Saugesnio interneto dienai – mokinių pamoka tėvams ir mokytojams

young-cheerful-woman-yellow-shirt-leaning-desk-with-notepad-papers-hand-while-joyfully-looking-camera-modern-office_574295-3824

Vasario 7-ąją, tarptautinę Saugesnio interneto dieną, Vilniuje pirmą kartą surengta vieša interneto saugumo pamoka, kurią vedė sostinės mokiniai. Netradicinės pamokos apie aktualias interneto naujoves dalyviais tapo mokytojai ir tėvai – taip buvo siekiama atkreipti jų dėmesį į jaunimui svarbias problemas. Ši pamoka buvo tiesiogiai transliuojama ir internete.

Saugesnio interneto dieną kartu su daugeliu ES šalių Lietuva minėjo pirmą kartą. Šios dienos renginį organizavo telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių parlamentas.

„Šiandien šalies moksleiviai bene aktyviausiai naudojasi internetu ir išbando jo naujoves. Malonu, kad būtent jaunimas aktyviai prisidėjo ir prie Saugesnio interneto dienos renginių organizavimo“, – sakė švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas. Tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ liepos mėnesį atliktos apklausos duomenimis, internete naršo net 63 proc. Lietuvos vaikų ir paauglių.

Straipsniai 1 reklama

„Bitės“ grupės valdybos nario ir generalinio direktoriaus pavaduotojo privatiems klientams Žilvino Kučinsko teigimu, Saugesnio interneto dienos pamoka leido pažvelgti į internetą jaunimo akimis ir geriau suprasti, koks internetas jiems aktualus ir įdomus. „Blogai“, „pokalbių kambariai“ ir kitos tėvus neretai bauginančios interneto naujovės gali būti ir naudingos, kai jas geriau pažįsti. Svarbiausia – išmokti jomis saugiai naudotis“,– sakė Ž. Kučinskas.

Pirmąją Lietuvoje viešą interneto saugumo pamoką vedė trys Vilniaus licėjaus mokiniai. Pamokos metu jie pristatė tarp vaikų ir jaunimo populiarias interneto naujoves, aktualius interneto naudojimo būdus, tendencijas ir galimybes apsisaugoti nuo galimų grėsmių.

Viešoje pamokoje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žmonių – Lietuvos mokyklų mokytojų, tėvų, projekte dalyvaujančių institucijų atstovų, mokinių. Tiesiogiai internete transliuotos pamokos vaizdo įrašą bet kuriuo metu galima peržiūrėti tinklalapyje www.draugiskasinternetas.lt.

Saugesnio interneto diena – ne pirmoji programos „Saugesnis internetas“ vykdytojų iniciatyva Lietuvoje. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį startavo pirmasis šalyje švietėjiškas portalas www.draugiskasinternetas.lt, kuriame galima pranešti apie pastebėtą žalingą ar nelegalią informaciją internete. Ši svetainė taip pat pateikia praktinių saugaus naršymo internete patarimų, nemokamų interneto turinio filtravimo bei kovai su el. pašto šiukšlėmis skirtų programų nuorodų.

Vasario 6 dienos duomenimis, programos „Saugesnis internetas“ svetainėje apsilankė daugiau kaip 25,7 tūkst. šalies gyventojų. Svetainės lankytojai apie pastebėtą žalingą interneto turinį pranešė beveik 300 kartų.

„Saugesnio interneto“ programa, kurios metu itin daug dėmesio skiriama vaikų saugumui bei kovai su nelegalia informacija internete, ES šalyse vykdoma nuo 1999 metų. Laimėjusi Europos Komisijos skelbtą konkursą, Lietuvoje šią programą įgyvendina „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerija ir Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

Papildoma informacija

Apie interneto naudojimą Lietuvoje

Remiantis tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ 2005 metų rugpjūčio mėnesį atliktu tyrimu:

• 2005 m. viduryje internetu Lietuvoje naudojosi net 90 proc. 14-18 metų ir 71 proc. 10 – 14 metų amžiaus vaikų.

• Tik kas antras (53 proc.) iš apklaustų tėvų suvokia, kad internetas gali kelti vaikams grėsmę. Dažniausiai nuogąstaujama dėl vaikų susidūrimo su pornografinio turinio informacija. Antra dažniausiai minima grėsmė – neigiama interneto įtaka vaikų fizinei ir psichinei sveikatai.

• Tik kiek daugiau nei pusė apklaustų tėvų (57 proc.) domisi, kaip jų vaikai naudojasi internetu, nors net 63 proc. mano, kad vaikai tai daro saugiai.

• Interneto saugumą savo vaikams stengiasi užtikrinti vidutiniškai 87 proc. tėvų. Dažniausiai tėvai tiesiog bendrauja su vaikais apie jų naudojimąsi internetu ir retkarčiais užmeta akį į vaikų lankomus interneto puslapius. Beveik visi tėvai sutinka, kad būtina vaikus šviesti ir mokyti, kaip saugiai naudotis internetu.

• Pasirūpinti, kad vaikai saugiau naudotųsi internetu, labiausiai linkę jaunesni nei 51 metų tėvai, turinys aukštąjį išsilavinimą, patys besinaudojantys internetu ir gyvenantys didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *