Opijatai: Opijatų intoksikacinis poveikis

Medicinoje opijatai vartojami kaip analgetikai; dozė apskaičiuojama tokia, kad numalšintų skausmą, tačiau nesukeltų priklausomybės. Nepaisant to, pasitaiko, kad ligoninėje morfijumi gydyti pacientai apibūdina vaisto poveikį kaip “plaukimą tarp lengvų debesėlių, kur viskas malonu ir saugu, nėra skausmo ir nerimo”. Kai morfijus vartojamas ne medicinos tikslais, siekiama stiprios intoksikacijos ir smarkaus euforijos poveikio; nuo tokios “patirties” atsiranda priklausomybė.

Visų opijatų intoksikacinis poveikis panašus:
· palaimos “antplūdis” arba šilumos jausmas pilve,
· gerovės jausmas ir euforija,
· sąstingis, atlėgsta skausmas,
· jausmas, kad esi kapsulėje ar nepastebimas,
· pakitęs laiko ir atstumo suvokimas,
· nerišli kalba ir sutrikusios raumenų funkcijos,
· sutrikusios organizmo funkcijos,
· perdozavus: mirtinas apsinuodijimas dėl kvėpavimo takų paralyžiaus.

Skirtingų opijatų intoksikacinis poveikis gali pasireikšti įvairiai. Heroinas paprastai sukelia greitesnį ir intensyvesnį “antplūdį” nei morfijus. Metadono, jei nuryjamas, poveikis lėtas, kur kas lėtesnis už heroino. Vis dėlto opijatų intoksikacinis poveikis nėra toks skirtingas, kad dauguma narkomanų atskirtų pavyzdžiui, heroino poveikį nuo morfijaus.

Straipsniai 1 reklama

Opijatų poveikis trunka kelias (keliolika) valandų, priklausomai nuo suvartotos dozės ir tolerancijos. Heroino intoksikacija trumpa -4-6 valandos, morfijaus – 6-8 valandos. Analgetinis metadono poveikis, jei vartojamas pakartotinai, trunka iki 12 valandų.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *