ATM Duomenų srauto valdymas

Bendrai kalbant, ATM duomenų srautų tvarkymo esmė yra užtikrinti QoS multimedijinėms programoms ir bendrą visų tinklo resursų optimizavimą. Šių tikslų įgyvendinimas įgalina pagerinti tarnybų klases ir pasiūlo potencialų būdą tarnybų diferenciacijai ir pajamų padidėjimui dėka tinklo veikimo paprastumo ir tinklo kainos mažinimo.

ATM duomenų srauto valdymas ir jo įvairios funkcijos gali būti skirstomos į tris lako reikalavimais paremtus elementus.

Pirmasis yra centrinio lygio valdymas kuris vykdomas realiame laike. Jis yra „talpinamas“ kietojoje įrangoje ir apima eiles priklausančias nuo skirtingų praradimo ir uždelsimo pioritetų, teisingai sutvarkytus eilių tvarkymo algoritmus ir greičio, kuris užtikrina srauto simetriją, valdymą. Gerai sutvarkytos komutatoriaus – buferio architektūros ir talpa yra būtini efektyviam tinklo veikimui. Iš tikrųjų patirtis tinkluose ir jų modeliavime parodo, kad dideli, dinamiškai išdėstyti išėjimo buferiai užtikrina lankstumo ir kainos suderinimą palaikant įvairius duomenų tipus esant konkrečiam QoS. Dinamiškai tvarkyti buferio talpą reiškia, kad visa naudojama buferio talpa yra lanksčiai išdėstyta VC.

Straipsniai 1 reklama

Antrasis – tinklo lygio valdymas vykdomas artimame realiam laike. Tai tipiška būdinga programinei įrangai įskaitant sujungimo leidimo valdymą (CAC) naujoms jungtims, tinklo maršrutizavimo ir permaršrutizavimo sistemas ir srauto greičio adaptacijos valdymo shemas. Tinklo lygio valdymas yra bet kurios srauto valdymo sistemos pagrindas. Prisijungimo leidimo valdymo įrankiai palaiko sudėtingus ekvivalentiško srauto paskirstymo algoritmus su aukštu konfiguravimo lankstumu paremtu ląstelių srauto greičiu CBR VC. Dinaminiai servisų klasių maršrutizavimo standartai nusako paplitusius nuorodų maršrutizavimo protokolus, auto rekonfigūraciją klaidos ir apkrovimo atveju bei dinaminį apkrovimo paskirstymą.

Srauto valdymas apjungia reguliuojamą ląstelių srautą pagal pareikalavimą apkrovimo sąlygomis ir reikalauja panaudoti artimai esančių grandinių mechanizmus. Tai netinka CBR srautams. VBR ir UBR duomenų srautams, srauto valdymas paliekamas kaip CPE funkcija. ABR‘o išteklių valdyme ląstelės yra paskirstomos, kas leidžia užduoti tikslų greitį kurį naudos srauto šaltiniai. Tai yra periodinių greičiu paremtas srauto valdymas. ABR orientuotas į programas neturinčias pastovaus ar nuspėjamo greičio reikalavimų ir reikalauja priėjimo prie reikiamų duomenų kuo greičiau ir su mažiausiom ląstelių praradimo klaidom. Tam, kad padidinti tinklo išteklių panaudojimo efektyvumą, ABR standartas leidžia end-to-end, segment-by-segment ir hop-by-hop tarnybų pritaikymą.

Trečias – tinklo techninių galimybių valdymas nerealiame laike: palaiko duomenų rinkimą, konfigūracijos tvarkymą ir planavimo įrankius.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *