CMIP ir SNMP palyginimas

Vienas iš pagrindiniu CMIP pranašumu yra tas, kad CMIP leidžia ivykdyti kažkoki tai veiksma (action, task), kas SNMP yra labai sunku arba visai neimanoma. SNMP tuo tarpu galima tik stebeti arba keisti kintamuju reikšmes. Taip pat CMIP yra labai lankstus protokolas, leidžiantis ilgus lankscius vardus. CMIP pateikia detalesne informacija apie valdomus irenginius, kuri kartais atrodo ir nenaudinga, bet SNMP to pasigendama.

Be to, CMIP apsauga (security) leidžia vardu autorizacija (authorisation), priejimo kontrole (access control) bei apsaugos registravima (SNMPv1 to nera, taciau SNMPv2 ir SNMPv3 šiuo atžvilgiu nelabai ir atsilieka nuo CMIP). Taip pat vienas svarbiausiu pranašumu yra tas, kad CMIP leidžia neriboto dydžio persiuntimus tinkle.

Deja, CMIP turi du labai svarbius trukumus. Pirmasis, kaip minejau, CMIP yra sunkiai programuojamas ir labai sudetingas. Tam reikia geru specialistu ir tuos specialistus dar reikia specialiia apmokyti, o tai organizacijoms kainuoja didelius pinigus. Antroji problema yra ta, kad valdymo sistemai su CMIP reikia didesnes elektros energijos duomenu apdorojimui nei sistemai su SNMP bei didesniu kompiuterio resursu, tame tarpe daugiau atminties, didesniu procesoriaus dažniu ir pan. Be to, CMIP sistemos igyvendinimui reikia daugiau lešu.

Straipsniai 1 reklama

Nepaisant to, CMIP taip pat gana placiai naudojama sistema, tarp kuriu yra tokios kaip Shiva SpiderCMIP ar HP OpenView.

Views All Time
Views All Time
2079
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

29 + = 37