Prabangos kodas: laikrodis

watches patek philippe clocks Straipsniai.lt

Pastaruoju metu, kai prekių įvairovė jau spėja atsibosti, vis norime išsirinkti tinkamiausią daiktą, kuris tenkintų mūsų poreikius bei sukurtų prabangos įspūdį.

Pastaruoju metu, kai prekių įvairovė jau spėja atsibosti, vis norime išsirinkti tinkamiausią daiktą, kuris tenkintų mūsų poreikius bei sukurtų prabangos įspūdį. Vis dažnesnis aksesuaras, nurodantis žmogaus socialinę klasę bei stilių, savininko individualumą, tampa laikrodis. Įdomu, kokie laikrodžiai yra kokybiški bei tarnaus ilgus metus, juk dar seneliai sakydavo, kad laikrodis – tai ypač vertinga dovana ar nepaprastos progos pirkinys. Neretai vieną ir tą patį laikrodį visą gyvenimą žmogus nešiodavęs ir dar savo vaikams palikdavęs. Tačiau šiais laikais mes jau turime galimybę pasirinkti iš daugybės stilių ir firmų.

Kokį laikrodį pirkti?

Straipsniai 1 reklama

Renkantis laikrodį ir turint konkrečią pinigų sumą, be galo svarbu žinoti ir stilių, kokio norėtumėte ir kuris tiktų prie jūsų stiliaus. Tai atminti ypač būtina tuomet, kai lakrodį perkate dovanai – labai lengva prašauti pro šalį ir įpareigoti kitą žmogų nešioti nepatinkantį aksesuarą.

Pabandysime pateikti keletą gairių, kurios galėtų padėti išsirinkti tinkamiausią laikrodį. Patys laikrodžių gamintojai ir konsultantai, vidutinio amžiaus žmonėms, užimantiems gana aukštus postus, siūlo klasikinio stiliaus laikrodžius. Reiktų atminti, kad kiek vyresni ar konservatyvesnių pažiūrų žmonės labiau mėgsta mechaninius laikrodžius, be ypatingų galimybių ar papuošimų.

Ir toliau galime vadovautis paprasta logika. Jauniems sportinio stiliaus žmonėms labiausiai tiks laikrodžiai tvirtais, vandeniui atspariais korpusais ir stambiomis apyrankėmis, nes idealiausiai prisitaikys prie asmens greito gyvenimo būdo. Veikliai moteriai tiks klasikinis, solidaus dizaino laikrodis odiniu dirželiu, o vakarui ir pobūviams galėtų derėti nedideli laikrodukai – apyrankės su keliais kristalais ar net brangakmeniais.

Kiek kitokia yra vaikų ir paauglių grupė, nes jų skonis ir stilius labai įvairus. Jaunimas mėgsta ekstravagantiško, kiek keistoko dizaino ir daug galimybių turinčius įvairius laikrodžius. Tokiuose laikrodžiuose gali būti automatinis kalendorius, chronometras, žadintuvas, tamsoje šviečiančios rodyklės, mikroapšvietimas, užrašų knygutė, kalkuliatorius, termometras, diktofonas, barometras ir t.t. Vaikams neverta pirkti sunkių, didelių ar pernelyg brangių laikrodukų, puikiausiai tiks spalvingi ir lengvi, nevaržantys judesių aksesuarai.

Kaip neapsirikti?

Jei norite įsigyti laikrodį už tam tikrą, nedidelę pinigų sumą, teks pasirinkti tik vieną kriterijų, kuriuo galėsite vadovautis – gamintojas, dizainas ar laikrodžio ypatybės. Tikrai nepavyks už kelis šimtus nusipirkti vandeniui atsparų, brangaus dizainerio kūrinį su brangiais papuošimais. Aišku, tokių „firminių” gaminių pilna turguose ir netgi, rodos, gerą vardą turinčiose parduotuvėse, tačiau pinigai bus išleisti vėjais. Geriau dar kartą apmąstyti, kokią sumą norėtumėte skirti prabangiam aksesuarui, galbūt pataupyti ir būtinai perkant įsitikinti, kad laikrodis originalios gamybos. Tai užtikrinti gali gerą vardą turinčios parduotuvės, kokybiškas laikrodžio dėklas bei garantinis raštas. Garsių kompanijų gaminiai – išpuoselėto dizaino, nepriekaištingos kokybės ir tikslumo, o laikrodžių mechanizmai turi sertifikatus.

Ne paslaptis, jog garsiausiais ir prestižiškiausiais pasaulyje laikomi šveicariški laikrodžiai, žymimi užrašu „Geneve”. Patys brangiausi laikrodžiai, pavyzdžiui, „Patek Philipe”, „Bregeut”, „Rolex”, jau seniai pasaulyje vertinami kaip turto ženklas, pinigų investicija ar netgi užstatas banke. Deja, Lietuvoje šiais laikrodžiais oficialiai neprekiauja niekas.

Neblogi ir vidutines pajamas gaunančiam lietuviui prieinami yra japoniški laikrodžiai – „Citizen”, „Casio”, „Seiko” ar „Orient” firmų. Būtent šie laikrodžiai dabar bene patys populiriausi Lietuvoje.

Žymūs veidai

Kiekviena kompanija turi laikrodžius, reprezentuojančius kompaniją. Pavyzdžiui, visi žinome agento 007 Džeimso Bondo „Omegos” laikrodį, kuris toks pat populiarus jau 40 metų. „Constellation” kolekcijos moteriškus modelius reklamuoja modelis Cindi Crawford. „Omega” laikrodžių reklaminiais veidais taip pat tapo pasaulinio ryškumo žvaigždės Pierce Brosnan'as, Martina Hingis, Anna Kurnikova, Michael'is Schumacher'is. Šios garsenybės lyg užtikrina gaminio patvarumą bei stilingumą, o žmonės nori į juos lygiuotis bei įsigyti madingą laikrodį.

Madingiausi šiandien

Dar vienas neraminantis klausimas – kokie laikrodžiai dabar madingi? Tačiau reikia atsižvelgti, jog laikrodis dažniausiai yra ilgalaikis pirkinys, tad turėtų derėti prie stiliaus, bendro įvaizdžio, netgi žmogaus gymio, sudėjimo, amžiaus, charakterio, o ne mados klyksmo.

Kiekvieną pavasarį Šveicarijoje, Bazelyje, vyksta laikrodžių ir aksesuarų mugė, kurios naujienos vartotojus pasiekia vasaros pabaigoje. Didieji gamintojai čia kasmet pristato naujo dizaino laikrodžių modelius. Dabar laikrodžiuose naudojama daug plieno, jų forma stačiakampė. Madingi tampa laikrodžiai, puošti Swarovskio kristalais.
Pasak profesionalų, lietuviai laikrodžių madų dar nesivaiko, tačiau tam tikras stilius jau formuojasi, nors gaila, jog Lietuvoje dar nesusiformavusios laikrodžių nešiojimo tradicijos, nežinomi laikrodžių gamintojų vardai ir istorija. Žmonės dažnai mieliau investuoja į naują automobilį ar būstą nei į naują aksesuarą, tad prireiks dar kelių metų, kol bus suprasta, jog laikrodžių mados nesensta, o pats laikrodis yra vertingesnis nei bet koks automobilis.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *