Kelios mintys apie kiaulių gripą

Kelios mintys apie kiaulių gripą

Kiekvienas nerimą ir grėsmę keliantis įvykis apipinamas legendomis, mitais, paskalomis, taip pat – ir sąmokslo teorijomis. Ne išimtis ir pasaulio televizijos stočių prime time (nuo CNN iki „Al-Jazeera”) jau kurį laiką užėmęs kiaulių gripas. Kodėl Meksikos ir JAV ekspertai kalba apie galimą šio paukščių gripui (SARS) artimos ligos pandemiją?

Žodis pandemija graikiškai reiškia „visi žmonės”, todėl savyje lyg ir turi apokaliptinio sąmokslo užtaisą. Tai – ne šiaip epidemija, o grėsmė, apimanti didžiulį regioną, žemyną ar net visą pasaulį. Globaliajame kaime, kuriuo virto dabartinis mūsų pasaulis, kitaip ir būti negali.

Dažniausi gripo sukėlėjai – gyvūnai. Todėl žinomi populiarūs jo atmainų pavadinimai – paukščių, arklių, šunų, dabar – kiaulių gripas. Gripo epidemijos ir pandemijos žinomos nuo senovės. Tiesa, gripo virusai aptikti ir klasifikuoti tik 1930- 1947 m. (yra trys grupės – A, B, C); 1980-aisiais A tipo virusams suteikta papildoma klasifikacija (nuo H1 iki H12). Gali būti, kad gripo pavadinimas susijęs su prancūzišku žodžiu gripper („sugriebti, apimti”).

Straipsniai 1 reklama

Gripas žmoniją per pastaruosius 110 metų buvo sugriebęs ne kartą. Pandemijomis galima laikytis gripo protrūkius Rusijoje 1889-1890 m. (mirė 1 mln. žmonių; greičiausiai H2H2 atmaina), 1918-1920 m. visame pasaulyje (kilo Tolimuosiuose Rytuose, tačiau vadinamasis ispaniškuoju; H1N1 atmaina; mirė 40-50 mln.), 1957-1958 m. Azijoje (1,5 mln., H2N2) ir 1968-1969 m. Honkonge (1 mln., H3N2).

Dėl šių nelaimių kyla daug nebūtinai medicininių klausimų. Kodėl 1918-1920 m. tarp gripo aukų buvo daugybė žymių įvairių sričių menininkų bei mokslininkų, tačiau pandemijos metu išgyveno JAV prezidentas Franklinas D. Rooseveltas, Vokietijos imperatorius Wilhelmas II, Etiopijos imperatorius Haile Selassie (rastafarių dievukas) ir branduolinės grandininės reakcijos atradėjas (jo dėka turime atomines bombas) Leo Szilard?

Kodėl labiausiai pasauliui gripo pandemijos (net keturios per pastarąjį šimtmetį) smogė tada, kai žmonių skaičius planetoje ėmė smarkiai didėti? Be abejo, istorijoje žinomos pandemijos, nusinešusios daugybę gyvybių. Jos iki šiol kelia minčių. Štai 430 m. pr. Kr. Peloponeso karo metu nuo vidurių šiltinės mirė ketvirtis Atėnų karių. Kodėl? Iki šiol neaišku. Raupai ir buboninis maras siaubė Europą, sumažindami gyventojų skaičių bene perpus. 1348-1354 m. nuo „Juodosios mirties” mirė apie 30 mln. europiečių (buboninį marą italai „užvežė” iš Krymo). 1510 m. užregistruota pirmoji pasaulyje pandemija, iš Afrikos atkeliavusi į Europą.

Kiaulių gripas, apie kurį dabar tiek šnekama, nėra breaking news. Dar 1998 m. JAV A gripo atmaina H3N2 aptikta kiaulėse. Ji – itin pavojinga, nes iš tikrųjų tai yra „trigubas gripas”. Virusas – tai žmogaus, kiaulių ir paukščių gripo mišinys. Ar tokia genetinė modifikacija įmanoma savaime? Abejotina. Greičiau tai – laboratorijose gimęs baubas. Šis gripas veikia tik paukščius (jie greičiausiai nešioja virusą) ir žmones (jie ne ką lėčiau perduoda virusą). Virusas greitai mutuoja, todėl jo vakcinacija kelia nemenkų problemų.

Pasinerkime į sąmokslo teorijas ir pateikiami dar kelis retorinius klausimus.

Kodėl iš maždaug 1300 užfiksuotų kiaulių gripo atvejų mirtini kol kas tik Meksikoje (81 žmogus)? Kodėl laboratorijose Meksikoje ir JAV identifikuoti tik 29 gripo atvejai? Kodėl gripas smogė gretimoms Meksikai Kalifornijos, Teksaso ir kur kas tolimesnėms Kanzaso bei Niujorko valstijoms? Kodėl daugiau kaip 10 kiaulių gripo atvejų užfiksuota itin tolimoje Naujojoje Zelandijoje?

Kodėl Meksikoje žmonės nuo pat pradžių mano, kad valdžia šiuos skaičius gerokai perdeda (29 verifikuoti kiaulių gripo atvejai – tai dar ne pandemija)? Meksikiečiai turi atsakymą: „kiaulių gripo panika” tiesiogiai susijusi su liepos 5-ąją vyksiančiais parlamento rinkimais, po kurių į valdžią pateks 500 naujų politikų.

O gal tai susiję su Baracko Obamos administracijos aktyvumu pastaruoju metu „pakuojant” prekeivius narkotikais prie JAV-Meksikos sienos? Tiesa, vadinamasis „Meksikos narkotikų karas” prasidėjo dar 2006 m. gruodžio 11 d. Per 27 šio karo mėnesius žuvo 10 475 žmonės (daugiausiai tai – narkodileriai; apie 1000 – JAV pareigūnai), daugiau kaip 45 000 narkomafijos atstovų sulaikyta.

2009 m. balandžio 25 d. statesecession.blogspot.com išspausdino atsišaukimą „Laikas atsišaudyti”, kuriame nedviprasmiškai pareiškiama: „Kai jie ateis pas jus vėl, šįkart teks atsišaudyti. Jie nebėra amerikiečiai. Tai nebėra mūsų Amerika. Šįkart jie ateis, kad nužudytų jus, jei atsisakysite vakcinos. Amerikai galas. Tai primena operaciją „Northwoods” ir paskutinę kovą už laisvę. Tikėkimės, kad kovos visi, išskyrus senelius„.

Kas yra operacija „Northwoods”? 1962 m. JAV vyriausybėje gimęs planas, kurio tikslas buvo CŽV ir kitų spec. tarnybų pagalba sukelti teroro aktus Jungtinės Valstijose, kad būtų gautas visuomenės palaikymas karui prieš Fidelio Castro valdomą Kubą pradėti. Plane ketinta grobti lėktuvus, sprogdinti bombas. Plano architektai – JAV armijos generolas Lyman Louis Lemnitzer (1899-1988) ir CŽV generolas majoras Edward Geary Lansdale (1908-1987). Planui pasipriešino prezidentas Johnas F. Kennedy’is, nužudytas praėjus vos metams po operacijos atšaukimo. Dabar šis planas išslaptintas, tačiau apie jį viešai nekalbama.

Manau, baigiant apmąstymus apie „kiaulių gripo pandemiją”, dar reikėtų prisiminti 1996 m. išleistą John Deaux knygą „The Swine Flu Conspiracy” („Kiaulių gripo sąmokslas”). Joje kalbama apie slaptųjų tarnybų, susijusių su Rusija, sąmokslą 1976 m. išžudyti visus 213 mln. amerikiečių, pasinaudojant kiaulių gripo vakcina. Ar būta pagrindo šiai knygai? 1976 m. JAV paskelbta, kad šaliai gresia kiaulių gripo pandemija, todėl prezidentas Geraldas Fordas (1913-2006), remdamasis medikų duomenimis, paskelbė, kad kiekvienas JAV gyventojas turi būti paskiepytas. Paskiepyti pavyko maždaug ketvirtadalį amerikiečių. Nepatikrintai, kaip vėliau paaiškėjo, vakcinai JAV valdžia išleido bent 135 mln. dolerių. Maždaug 500 žmonių susirgo ir 25 mirė dėl vakcinos sukelto Guillain-Barré sindromo – ūmios autoimuninės nervų ligos. Taip gimė „kiaulių gripo sąmokslas”, apie kurį dabar kalba netgi medikai, pvz., dr. Patricia A. Doyle, kuri 2009 m. balandžio 25 d. paragino amerikiečius ir ne tik juos: „Nesiskiepykite nuo kiaulių gripo!” Gydytoja įsitikinusi, kad 1976 m. sukelta „kiaulių gripo panika” buvo sąmokslo dalis. Ji pati teigia tris mėnesius sunkiai sirgusi po to, kai tais metais buvo paskiepyta. Pasak jos, vakcina gali iššaukti ne tik minėtą sindromą, bet ir raupus bei nežinia dar kokias baisias ligas.

„Kiaulių gripas – dar viena laboratorijoje sukurta epidemija”, – išvadą daro konspirologai, teigdami, kad „kiauliškosios” vakcinos yra Made in China. Labiausiai sąmokslo teorijos šalininkus neramina tai, kad dėl pandemijos grėsmės Meksikos sostinės mokyklos, universitetai ir kiti vieši pastatai buvo uždaryti praėjus kelioms dienoms B.Obamos vizito Meksike.

Paskutinė mintis. Tiksliau, faktas: kiaulių gripas ant menčių paguldė sveikiausią visuomenės dalį: 20-45 metų žmones. Vaikų ir senelių, sergančių šia liga, beveik nepastebėta.

Views All Time
Views All Time
1316
Views Today
Views Today
3

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 56 = 66