Išgyventi be televizoriaus?

Kiaulė taupyklė

Kokių tik jų nėra. Plokščiais ekranais, su visomis „Digital surround” sistemomis, naktiniu apšvietimu, imituojančių vaikiškus žaislus, atsparių drėgmei ir pakabintų vonios kambaryje arba šviečiančių nesuskaičiuojamais pikseliais per visą svetainės sieną…

Televizorius – jau seniai neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. O kartais – visas gyvenimas. Nes labai patogu, įdomu, naudinga. Laikas, praleistas prie televizoriaus, įgyja kitus išmatavimus. Televizorius praryja, susiurbia visą dėmesį, visą laisvalaikį ir net dalį būtino normaliam gyvenimui miego. Tuo pačiu suteikdamas galimybę sužinoti, kas vyksta pasaulyje, mintimis pakeliauti, kažko išmokti, kažką pažinti, pasimėgauti kitų žmonių gyvenimo istorijomis ar išgyventi įvairius jausmus įsijautus į kino filmą. Nemažai pliusų.

Tačiau yra žmonių, kurie savanoriškai atsisako televizoriaus. Arba įjungia jį labai retai ir normuoja praleistą prie ekrano laiką. Nes taip pat atranda pliusų, kai išsprūsta iš šio stebuklingo, visą pasaulį tiesiai į paširdžius transliuojančio ekrano įtakos.

Kuo naudingas laiko, praleisto prie televizoriaus, ribojimas?

Straipsniai 1 reklama

1. Jūs turėsite daugiau laiko.
Pabandykite bent kelias dienas nejungti televizoriaus ir būsite apstulbinti suvokimo, kad iš tiesų nesate tokie mirtinai užimti, visai neturintys laiko, nuolat kažkur skubantys, vėluojantys, nespėjantys. Dar labiau priblokš suvokimas, KIEK DAUG laiko iš jūsų atimdavo tai, be ko jūs iš tiesų galite kuo puikiausiai gyventi.

2. Jūs pradėsite daugiau bendrauti su aplinkiniais, šeimos nariais.
Natūralu. Nes atsiradus laisvai valandėlei, nepulsite ieškoti nuotolinio valdymo pultelio, o greičiausiai nueisite į vaiko kambarį ir pasikalbėsite su juo. Kaip praėjo diena, kas naujo. Atgims šeimyninės vakarienės prie vieno stalo, kai visi šeimos nariai neskubėdami, nesiblaškydami mėgaujasi maistu ir jaukiai bendrauja.

3. Jūs rasite naujų užsiėmimų, galbūt net talentų.
Ar seniai kirbėjo noras imti į rankas teptuką ir išlieti savo emocijas akvarele? O gal norėjai ramiai pasivaikščioti parke? Ar ne tu svajojai lankyti šokių studiją ar sporto klubą? Pasirodo, įmanoma viską suspėti.

4. Ko gero, jūs sulieknėsite.
Nes seniai visiems žinomas malonumas sėdint prie televizoriaus ką nors kramsnoti. Ranka tiesiog pati tiesiasi sausainių indo link. Vienas kitas obuoliukas, riešutų sauja, o vėliau galima dar prie šaldytuvo sulakstyti per reklaminę pauzę. Taip net nepastebime, kiek suvalgome papildomai. Jau po sočios vakarienės.

5. Išspręsite miego sutrikimo problemą. Pailsės akys, nervų sistema.
Dažnai nuo nesaikingo televizoriaus žiūrėjimo sutrinka miegas. Maža to, įsijautę į kino filmą, paaukojame miego valandas, o rytais keikiame save negalėdami išlipti iš lovos. Ką bežiūrėtume, ką bematytume – tai veikia nervų sistemą. Prieš miegą pamatyta kraupi avarija per TV žinias pasikartoja sapne, priversdama pabusti išpiltiems prakaito.

6. Išvengsite konfliktų, nepasidalydami valdymo pulteliu su kitais šeimos nariais.
Tau įdomu viena, jam įdomu – kita. Tradiciškai. Todėl pultelio problema akivaizdi. Kieno rankose jis atsidurs, tas ir valdo situaciją? O gal jus abu ir situaciją valdo televizorius? Taip atsiranda dar vienas blogis – sutuoktiniai eina į skirtingus namų galus ir žiūri televizorių atskirai. Taip prarasdami paskutinę galimybę bendrauti. Bent jau aptarti matytas scenas per tą patį televizorių.

8. Sutaupysite elektros energijos.
Be abejo. Ypač dabar, kai televizorių ekranai šviečia per visą sieną. Nors gamintojai atranda vis labiau ekonomiškesnių modelių, tačiau bet kokiu atveju be elektros energijos jie neveikia. O jeigu namie vienu metu veikia keli televizoriai, tuomet gal jau apsimoka pradėti skaičiuoti?

9. Jūs daugiau skaitysite knygų ir išmoksite mėgautis tyla.
Kada paskutinį kartą skaitei knygą? Dabar skaitai? Jau antras mėnuo po kelis puslapius prieš miegą? Ir, ko gero, vargiai prisimeni, kaip knyga prasidėjo… Dabar gali tiesiog jaukiai susirangyti krėsle ir skaityti knygą. Taip, kad negalėtum atsiplėšti. Ir nesikankinti, kad miegas klijuoja akis dar nespėjus įsijausti į siužeto vingius.

10. Jūs žiūrėsite tik tai, kas iš tiesų verta dėmesio.
Jeigu jau nuspręsite įjungti televizorių, būsite išsirinkę tai, kas iš tiesų jums įdomu. Praleistas laikas prie ekrano bus kokybiškas ir vertingas.

Views All Time
Views All Time
2318
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 2 = 4