Masažo rūšys

massage 4 Straipsniai.lt

Švediškas masažas. Jį sukūrė Henrikas Linda XIX amžiaus pradžioje. Jis laikomas klasikine masažo rūšimi, nes tai yra daugelio sudėtingesnių masažo rūšių pagringas. Čia naudojami visi pagrindiniai masažavimo būdai (glostymas, gnaibymas, trynimas, vibravimas ir perkusija) veikiantys viršutinius raumenis ir skatina kraujo tekėjimą minkštaisiais audiniais.

Aromaterapinis masažas 
yra švediškas masažas, kurio metu naudojami eteriniai aliejai, dėl kirių kvapo poveikio, ar dėl tiesioginio įtrynimo sustiprėja gydomasis, atpalaiduojamasis poveikis, pasiekiama emocinė ir hormoninė pusiausvyra. 

Giluminių audinių masažas
 apima švedišką masažą, specivinėse probleminėse zonose siekiant pašalinti chronišką arba ūmų mėšlungį, skausmą. Tai didesne jėga atliekamas švediškas masažas. Toks gilus raumenų ir raiščių veikimas atlaisvina toksinus ir pagerina kraujotaką, aprūpinimą deguonimi. 

Merketo masažas
 panašus į giluminį masažą, tačiau čia naudojama daug papildomų technikų įtampai mažinti, toksinams šalinti, energijos pusiausvyrai sugrąžinti bei maitinamųjų medžiagų ir deguonies patekimui į specifines zonas palengvinti. Ši masažo rūšis jungia kontaktinio ir energetinio masažo elementus. 

Hidroterapijos masažas
 – tai masažavimas vandeniu. Pagrindinis jo tikslas yra relaksacija, kūno tonuso pakėlimas, virškinimo, kraujotakos, imuninės sistemos skatinimas, skausmo mažinimas. 

Hemolimfodrenažas
. Specifinis poveikis šio masažo metų skiriamas ne tik limfinei sistemai , bet ir visai veninei, o taip pat vienai svarbiausių organizmo skyčių sistemai – tarpląstelionio skysčio sistemai. Tai leidžia konkrečiai veikti kiekvieną sistemą. Sprendžiant jos specifines problemas (venų išsiplėtimas, pažeistas audinių ląstelių maitinimas, amžiaus ir patologinis išsaugojimas ir t.t.). Po hemolimfodrenažo sustiprėja imunitetas, paskatinamas skysčių išskyrimas, sumažėja įvairūs patinimai, pasinaikina skysčių sąstovis audiniuose ir raumenyse, suaktyvėja audiniuose deguonies įsisavinimo procesai, sumažėja širdies susitraukimų dažnis, arterinis spaudimas…

Energetinio lygio masažai:

Shiatsu masažas yra japoniško gydymo būdas, panašus į akupresūrą, susjungiant spaudimą nykščiais, delnu ir alkūnėmis su plačiais glistomaisiais judesiais. Naudojami ir spaudimo ir tempimo judesiai. Shiatsu masažas reguliuoja nervų funkcionavimą, stiprina pasipriešinimą ligoms, suteikia sąnariams lankstumo. Be to, spaudimas stiprina kraujo ir limfos cirkuliavimą, gerina metobolizmo procesus, į raumenis perneša maitinamąsias medžiagas. 

Vatsu masažas
 yra energinio masažo būdas, taikomas klientams šiltame vandenyje, naudojant tempiamuosius šiatsu judesius. 

Royal sattva
 – tai ne tik stiprus, energizuojantis masažas, bet ir diagnostika ir gydymas. Jis apjungia 4 masažų technikas – klasikinio europietiško, taškinio kiniečių, energizuojančio japonų ir imperatoriškojo Tailando su refleksoterapijos elementais. šis masažas išsaugojo geriausias senąsias masažų tradicijas bei technikas. Jo metu veikiant atitinkamus taškus kūno meridianuose, pėdose, bei delnuose, stimuliuojama ir balansuojama organizmo energetinė sistema, šalinami blokai, išvedami toksinai, teigiamai veikiamos visos organizmo sistemos, sustiprėja bendras organizmo energetinis laukas, kūnas įgauna naujų jėgų. 

Bhyanga
 – tai švelnus keturių rankų sinchroniškai apjungiantis 100 harmonizuojančių judesių ir atliekamos dviejų asmšokisenų ir turintis ypatingai stiprų poveikį organizmui (jaunina, maitina, išvalo kūno ląsteles ir odą, veikia anticeliulitiškai, tonizuoja raumenis, stiprina harmoninę ir imuninę sistemą, gerina kraujotaka, stiprina širdį, ma-ina galvos, nugaros, sąnarių skausmus, šalina nuovargį, stresą, įtampą, netgi stiprina plaukus).

Kraniosakralinis masažas
 yra technika, kurią naudojant atrandami ir pataisomi sutrikimai ar blokai galvos ir stuburo smegenų srityje, gydant jutiminius, motorinius ir intelektualinės disfunkcijos pasireiškimus. Kraniosakralinis masažas yra viena iš Amerikoje susiformavusių masažo variacijų, per daugelį metų sukurta Džono E. Apledžerio, gydytojo osteopato. Atliekamas švelniais rankų prisilietimais. 

Polaro masažas
 yra lengvo supimo, apkabinimo masažo technika, skirta energijos apytakai ir gyvybinei jėgai atnaujinti. 

Širodhara
 yra Ajurvedos metodas. Pašildytas aliejus lėtai pilamas ant kaktos vidurinės dalies, nes manoma, kad šioje vietoje yra trečioji akis.

Straipsniai 1 reklama

Specialūs masažai:

Masažas akmenimis
 atliekamas naudojant švediškojo masažo judesius, paprastai glostant šiltais ir šaltais specialiais akmenimis. Akmenų naudojimas masažui yra holistinės medicinos būdas, gerinantis organizmo atsparumą ir relaksaciją. Akmenys geriau perteikia šilumą nei ranka. Jie stimuliuoja endorfinų – natūralių m(sų organizmo hormoninių skausmo malšintojų ir antidepresantų išsiskyrimą. Vienas glostomasis judesys akmeniu prilygsta šešiems judesiams ranka, jis veikia gilesnius raumenų audinius, suteikia gilų atsipalaidavimą, ramybę. 

Masažo taurėmis
 poveikio pagrindas yra reflektorinis metodas, pagrįstas hiperemijos atsiradimu, odos receptorių dirginimu taurėje susidariusiu vakuumu. Atliekant masažą taurėmis, pagerėja periferinė kraujo, limfos, tarp audinių esančio skysčio cirkuliacija. Pašalinami užsistovėjimo reiškiniai, masažuojamame kūno plote pagreitėja medžiagų apykaita ir oda lengviau kvėpuoja. Veikiant vakuuminei terapijai išsiskiria riebalinių ir prakaito liaukų ekstraktas. Jo sudėtyje be druskų, yra ir šlapalo, acetono, tulžies rūgščių, kurių atitinkama koncentracija žalinga organizmui. Tai leidžia palyginti masažo taurėmis metodą su pirties efektu. 

Neurosedatyvinis masažas
. ši technika skirta darbui su emocinio – psichologinio pobūdžio stresu ir jo padariniais, tai yra sinchronišku nuovargiu, apatija, miego sutrikimais, nervingumu, taip pat esant įvairiems psichosomatiniams susirgimams: hipertonija, stenokardija, skrandžio opa, diabetas, odos susirgimai ir t.t. Masažas stiprina imuninę sistemą, atsiranda atsparumas stresui…

Miotensyvi masažo technika
 – tai unikalus sąnarius veikiantis metodas, tai yra sąnarių atblokavimo metodas. Skirtas konkrečioms raumenų grupėms atpalaiduoti. Dėka to pagerėja kraujo apytaka, stiprėja jungiamasis aparatas. šio masažo dėka galima pasiekti maksimalių rezultatų sąnarių blokams nuimti. 

Jungiamojo audinio masažas
: šiuo būdu masažuojant nugarą, veikiami jungiamojo audinio pakitimai. Glostančiais, tempiančiais pirštų galų judesiais per odą, nervų galūnes ir jungiamąjį audinį dirginimas perduodamas į vidaus organus. Tai skatina organizmo savaiminio sveikimo mechanizmą. šis specialus masažas tinka gydyti kraujotakos ligas, reumata, virškinimo, žarnyno sutrikimus. 

Anticeliulitinis ir kūno modeliavimo masažas. 
Išmanant visa aukščiau paminėtas technikas, kiekvienam žmogui individualiai pritaikomas reikalingas problemos sprandimo būdas. 

Tajų masažas
 atkeliavęs iš Tailando ir yra vienas seniausių masažų žmonijos istorijoje. Jis remiasi teorija, kad per žmogaus kųną teka nematomos energetinės linijos – meridianai. Ypatingas dėmesys šioje technikoje skiriamas raumenų elastingumo gerinimui, vidaus organų veiklos stimuliavimui ir sąnarių lankstumo atstatymui, kadangi jų būsena tiesiogiai susijusi su žmogaus jaunyste. Dažnai tajų masažas vadinamas joga masažu. šioje technikoje naudojamos ne tik atpalaiduojančios pasyvios pozicijos, bet ir tokios, kurių metų maksimaliai ištempiami raumenys nesukeliant skausmo kartu spaudžiant svarbius taškus rankomis, keliais, alkūnėmis.

Views All Time
Views All Time
2104
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 + 6 =