Antimonopolinio procesas prieš Microsoft

microsoft building Straipsniai.lt

Teisėjas Thomas Penfield’as Jackson’as paskelbė teismo sprendimą dėl MicroSoft kompanijos veiklos. Įvertinimas labai griežtas – MicroSoft firma tyčia trukdė konkurentams, leido didžiulius pinigus, kad sužlugdytų kitas kompanijas. Teismas nusprendė, kad MicroSoft pažeidė Amerikos antimonopolinį įstatymą.

Labiausiai Microsoft nusikalto, sujungdama Internet Explorer naršyklę su Windows operacine sistema. Teisėjas Thomas Penfield’as Jackson’as pasmerkė MicroSoft kompanijos veiksmus, ir pareiškė, kad ši firma įstatymus pažeidinėjo labai apgalvotai.

Teisėjas pareškė, kad MicroSoft padarytą žalą galima nustatyti, tik įvertinus visus šios firmos veiksmus.

Straipsniai 1 reklama

Teismas atmetė tik vieną kaltinimą – Microsoft nepažeidė įstatymų, sudarinėdama išskirtines sutartis su kompiuterių gamintojais. Pagal tokias sutartis kompiuterius gaminančios firmos galėdavo

Windows operacinę sistemą pirkti pigiau, su sąlyga, kad neplatins kitų, ne MicroSoft operacinių sistemų.

Po teismo sprendimo surengtoje spaudos konferencijoje Amerikos teisingumo ministerijos atstovai pareiškė, kad jie patenkinti teisėjo sprendimu. Jų manymu, net pati didžiausia ir turtingiausia firma neturi teisės žlugdyti konkurentus. Prieš įstatymą visi turi būti lygūs.

Tuo tarpu MicroSoft atstovas pasakė, kad teismas vis tiek turės pripažinti, kad MicroSoft firma yra teisi.

Iki galutinio nuosprendžio liko dar daug laiko, ir net po to MicroSoft galės kreiptis į apeliacinį teismą.

Antimonopolinė MicroSoft firmos byla tęsiasi jau beveik du metus, 1999-ųjų Lapkritį teisėjas Thomas Penfield’as Jackson’as paskelbė išankstinį teismo nutarimą, kuriame MicroSoft firma buvo pavadinta grobuoniška monopoliste.

Po kelių mėnesių teismas turėtų nuspręsti, kokių veiksmų reikėtų imtis prieš MicroSoft firmą.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *