Kaip ir kur laikyti batus?

Parėję į namus, pirmiausia nusiauname batus. Vasarą lengvabūdiškai numetame basutes arba mokasinus, žiemą sunkiai nuo kojos numauname ilgaaulius arba sunkius storapažius batus. Mūsų klimato ypatumai kiekvienam sezonui verčia turėti bent jau po dvi poras batų, ir visus juos reikia kažkur laikyti.

Ar užtektų batus tiesiog sudėti į dėžutes ir jas užkelti į antresoles? Ne, neužtenka. Pirmiausia, tokiomis sąlygomis laikomi batai beveik neturi galimybių išlikti gražūs, antra, tarp viso kalno dėžučių po pusės metų sunku rasti net pačias mėgstamiausias basutes. Mūsų kojų apavas nusipelno geresnės lemties, tai yra, specialiai apgalvotų ir suprojektuotų batų saugojimo ir laikymo vietų, kurios prailgins jų amžių ir suteiks būstui civilizuotą išvaizdą. Aišku, idealus variantas būtų tuomet, kai batai būtų laikomi atskirame kambaryje arba apatinėse jūsų drabužinės lentynose. Kai kuriuose šiuolaikiniuose naujos statybos namuose šalia drabužinių yra projektuojamos ir atskiros patalpos batų laikymui – juose būtinai yra sumontuota ventiliacijos ir apšvietimo sistemos, kai kada kliento pageidavimu sukuriamas specialus drėgmės ir temperatūros rėžimas, kuris būtų optimalus išskirtinių batų, pagamintų iš itin brangios odos, laikymui. Kita vertus, toli gražu ne kiekvienas turi galimybę sukaupti keleto šimtų batų porų kolekciją, kokią, pavyzdžiui, turi dainininkė Cher arba modelis Kate Moss, todėl daugumai mūsų užteks apsispręsti, kur mažame bute laikyti 10-20 porų batų.

Taigi, kokia turi būti ta vieta, kurioje su malonumu galėtume apsiauti švarius ir gražius batus? Turbūt pats tradiciškiausias ir niekada morališkai nesenstantis daiktas, skirtas laikyti batams ir šlepetėms – tai nedidelė atvira lentyna su viena ar dviem lentynėlėmis (dažniausiai medinė), ant kurių dedama ne tik sausa ir švari avalynė, bet ir ką tik nuplauti batai, kurie dar turi išdžiūti.

Išskirtinis konstrukcijos paprastumas lemia, kad dėžė ar lentyna batams yra patogi ir labai paprastai naudojama, patikima ir ilgaamžė, o tai, kad ji gali būti pastatyta bet kur, netgi pačiame mažiausiame prieškambaryje, lemia jos kompaktiškumas. Yra tik vienas šio baldo trūkumas: atvirai saugoma avalinė pasidengia dulkėmis, be to, jei norime sudėti visus turimus batus, kelių mažų lentynėlių tiesiog neužteks.

Didysis batų dėžės „brolis” – Slim batų spinta. Žodis „Slim”, išvertus iš anglų kalbos, reiškia „lieknas”, ir tai labai tiksliai apibūdina šį baldą. Iš esmės tai vertikali spintelė, kurios gylis ne daugiau kaip 30 cm. „Liesos” spintelės paslaptis yra ta, kad batai joje laikomi vertikaliai, ir ji yra labai tinkama ypač mažuose prieškambariuose. Tiesa, aukštiems batams ir bateliams saugoti tokia spinta netinkama, tačiau galima užsisakyti, kad dizaineris sukurtų būtent jūsų batams skirtą spintą.

Beje, tokios spintos būna ne tik pastatomos ant grindų, bet ir kabinamos ant sienos. Be to, konkrečiam būstui projektuojama batų dėžė gali pavirsti ištaiginga spintele, ant kurios būtų malonu prisėsti, laukiant vis neišsiruošiančių namiškių, taip pat galima virš jos pakabinti veidrodį. Kitas variantas – tiesiog balta batų spinta, kurios aukštis siektų lubas.

Dar vienas pakankamai paplitęs sprendimas batų laikymui – specialios spintos – kupė sekcijos. Jose avalynė sudedama ant metalinių lentynėlių, kurios gali būti stacionarios arba ištraukiamos ir pasislepia už slankiojančių durelių. Baldų pramonė su išradingais dizaineriais nestovi vietoje, todlė visada verta pasidomėti, kas naujo sukurta žmogaus patogumui. Pavyzdžiui, specialios lentynėlės, padengtos viniliniu paviršiumi, ant kurių galima sudėti ne tik sausus, bet ir drėgnus batus ar batelius. Šios paviršiaus dangos nauda yra ta, kad vanduo per padarytas skylutes nuteka tiesiai į specialiai sukonstruotus padėklus. Sutikite: tai atradimas tinginiams!

Užsakinėjant spintą – kupė, svarbiausias dalykas yra iš anksto numatyti, po kiek porų batų ir batelių laikysite jos batų lentynėlėse. Taigi, sezoninę avalynę rekomenduojama sudėti į viršutines lentynas, antresolių lygyje, o dažnai avimus batus, tarp jų ir namie avimas šlepetes, sudėlioti žemiau, ant stacionarių ar ištraukiamų lentynėlių. Ir čia bet kuris baldų dizaineris būtinai jūsų paklaus, kokie batai dominuoja jūsų kolekcijoje – lygiapadžiai ar aukštakulniai, aukštais aulais ar žemais. Juk atstumas tarp lentynėlių tiesiogiai priklauso nuo to, kokius batus jūs ten ruošiatės laikyti – sportinio tipo batus ar elegantiškus ilgaaulius!

Jokia paslaptis, kad spinta – kupė yra pakankamai brangus malonumas. O jos turinys (kalbama apie įrangą, ne apie apie batelius) – kita išlaidų dalis, priklausanti nuo to, kaip bus laikoma avalynė. Taigi, pati ekonomiškiausia spintos „įranga” – tai metaliniai tinkleliai, horizontalūs arba pasvirę tam tikru kampu, sumontuojami vienas virš kito. Vidutinis variantas kainos atžvilgiu – stovai, pagaminti iš dviejų lygiagrečių metalinių vamzdelių, o pats brangiausias – iš metalinio tinklelio pagaminti ištraukiami krepšiai.

Tiesa, be to, kad spinta-kupė yra gana brangi, ji ne visada patogi naudoti, nes yra gana didelių gabaritų: spintos gylis, kurioje yra laikoma avalynė, turi būti ne mažesnis kaip 50 cm.

Prieškambariui, kurios plotas dažniausiai yra apie 3 kv.m., šis variantas yra tikrai nepriimtinas, tačiau ji kuo puikiausiai tiktų, jei ją statytume atskiroje drabužinėje!

Idealus variantas būtų laikyti batus apatinėse drabužinės lentynose.

Views All Time
Views All Time
3736
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 − 11 =