Prezidentas neigia „interpretacijas” dėl galimos nusikaltėlių įtakos jam

Kalbėdamas per nacionalines televizijas, Lietuvos Prezidentas Rolandas Paksas atsiribojo nuo „visų dabar skleidžiamų interpretacijų”, esą jis gali būti įtakojamas nusikaltėlių ir kaip nors įsipareigojęs neaiškiems finansiniams rėmėjams.

„Atsakingai pareiškiu, kad nesu pasirašęs jokių sutarčių, kurios kenktų ar pažeistų valstybės interesus ar įstatymus”, – pareiškė R.Paksas.

R.Paksas viešą pareiškimą per televiziją padarė po to, kai šiandien Seime buvo suformuota komisija Prezidento ryšiams su nusikaltėliais uštirti. Parlamentinė komisija suformuota paviešinus Valstybės saugumo departamento pažymą ir pokalbių telefonu įrašus, leidžiančius manyti, kad artimiausia prezidento aplinka galėjo palaikyti ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis Lietuvoje ir Rusijoje ir galbūt buvo jų įtakojama.

Straipsniai 1 reklama

Prezidentas sveikino tokios komisijos sudarymą, bei užtikrino, kad savo veikla nėra pažeidęs nei Konstitucijos, nei įstatymų ir yra „saistomas tik Lietuvos žmonėms duotos priesaikos”.

Jis teigė neleisiąs, kad įtarimo šešėlis kristų ant Prezidento institucijos, o juo labiau – visos valstybės.

„Jeigu bus įrodyta, kad kas nors iš mano patarėjų yra pažeidęs įstatymus arba tarnybinę etiką – su tokiais pareigūnais bus nedelsiant atsisveikinta ir jie atsakys pagal įstatymus”, – sakė prezidentas.

Jis yra kol kas nušalinęs nuo pareigų nacionalinio saugumo patarėją Remigijų Ačą, o jo buvusiam rinkimų kampanijos dosniausiam rėmėjui Jurijui Borisovui generalinė prokuratūrą jau pateikė įtarimus grasinimais prezidentui.

Jis leido suprasti, kad sieja nepalankios informacijos apie kai kuriuos Prezidentūros atstovus ir jo rinkimų kampanijos rėmėjus paskleidimą su bandymais sutrukdyti naujojo VSD vadovo skyrimą.

„Manau kad pastarųjų dienų įvykiai – lūžio taškas. Jauno aukštos kvalifikacijos vakarietiškų pažiūrų, gerai euroatlantinėse struktūrose vertinamo specialisto Gintaro Bagdono skyrimas Valstybės saugumo departamento vadovu sulaukė įnirtingo pasipriešinimo”, – sakė prezidentas.

Jo nuomone, „akivaizdu, kad valstybei jau padaryta didžiulė žala”, norint pakenkti nuosekliam ir sparčiam Lietuvos žengimui į NATO bei Europos Sąjungą.

R.Paksas taip pat teigė, kad jo „vienareikšmiška pozicija dėl piktnaudžiavimo skirstant žemės sklypus, dėl susikompromitavusių teisėjų ir diplomatų, dėl nusikalstamo Europos Sąjungos lėšų skirstymo, pagaliau Valstybės saugumo departamento vadovo kandidatūros pasirinkimas – sulaukė įnirtingos reakcijos”.

Jis konstatatvo, kad „jaunai valstybei tenka sudėtingas demokratijos ir valstybingumo egzaminas” ir reiškė viltį, kad „jį išlaikysime, remdamiesi teisingumo ir žmogiškojo orumo principais”.

Prezidentas patvirtino antradienį išvykstąs į Briuselį, kur Europos Parlamente pristatys Lietuvos interesus Europos Sąjungoje.

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir kai kurie opozicijos parlamentarai ragino prezidentą atsisakyti suplanuotų kelionių į užsienį, kol nebus ištirti jo aplinkos atstovų ryšiai su abejotinos reputacijos veikėjais.

Prezidentas taip pat pranešė prieš kelionę susitikęs su Europos Sąjungos ir NATO valstybių ambasadoriais, kuriuos patikino, kad Lietuvos užsienio politikos prioritetai ir strateginės raidos kryptys nesikeičia.

Views All Time
Views All Time
1786
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 78 = 84