Čempionatas uždarytas po 300-osios imties

Maskvos CSKA sporto komplekse baigėsi pasaulio graikų ir romėnų imtynių čempionatas. Paskutinė varžybų įvyko dar keturių svorio kategorijų finalinės imtys – per tris dienas sportininkai ant kilimo ėjo net 300 kartų.

Du tituluoti varžovai susitiko 60 kg svorio finale: dėl aukso medalio kovojo 1996 ir 2000 metų olimpinis čempionas Bulgarijos atletas Armėnas Nazarianas ir 1996 metų olimpinių žaidynių nugalėtojas lenkas Vlodzimežas Zavadskis (kitame svoryje). Pranašesnis buvo Bulgarijai atstovaujantis armėnas. Trečią vietą užėmė kubietis Robertas Monsonas.

Salė itin atidžiai sekė Sidnėjaus žaidynių nugalėtojo karininko iš Rostovo Vartereso Samurgaževo veiksmus – jei jis būtų pralaimėjęs finalinę imtį 2001 metų Europos čempionui gruzinui Badriui Chasajai, Rusija būtų likusi tik su vienu aukso medaliu. 7 tūkstančių žiūrovų džiaugsmui rostovietis triskart atliko paridenimą ir nugalėjo 3:0. Bronzos medalis atiteko Atlantos olimpiniam ir 2000 metų pasaulio čempionui kubiečiui Filibertui Askujui.

Straipsniai 1 reklama

Kiek netikėtai į 96 kg svorio finalą pateko egiptietis Karamas Mohamedas Gaberas Ibragas, pusfinalyje įveikęs pasaulio vicečempioną kubietį Ernestą Penją – pirmą kartą šios arabų šalies atletas kovojo dėl čempiono titulo. Jo varžovu buvo turkas Mehmetas Ozalas, jau ne kartą stovėjęs ant garbės pjedestalo, tačiau pirmuoju tapęs tik Maskvoje, kai įveikė egiptietį. Trečias – bulgaras Alis Molovas.

Sunkiasvorių varžybose rusai tikėjosi, kad Jurijus Patrikejevas prie Europos čempiono titulo pridės ir pasaulio auksą, tačiau pusfinalyje jis nusileido planetos ir žemyno vicečempionui vengrui Michajui Dikui-BardoŽui, kuris imties pabaigoje po „kryžiaus” pelnė 2 taškus. Finale vengrui nepavyko atsikratyti dalelytės „vice” – jį nugalėjo galingas juodaodis amerikietis Dremielas Bajersas, pratĘsĘs savo kraštiečio Rulono Gardnerio (pastarasis Sidnėjuje nugalėjo rusą imtynių legendą Aleksandrą Kareliną, o pernai tapo pasaulio čempionu) pergalių tradiciją prestižiškiausiame svoryje. Salės paguodai, bronzos medalį laimėjo J.Patrikejevas, nugalėjęs mūsiškio Mindaugo Mizgaičio skriaudėją graiką Ksenofoną Kucubą.

Pasaulio čempionai svorių eile: 55 kg – G.Mamedalijevas (Tusija), 60 kg – A.Nazarianas (Bulgarija), 66 kg – D.Samuelsonas (Švedija, 21.
V.Venckaitis iš 33), 74 kg – V.SamurgaŽevas (Rusija, 33. A.Stankevičius iš 34), 84 kg – A.Abrahamianas (Švedija, 23. V.Ćidlauskas iš 27), 96 kg – M.Ozalas (Turkija, 14. M.Ežerskis iš 28), 120 kg – D.Bajersas (JAV, 20. M.Mizgaitis iš 25). Abu mūsiškiai, užėmę aukštesnes vietas, laimėjo po vieną imtį.