Kokainas: Priklausomybė

Kokainas – labai greitai priklausomybę sukeliantis narkotikas (greičiausiai iš visų žinomų narkotikų).

Vienintelis „eksperimentas” gali nulemti ilgalaikį ir alinamą vartojimą.

Kokainas veikia perkraudamas ir „įjungdamas” smegenų centrus, kontroliuojančius malonumo ir pasitenkinimo jausmą. Kokaino intoksikacija gali sukelti beveik visus tikrajame gyvenime patiriamus jausmus, todėl tampa ypač geidžiama. Kokaino vartotojai intoksikaciją kartais apibūdina kaip „gaisrą smegenyse”. Kokaino troškimo stiprumą apibūdina faktas, kad tai viena iš nedaugelio medžiagų, kurią tiek žmonės, tiek gyvūnai, jei turi pakankamai atsargų, pakartotinai vartoja iki mirties.

Straipsniai 1 reklama

Blaivėjimo po kokaino intoksikacijos periodu būdinga bloga jį vartojusiojo nuotaika ir depresija, apibūdinama kaip „avarinis nusileidimas”. Suvartojęs naują dozę, narkomanas gali „atidėti” nemalonų jausmą ir depresiją, patirti naują antplūdį ar pratęsti ankstesnę intoksikaciją.

Abstinencijos simptomai po kokaino vartojimo yra ir fiziniai, ir psichiniai. Fiziniai simptomai – tai pirmiausia nuovargis ir išsekimas, kartais raumenų skausmai, drebulys ir prakaitavimas. Dažniausi psichiniai simptomai – depresija, nerimas, sumišimas, miego, kartais mitybos sutrikimai.

Intensyviai kokainą vartojant atsiranda jo tolerancija. Narkomanas per dieną gali suvartoti labai didelę dozę (pavyzdžiui, kelis gramus kokamedžio lapų pastos). Gali padidėti jautrumas, reiškiantis, kad narkomanui reikia mažesnės dozės intoksikacijai sukelti.

Views All Time
Views All Time
7229
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 2 = 5