Septyni būdai, kaip atnaujinti gerus santykius su paaugliu

Medium bedroom furniture for teenage boys Straipsniai.lt

Tėvams su paaugliais labai nelengva…

Filadelfijos Temple universiteto psichologai apklausė 20 000 paauglių ir nustatė, kad tie, kurie kalbasi su tėvais apie savo reikalus, geriau mokosi, nevartoja alkoholio ir narkotikų. Taigi tik žinodami, kas dedasi jų vaikams, tėvai gali padėti.

Sugriauti tylos sieną, dažnai atsirandančią tarp tėvų ir paauglių, padės septyni būdai.

Straipsniai 1 reklama

Sukurkite „klausymo klimatą”

Paaugliai dažnai nesuvokia, kad paprasčiausiai gali atsisėsti ir kalbėtis su savo tėvais. Todėl būtina sukurti „klausymo klimatą”. Norėdami šito pasiekti, kuo daugiau būkite su paaugliu: nueikite į teatrą, pabūkite su juo būrelyje, kartu papietaukite.

Pietūs ypač svarbi, bet dažnai neišnaudota galimybė šeimai pabūti kartu. Tyrimų duomenimis, vienas iš penkių paauglių labai retai ar net niekada nepietauja su tėvais. O juk vien tai, kad tėvai domisi, ką paaugliai pasako per pietus, rodo, kad jie yra gerbiami.

Išmokite „paralelinio pokalbio” meno

Geriausia kalbėtis su paaugliais, kai jūs ir vaikai ką nors veikiate kartu, petys petin, tačiau nepamirškite, kad tuomet svarbiau yra pokalbis, o ne veikla. Išnaudokite situaciją: žaisdami krepšinį, tenisą ar ką kita veikdami, jūs galite su paaugliu pasikalbėti apie mokytojus ar draugus…

Būkite patarėjas, o ne vadovas

Susivienykite

Beveik kiekvienas vaikas kartą ar daugiau mėgino supriešinti tėvus. Paaugliai šį žaidimą ypač mėgsta, jeigu mato, kad tėvai ginčijasi – nesvarbu, dėl ko.

Taisyklė yra tokia: nesiginčykite vaikų akivaizdoje ar bent pasistenkite baigti ginčą jiems matant, kad vaikai suprastų, jog jūs vėl remiate vienas kitą.

Suteikite vaikams privatumo

Paaugliai turi jausti, kad tėvai nevisiškai reguliuoja jų gyvenimą: kambarys jiems yra ypač svarbi laisvės salelė, tačiau joje slypi ir pavojų: turėdamas privačią erdvę paauglys ištrūks iš jūsų glėbio, atsisakys su jumis bendrauti. Kai kuriems tėvams kelia liūdesį paauglio emocinis ir fizinis atitrūkimas, jie jaučiasi atstumti, bet žinokite, kad paauglystėje tai normalu.

Parašykite

Kai kurie ekspertai pataria tėvams rašyti… laiškus. Tai, ko nenorėtų girdėti, paaugliai perskaitys. Žmonės tiki, kad dalykai yra „tikroviški”, kai mato juos užrašytus ir gali skaityti vis iš naujo, taigi visa, ką jūs užrašote, įgauna didesnę vertę.

Paimkite, ką gaunate

Kai apie paauglius neturite daug informacijos – o taip dažniausiai ir būna – viskas, kuo paauglys dalijasi su jumis, turėtų būti kaip dovana. Būkite su savo vaiku – tai svarbiausia.

Paauglių auklėjimas – derybų procesas. Ko labiausiai reikia paaugliams? Vadovo, protingo žmogaus, į kurį galėtų kreiptis pagalbos. Kai imsitės šio vaidmens, dažnai pajusite nepatirtą pasitenkinimą. Juk galimybė stebėti, kaip paaugliai suvokia save ir sprendžia iškilusias problemas, ir yra geriausias atlygis už tėvystės rūpesčius.

Views All Time
Views All Time
1744
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 1 = 3