Perspėja neardyti gandralizdžių, nenaikinti paukščių

Lietuvoje pasigirsta nuomonių, kad prie namų esantys gandralizdžiai, lesyklos, inkilai ar kregždžių lizdai, pasaulyje plintant paukščių gripui, gali kelti grėsmę, todėl, siekiant apsisaugoti nuo galimo pavojaus, siūlyma juos ardyti ar naikinti paukščius.

Jau dvidešimt vienoje Europos Sąjungos valstybėje rasta nuo paukščių gripo kritusių vandens paukščių. Lietuvoje ligi šiol šio susirgimo atvejų nenustatyta.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pastaruoju metu ištyrė daugiau kaip du šimtus rastų negyvų laukinių sparnuočių, bet visi jie krito dėl kitų priežasčių. Sunerimti verčia tai, kad kaimyninėje Lenkijoje išaiškinti pirmieji paukščių gripo atvejai.

Straipsniai 1 reklama

Tačiau Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius teigia, kad dėl šio susirgimo keliamo pavojaus neturi pasikeisti požiūris į pačius paukščius.

Prie namų esančių gandralizdžių, lesyklų, inkilų ar kregždžių lizdų ardymas ar paukščių naikinimas, net jeigu šios priemonės būtų įgyvendintos, veterinarijos specialistų tvirtinimu, neduotų jokių rezultatų, nes gripo sukėlėją – virusą H5N1 – perneša migruojantys paukščiai.

Dabar svarbiausia yra užtikrinti, kad laukiniai vandens paukščiai, kurie kol kas laikomi potencialiais gripo sukėlėjo nešiotojais, neturėtų kontakto su naminiais paukščiais ir žmonėmis. Dėl paukščių gripo keliamos grėsmės neturi nukentėti žvirbliniai paukščiai, tarp jų ir kregždės ar naminiai žvirbliai, visi inkiluose perintys ar lesyklas lankantys laukiniai paukščiai.

Jiems tik pakenktume, jeigu nutrauktume maitinimą lesyklose, nebekeltume inkilų. Laukiniai paukščiai, kaip ir visa laukinė gyvūnija, yra valstybės nuosavybė. Naikinti juos, griauti jų lizdus draudžia įstatymai.

Views All Time
Views All Time
2636
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

69 − = 63