Tiesaus smūgio charakteristika

wingtsun 7 Straipsniai.lt

Wing Tsun unikalumą lemia keletas specifinių elementų, iš kurių vienas svarbiausių yra vertikalus smūgis kumščiu Yat Chi Kuen. Šio smūgio svarbumą matome jau pirmose treniruotėse , kur jam skiriamas didelis dėmesys. Jo mokomasi nuo pat pirmų treniruočių iki tol, kol jis atliekamas meistriškai. Jis eina lygiagrečiai su Siu Nim Tau („mažoji idėja”) forma, Chi Sau treniruotėmis, pratimais porose ir kitomis technikomis.

Koks tai smūgis? Trumpai jį galima apibūdinti taip – tai trumpas, greitas ir stiprus smūgis. Wing Tsun specialistai šį smūgį apibūdina kaip „sprogstantį” smūgį. Dažnai jis naudojamas ne pavieniui, o serijomis. Tokie smūgiai vadinami „grandininiais smūgiais kumščiais” (Lin Van Kuen). Šis smūgis labai ypatingas ir unikalus. Yat Chi Kuen labai skiriasi nuo tradicinių kung fu sistemų smūgių. Taip yra dėl to, kad pati Wing Tsun sistema buvo sukurta kaip priešprieša tradiciniams Šaolinio stiliams.

Šis smūgis idealiai atitinka pagrindinius Wing Tsun principus. Pagal Wing Tsun principą „ataka tiesia linija”, tiesioji yra trumpiausia atkarpa tarp dviejų taškų. Todėl, visų pirma kalbant apie šį smūgį – jis yra tiesus. Remiantis centrinės linijos principu, alkūnės ir kumščiai nenuvedami prie šonų atgal (pvz. kaip karate), t.y. neužsimojama. Rankos atstatytos į priekį ir truputį sulenktos per alkūnes. Alkūnės apsaugo kūną iš šonų. Todėl šis smūgis yra trumpas, o jei trumpas ir tiesus – tai ir greitas. Kumštis, skirtingai nei kituose kung fu sistemose laikomas ne horizontaliai, o vertikaliai.

Straipsniai 1 reklama

Vadovaujantis Wing Tsun taktika yra sakoma: „būk nepalenkiamas, palaidok priešininką po smūgių audra”. Wing Tsun mokykloje atakos rankomis prilyginamos šūviams iš kulkosvaidžio ir yra sakoma: „atverk ugnį ir ištuštink visą apkabą”. Smūgių greitis kur kas svarbesnis nei jų jėga. Tačiau negalvokite, kad jie jau tokie silpni. Wing Tsun meistras Leung Ting demonstruodamas „sprogstantį” smūgį į korpusą, atstumu per 1 colį (2,5 cm) nuo priešininko, lengvai parbloškė pusantro karto už save sunkesnįjį.

Norintys gerai išdirbti šį smūgį turi nemažai pasistengti. Naujokams šis smūgis atrodo gana neįprastai, tačiau, su laiku, pasistengus, yra įvaldomas. Treniruotėse jo mokomasi pavieniui smūgiuojant į ora Yee Chi Kim Yeung Ma stovėsenoje, vėliau – su posūkiais, dar vėliau -su žingsniais. Jėgai, tikslumui ir greičiui išdirbti atliekami pakaitiniai („grandininiai”) smūgiai. Taip pat yra pratimai su sieniniais maišeliais, kurie pranašesni, tam tikrais aspektais, nei su bokso maišais.

Tik nepamirškite smūgius naudoti neperžengiant mokyklos kodekso ribų.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *