Kojų priežiūra

Spa Venus Bali Manicure Pedicure1 Straipsniai.lt

Su kosmetologe Rita Grikšiene kalbamės apie kojų priežiūrą.

Viduržiemyje pats metas priminti kaip prižiūrėti kojas…

Daugumos žmonių kojų priežiūra apsiriboja pėdų plovimu ir nagų karpymu. Pėdų oda nuolat atsinaujina, taigi po plovimo būtina nuolat pašalinti seną ir nebegyvą pėdų odos sluoksnį – tokiu būdu sumažinsime nuospaudų ir pūslių pavojų. Susikaupusi tarpupirščiuose negyvų ląstelių masė – puiki terpė daugintis mikroorganizmams, nes čia šilta, drėgna nuo prakaito. Tai sukelia papildomų problemų – nemalonų kvapą, niežulį.

Straipsniai 1 reklama

Pėdas plaukime drungnu vandeniu, su muilu ar dušo želė ne trumpiau nei 2-3 minutes, pašalinkime negyvas ląstekes kempine, kojų dilde, pemzos gabalėliu. Jei leisime susidaryti suragėjusiam sluosksniui, tada atsiras nuospaudos, įtrūkimai, kuriuose kaupsis mikroorganizmai, sukeldami odos uždegimą.

Kaip išvengti nuospaudų?

Nuospaudos ir sukietėjimai dažniausiai susidaro ant kulno, pirštų pagalvėlių. Jų formavimuisi turi įtakos bato trynimas, eisena ar pėdos forma. Būtina pasinaudoti minkštais kempinės įklotais skaudamoms vietoms pridengti (jų galima įsigyti vaistinėse), jei nuospaudos tampa itin skausmingos – būtina kreiptis į gydytoją, dažnai chirurginiu būdu padedantį atsikratyti šios problemos.

Ar kojų priežiūrai būtinos kosmetinės priemonės?

Kojų odą reikia tinkamai prižiūrėti, naudoti tinkamas kosmetikos priemones. Po pėdų plovimo, odą būtų naudinga patepti maitinamuoju kremu (ypač sulaukus 40 metų, kai intensyviau ima ragėti kulnai, sustorėja padų oda), ar bent augaliniu aliejumi. Jei oda stipriai suragėja, vaistinėse galima nusipirkti specialių kremų, turinčių keratolotinį poveikį, bet geriau, kad specialia priemones parinktų dermatologas. Kosmetinių priemonių yra daug ir įvairių – nuo specialių antibakterinių želė, skysto muilo iki kremų, kurie padeda sumažinti nuovargį ir įtampos jausmą kojose.

Pirkdami kosmetikos priemones, perskaitykite naudojimo instrukciją, cheminę sudėtį, nes galbūt esate alergiškas kuriam nors iš komponentų, atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką.

Ką naudoti, kai kojos prakaituoja?

Prakaitavimui mažinti galima naudoti įvairius dezidorantus, kremus, bet būtina laikytis tam tikrų taisyklių – negalima kartu naudoti kremų ir dezodorantų, nes gali išryškėti cheminės reakcijos, pažeidžiančios paviršinį odos sluoksnį. Kremai ir dezodorantai, turintys talko, gali užkimšti odos poras ir sukelti uždegimą. Bet kokiu atveju būtina pabandyti kosmetinę priemonę ant vidinio dilbio paviršiaus – ja ptepus odos lopinėlį. Jei po 10-15 minučių išryškėja paraudimas, estae jautrus kokiam nors sudėtiniam priemonės komponentui.

Dauguma kosmetinių priemonių, skirtų kojų priežiūrai, pasižymi priešmikrobiniu, priešgrybeliniu poveikiu. Veiklioji medžiaga turi būti nurodyta anotacijoje. Bet kokiu atveju, įtarę grybelinį kojų susirgimą, kreipkitės į dermatologą, nes kai grybelis pažeis kojų nagus, bus kur kas daugiau bėdos.

Kaip prižiūrėti nagus?

Sveiki nagai yra lankstūs ir blizga. Nagus būtina kirpti taisyklingai – nesutrumpinkite per daug, neiškarpykite kampų, nes į atsiradusią laisvą vietą nagas linkęs įaugti. Jei nago spalva pakito, ar jis pradėjo augti netaisyklingai, kreipkitės į dermotologą – gali būti, kad jūs užsikrėtėte grybeliu, kuris su laiku pažeis visus nagus ir kojų odą, todėl nedelskite. Nagų įaugimas gali būti gydomas ir chirurginiu būdu.

Kad pėdos būtų sveikos, būtinas jas prižiūrėti

Views All Time
Views All Time
1812
Views Today
Views Today
3

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

50 + = 57