o TEENS AND PARENTS facebook Straipsniai.lt
| |

Kritika užgniaužė galimą psichologinio smurto mokykloje protrūkį

Mokykloje sugalvoję surengti realybės šou uostamiesčio “Žemynos” vidurinės mokyklos moksleiviai sulaukė psichologų kritikos ir buvo priversti savo sumanymą patobulinti.

Nusižiūrėję vienos televizijos anksčiau rodytą populiarų realybės šou, moksleiviai sumanė savo klasėse patys padėlioti pliusus ir minusus, kad išrinktų pačius pavyzdingiausius bei didžiausius nevykėlius – moksleivių žodžiais, “lūzerius”.

Tačiau psichologai tvirtina, kad tokie “šou” mokykloje ir taip sunkumų turintį moksleivį gali psichologiškai traumuoti.

Straipsniai 1 reklama

“Žemynos” moksleivių tarybos atstovė vienuoliktokė Eglė Lapkutė sakė, kad atsižvelgus į pastabas nutarta apsiriboti lyderių rinkimais, o minusų “lūzeriams” nutarta nebedėlioti.

“Žmogaus žlugdymas”

Savo realybės šou moksleiviai pavadino “Mokykla”.

Jis truks tris savaites, o jame dalyvaus 5-12 klasių moksleiviai.

Kiekvieną penktadienį klasėse vyks balsavimai – moksleiviai galės skirti pliusus tam savo bendraklasiui, kuris, jų nuomone, labiausiai nusipelno būti vadinamas mokyklos lyderiu.

Pasak E. Lapkutės, taip ketinama išrinkti tris lyderius, kuriuos tikimasi apdovanoti – moksleiviai kreipėsi dėl prizų į rėmėjus.

Jei būtų įgyvendintas ankstesnysis sumanymas, mokiniai dėliotų ne tik pliusus, bet ir minusus. O po trijų savaičių mokykloje būtų paskelbti ne tik trys lyderiai, bet ir trys didžiausi “lūzeriai”.

Pagalbos telefonu “Jaunimo linija” koordinatorė Indrė Gaudiešiutė tokius nevykėlių rinkimus vadina psichologiniu smurtu.

“Tai – žmogaus žlugdymas, neigiamos etiketės klijavimas. Retas moksleivis norės stengtis, jei pavadinsime jį “lūzeriu”. Reakcija bus atvirkštinė – tokiam mokiniui gali visai dingti noras eiti į mokyklą”, – teigė I. Gaudiešiutė.

“Pažangumo skatinimas – geras dalykas, bet reikėtų pasirinkti ne tokius šiurkščius būdus. Paaugliai ir taip labai jautrūs, o jei dar atsidurs didžiausio mokyklos nevykėlio vietoje…” – pridūrė “Jaunimo linijos” koordinatorė.

Skatintų priekabiavimą

Anot I. Gaudiešiutės, tokie “blogiukų” rinkimai skatintų priekabiavimą mokykloje, kai tuo tarpu kitais projektais siekiama su šiuo reiškiniu vaikų ir paauglių tarpe kovoti. Priekabiavimas – tai tyčinis agresyvus vaikų ir paauglių elgesys, nukreiptas į silpnesnįjį, norint sukelti jam skausmą – fizinį ar emocinį.

Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jolanta Navickienė pritaria: “Bet kuriam žmogui bus skaudu, jei jį pavadinsi paskutiniuoju. Negali žinoti, kaip žmogus sureaguos, kad ir kokio amžiaus jis būtų. Jei moksleivis turi sunkumų mokykloje, jam ir taip jau nelengva. Kam dar labiau jo padėtį sunkinti”, – komentavo psichologė.

Gerai neapgalvojo

“Viskas keičiasi, nevykėlių neberinksime, – vakar dienraščiui sakė moksleivių tarybos atstovė E. Lapkutė. – Atsižvelgėme į psichologų nuomonę, pasitarėme ir nusprendėme, kad dalinsime tik pliusus ir rinksime tik lyderius.”

Pasak merginos, šiuo sumanymu buvo siekiama skatinti moksleivių aktyvumą ir norą mokytis geriau. Eglė sutinka, kad ankstesnė idėja nebuvo gerai apgalvota.

Mokyklos direktorė Rita Podoliankienė sako gerai vertinanti moksleivių iniciatyvą rinkti pačius pavyzdingiausius.

“Tiesiog patobulinome idėją – natūralu, kad kai sumanymas buvo geriau apsvarstytas, nutarta kai ką pakeisti, – teigė mokyklos vadovė. – Ko gero, neigiamų moksleivių savybių tikrai nereikia akcentuoti.

Tikiuosi, kad šis renginys prisidės prie teigiamų vertybių sistemos kūrimo mokykloje.”

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *