Telefoniniai sukčiai nerimsta

Pinigus telefonu viliojantys aferistai, jau keletą metų nekeičiantys darbo scenarijaus, ir toliau klesti. Pernai telefoninių apgavysčių buvo perpus daugiau nei 2008-aisiais.

Pinigų viliotojai dažniausiai aukomis renkasi pagyvenusius žmones arba vaikus. Paskambinę telefonu melagingai įtikinėja, kad į bėdą patekusį artimą žmogų išgelbėti galima tik pinigais.

Oras įtakos neturi

Straipsniai 1 reklama

Pas įtikintas mamas ar močiutes, kurios skaudžiai išgyvena dėl neva įvykusios nelaimės, apsimetėlis „gydytojas“, „policininkas“ ir netgi „advokatas“ siunčia pasiuntinį paimti suderėtų pinigų. Šiomis dienomis Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių grupė išplatino pranešimą, kad praėjusių metų spalio–gruodžio mėnesiais telefoniniai sukčiai apgaule išviliojo pinigus iš panevėžiečių, gyvenančių Parko g. 21 ir 47, Ateities g. 10 ir Nemuno g. 64 namuose. Pinigų iš tų gyventojų atėjo pasiimti nepilnametis. VPK Viešųjų ryšių grupės vyresnioji specialistė Regina Bučinskienė sakė, kad „pasiuntinys“ buvo sulaikytas, policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tačiau norėtų sulaukti informacijos iš apgautų žmonių.

Panevėžio apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko pavaduotoja Audronė Vaitonienė pasakojo, kad telefoniniams sukčiams apgaudinėti neturi įtakos nei oras, nei paros metas. „Sudėtinga pasakyti, kada jie suaktyvėja, – svarstė pareigūnė. – Turinčiuosius psichikos sutrikimų veikia mėnulio pilnatis, o apgavikams mėnulis įtakos neturi. Tik statistika rodo, kad telefoninių sukčių padaugėjo ekonominiu ir finansiniu sunkmečiu. Jiems irgi reikia pinigų. Be to, sukčių gausa priklauso ir nuo policijos pareigūnų darbo, ir nuo patiklių žmonių. Visi faktoriai veikia.“

Braižas nesikeičia

Pasiteiravus, kaip veikia telefoniniai sukčiai, A.Vaitonienė sakė, jog jų braižas nesikeičia jau keletą metų. „Veikia trijų keturių žmonių grupė, – pasakojo pareigūnė. – Vieni bendrauja su auka taip, kad nenutrūktų telefoninis ryšis, o tuo metu pas patiklią auką siunčiamas pasiuntinys pasiimti pinigus. Sukčiai prigalvoja visokių istorijų. Be to, jie moka iškvosti žmones, sugeba kalbėti taip, kad žmogus patiki išgalvotomis istorijomis. Beje, sukčiai dažniausiai renkasi pagyvenusius žmones ir vaikus, nes ši žmonių grupė patikliausia.“ A.Vaitonienė aiškino, kad policija nesnaudžia ir stengiasi išaiškinti apgavikus: „Per 2009 metus į teismą perduota nagrinėti 10 bylų. Tačiau sukčių daugėja. 2009 metais, palyginti su 2008-aisiais, tokių apgavikų padaugėjo perpus. Keisčiausia, kad viena panevėžietė nuo telefoninių sukčių nukentėjo net dukart, o didžiausia išviliota suma – 25 tūkstančiai litų.“

Nuteistųjų „verslas“

Panevėžio apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko pavaduotoja stebisi, kodėl žmonės patiki sukčiais, nors apie juos yra girdėję. „Tačiau sukčiai lobsta ir toliau iš patiklių žmonių. Jie pasirengę dėl savo artimųjų atiduoti beveik visas gyvenimo santaupas. Ir dar stebina faktas, kodėl neprigriebiami pataisos namuose sėdintys nuteistieji. Juk ne paslaptis, kad tokį „verslą“ pirmieji pradėjo jie. Kodėl nieko nestebina faktas, kai į nuteistųjų sąskaitas pervedamos didžiulės pinigų sumos. Juk ten patenka ne rėmėjų sumos.“

Views All Time
Views All Time
1146
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

30 − = 29