daisono naudojamą ISP, PacificNet, kurioje Daisonai turėjo Web dizaino firmos svetainę. Kai tik Daisonas prie jos prisijungė, kad įvestų pataisymus, jie „įsijungė gyvai” per ISP „Unix” sistemą.

– Ko norite? – paklausė jis.

– Atsistok ant vienos kojos, pritūpk tris kartus ir sušuk: Hagis mane valdo!

– Padariau, – išbarškino daisonas norėdamas kuo ilgiau užlaikyti hakerius, kad juos būtų galima susekti. Nepavyko…

Kitadien Daisonas apie incidentus pranešė NASA vadovybei. Ji paliepė nekreipti dėmesio į Hagis. Jei nori – gali kreiptis į FTB.

Vedybinis Daisono gyvenimas suiro – su žmona išsiskyrė 1998-ųjų birželį: „Žmona norėjo bėgti ir pasislėpti, o aš troškau kovos”. Jis pradėjo rūkyti ir liesėti – ir numetė per 20 kg per 5 mėn (o viso – 40 kg).

1998-ųjų balandį Kanados policija Sudbury mieste suėmė 23-ių Jason Mewhiney, kurio hakeriškasis vardas buvo „tr0ut”. Jis buvo mėn. Pasodintas į kalėjimą. Ten jis buvo švariai nusiskutęs ir labai drovus – tol, kol neprisėsdavo prie kompiuterio. Kalėjimo prižiūrėtojas sako: „kartais šie vaikai yra einšteinai prie kompiuterio, bet mieste be plano jie būna tiesiog bejėgiai”.

Tačiau ” u4ea” tebėra laisvėje. Hakerių sluoksniuose manoma, kad ” u4ea” yra apgaulė, bet FTB tebetęsia tyrimą. Daisonas tiki, kad jis susekė „u4ea”, kuris yra kažkur Vašingtono valstijoje.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *