Internete pasirodė naujo pobūdžio grėsmė – įsilaužėlių paketas, paslepiantis ir maskuojantis kenksmingus išpuolius

hacker 24 Straipsniai.lt

Įsilaužėlių paketą (rootkits), kuris paslepia ir maskuoja kenksmingus išpuolius, naudoja hakeriai, norėdami nuslėpti savo kenksmingą aktyvumą: instaliavimą šnipinėjančio PO, pinigų ir duomenų vagystes ir pan. Nežiūrint į tai, kad jie pirmiausiai buvo sukurti Unix sistemai, dabar įsilaužėlių paketų kiekis Windows didėja, realiai keldamas didžiulę grėsmę.

Pagal antivirusinės Panda Software laboratorijos duomenis, pastebimas vis didėjantis kenksmingų programų skaičius, kurios žinomos kaip įsilaužėlių paketai (rootkits), nukreipti prieš Windows. Nors nėra tikslių duomenų apie šį masinį Windows atakų vykdymą, baiminamasi, kad šie paketai taps pagrindinėmis hakerių priemonėmis, kurias jie panaudos atlikdami kenksmingus veiksmus.

PandaLabs direktorius Luisas Koronsas paaiškino, kad „saugumo sprendimai yra vystomi, tačiau tą patį daro ir hakeriai, ieškodami naujų įsilaužimo į sistemas kelių. Nežiūrint į tai, kad jie nieko naujo nedaro, paketai buvo atidaryti iš naujo, kaip atspindys kenksmingo PO, kurie gali hakeriui padėti atlikti daugybę kenksmingų veiksmų”.

Straipsniai 1 reklama

Paketai (rootkits) – tai tikra kenksmingų kodų klasika, jie pirmą kartą pastebėti prieš 10 metų. Tai priemonė, kurią hakeriai naudoja kenksmingiems veiksmams atlikti. Dėl to jie kompiuteryje modifikuoja operacinę sistemą, net gali pakeisti pagrindines funkcijas. Tai reiškia, kad jie ne tik slepia savo buvimą, bet ir veiksmus, kuriuos pažeistame kompiuteryje atlieka nusikaltėliai. Be to, rotkitas (rootkit) gali paslėpti ir kitas kompiuteryje esančias kenksmingas programas, paprasčiausiai pakeisdami failų duomenis ir kitus aktyvius procesus.

Kaip apsiginti nuo šių įsilaužėlių paketų

Geriausia apsauga – įspėjančiosios priemonės. Tokia priemonė yra antivirusinių programų atnaujinimas, blokuojantis daugumos „rotkitų” patekimą į kompiuterį.

Views All Time
Views All Time
3428
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

60 − = 50