ATM Standartai

ATM Forumas nustatė rinkinį standartų užtikrinančių ATM sistemos stabilumą. Pirmasis ir bene pagrindinis iš jų yra nusakantis end-to-end tarnybas. ATM vartotojiško tinklo interfeiso (ATM UNI) standartai apibrėžia kaip vartotojas prisijungia prie tinklo norėdamas pasinaudoti ATM tarnybom. Keletas standartų buvo nustatyti ir T1/E1, 25 Mbps, T3/E3, OC–3 (155 Mbps) ir OC–12 su OC–48 (2.4 Gbps) interfeisams.

Sekantys du ATM tinklų standartai bu nustatyti užtikrinti ryšį tarp tinklo komutatorių ir tinklų.

broadband intercarrier interfeisas (B–ICI)
viešojo tinklo-į-tinklą interfeisas (P–NNI)
P–NNI yra svarbus tuo, kad palaiko tarnybų klasėms jautrų maršrutizavimą ir „juostos“ rezervavimą. Jis nusako topologijos skirstymų mechanizmus paremtus skelbimais nuorodų metrikoje ir atributais, įskaitant juostos pralaidumo matavimą. Jis naudoja daugialygį hierarchinį maršrutizavimo modelį užtikrinantį didelių tinklų suskaidymą. Parametrai kurie naudojami kaip dalis kelio apskaičiavimo proceso apjungia galutinius ATM adresus, duomenų srauto klasę, srauto sąlytį, QoS reikalavimus ir nuorodų apribojimus. Metrika kuri yra dalis ATM maršrutizavimo sistemos yra būdinga duomenų srauto klasei ir apjungia QoS priklausančias metrikas (pvz. CTD, CLR) ir „juostos“ paskirstymo metrikas (pvz. PCR). Kelio apskaičiavimo procesas apjungia bendrą tinklo susikirtimų apmokestinimą, grandinių išvengimą, permaršrūtizavimo galimybes, ir vartojimo politiką (įjungimas/atjungimas permaršrūtizavime, įvairus maršrūtizavimas ir „duomenų nešėjų“ parinkimas).

Straipsniai 1 reklama

Ryšio suteikimo valdymas (CAC) nusako procedūras naudojamas tinklo viršuje: kaip užklausos priimamos ar atmetamos paremta tinklo gebėjimu palaikyti reikalaujamus QoS. Jeigu VC buvo įdiegtas tinkle, tinklo resursai turi būti deramai paskirstomi ir kokybės tarnybos turi garantuoti ryšio palaikymą.

Visas ATM duomenų srautas perduodamas ląstelėmis, tačiau kol kas nėra programos kuri naudotų ląsteles. Taigi specifiniai būdai patalpinti duomenis į ląsteles yra apibrėžti ir leidžiantys galiniam gavėjui atkurti pradinius duomenis. Šios svarbios konvertavimo schemos pavaizduotos Pav. 3

RFC1483, kuri nusako kaip maršrutizacijos būsenoje esantys duomenys yra patalpinami į ATM naudojant adaptacijos Lygį 5 (AAL–5); AAL–5 yra optimizuotas nešti sudėliotus į freimus duomenis ir pagal funkcionavimą panašus į HDLC suskirstymą į freimus, SDLC ir X.25.

ATM LAN emuliacija (LANE) ir multi protokolavimas per ATM (MPOA), kurie yra sukurti palaikyti dinaminį ATM SVC vartojimą TCP/IP; LANE, kuris dabar yra standartas plačiai naudojamas, bus pakaitalas MPOA standarto.

Balso ir video adaptacijos schemos kurios gali naudoti AAL–1, kuris apibūdinamas kaip aukšto efektyvumo – duomenims neturintiems natūralių trūkių, tokiems kaip fiksuoto greičio cikliški bitai (circuit carrying bits).

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *